کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شهدای تپه جاسوسان/

روزیکه دلاورمردان یگان ویژه صابرین سپاه امنیت را به شمال غرب کشور هدیه کردند

شهدای تپه جاسوسان، تیپ صابرین، یگان ویژه، سپاه پاسداران انقلاب، شمال غرب کشور

یکی از بارزترین و شاخص ترین عملیات هایی که دلاورمردان یگان ویژه صابرین سپاه طی چند سال اخیر موفق به انجام آن شده اند، عملیات تپه جاسوسان در منطقه سردشت و پیرانشهر می باشد. دلاورمردان یگان ویژه صابرین در این عملیات موفق شدند این منطقه استراتژیک را از لوث وجود گروهک تروریستی پژاک پاک سازی نمایند.

به گزارش کُردتودی، رزمندگان دلاور یگان ویژه صابرین سپاه از جمله نیروهای ورزیده و چابک نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محسوب می شوند که با پشت سر نهادن دوره های مختلف رزمی، آماده کارزار با دشمنان انقلاب اسلامی در هر شرایط جوی و جغرافیایی می باشند.

 

یکی از بارزترین و شاخص ترین عملیات هایی که دلاورمردان یگان ویژه صابرین سپاه طی چند سال اخیر موفق به انجام آن شده اند، عملیات تپه جاسوسان در منطقه سردشت و پیرانشهر می باشد. دلاورمردان یگان ویژه صابرین در این عملیات موفق شدند این منطقه استراتژیک را از لوث وجود گروهک تروریستی پژاک پاک سازی نمایند.

 

ارتفاعات جاسوسان از جمله نقاط حساس شمال غرب کشور محسوب می شود که به سبب اشراف کامل بر روستاهای دوله تو، داوود آباد و تعدادی از روستاهای دیگر همواره به عنوان یکی از نقاط استراتژیک محسوب می شود. گروهک های ضد انقلاب این ارتفاعات را نقطه ای امن برای شرارت ها و باج خواهی خود از مردم منطقه محسوب می کردند.

 

ارتفاعات جاسوسان که در نقطه صفر مرزی قرار دارد، به دلیل نزدیکی به کشورهای همسایه و تردد راحت نیروهای ضد انقلاب در این منطقه، به جان پناهی برای گروهک های تروریستی تبدیل شده بود. گروهک های تروریستی بعد از ورود به خاک ایران و غارت و چپاول دارایی مردم و به راه انداختن اغتشاش و نا امنی در این منطقه، به راحتی از کشور خارج می شدند.

 

گروهک های ضدانقلاب که با انجام هر گونه اقدامات زیرساختی، خدماتی و حتی رفاهی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حق مردم این منطقه مخالف بودند، بارها اقدام به مقابله و مبارزه و حتی آتش زدن ماشین های راه سازی و جاده سازی ایران کردند، به نحوی که مردم مظلوم منطقه از این دست اقدامات گروهک های ضد انقلاب به ستوه آمدند و خواستار برخورد قاطع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اعضای گروهک های تروریستی فعال در این منطقه شدند.

 

بعد از نا امنی های شمال غرب کشور در سال های 89 و 90 توسط گروهک تروریستی پژاک، با حضور مقتدرانه سپاه در تابستان سال 1390 در منطقه سردشت و پیرانشهر، اشرار مسلح گروهک پژاک در شهریور ماه همان سال در منطقه سرکوب و به عقب رانده شدند.

 

گروهک تروریستی پژاک با کندن حفره ها و تونل ها و هم چنین احداث سنگرهای جتماعی در دل صخره ها و قله های این ارتفاعات، حساب ویژه ای را بر روی این منطقه باز کرده بود. به نحوی که یکی از مقرهای فرماندهی این گروهک تروریستی در این منطقه قرار داشت.

 

دلاورمردان یگان ویژه صابرین سپاه طی یک سلسله عملیات های چریکی سخت و طاقت فرسا موفق شدند قله ها و ارتفاعات این منطقه را یک به یک از لوث وجود نیروهای گروهک تروریستی پژاک پاک و منطقه را امن نماید. آخرین ارتفاعاتی که باید پاک و عناصر گروهک پژاک به عقب رانده می شدند، ارتفاعات جاسوسان بود.

 

در سیزدهمین روز از شهریور ماه سال 1390 در ارتفاعات جاسوسان و در درگیری مستقیم با گروهک تروریستی پژاک 13 تن از دلاورمردان یگان ویژه صابرین سپاه؛ سردار شهید محمد جعفرخانی(محل دفن قزوین)، شهید محمد محرابی پناه (محل دفن آران و بیدگل کاشان)، شهید علی بریهی (محل دفن روستای میثم تمار شوش دانیال)، شهید مجتبی بابایی زاده (محل دفن اندیمشک)، شهید سید محمود موسوی (محل دفن بابل)، شهید مسلم احمدی پناه (محل دفن فرادنبه بروجن)، شهید حسین رضایی (محل دفن قروه کردستان)، شهید محمد منتظر قائم (محل دفن نکا)، شهید صمد امیدپور (محل دفن امامزاده هاشم رشت)، شهید حسن حسین پور(محل دفن قزوین)، شهید یوسف فدایی نژاد (محل دفن سروان سنگر رشت)، شهید مصطفی صفری تبار(محل دفن بابل) و شهید محمد غفاری (محل دفن همدان) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

بعد از این عملیات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام این مناطق را برای اولین بار تحت پوشش قرار داد و با احداث پایگاه نظامی بر روی این ارتفاعات، امنیت مردم منطقه را با اتکا به نیروهای بومی تضمین کرد.

منبع: پیشمرگ روح الله

انتهای پیام/s.a

شنبه 13 شهریور 1395 | 12:35

کد خبر : 18557

منتشر کننده : الف ر/p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید