کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دردنامه ای برای مسئولینی که از انقلاب سهم می خواهند

این خانواده فقط ماهی 20 هزار تومان دریافت می کنند+تصاویر

خانواده نیازمند، درآمد 20 هزاری یک خانواده، خانواده ای با بضاعت کم، خواب مسئولان در مقابل ضعفا، خانواده ای با 4 فرزند معلول، خانواده ای با چند معلول جسمی و ناتوانی مالی فراوان

خانواده ۷ نفره اکبر نیلچی(نیلی حصاری) در روستای جوشیروان بخش مرکزی خنداب زندگی می کنند،خانه ۶۰ متری آنها، ۴ فرزند معلول جسمی، یک مادر پیر و بیمار و یک پدر پیر و ناتوان دارد.

به گزارش کُردتودی، محرومیت زدایی یکی از اهداف انقلاب اسلامی است، انقلاب اسلامی ایران با تاسیس کمیته امداد توانست فرهنگ دینی کمک به همنوع و نیازمندان را در جامعه ایجاد کند، وضعیت موجود فقر، واقعیت تلخی است چرا که رسیدگی به امور فقرا متن انقلاب امام ما بود و وظیفه امدادگری یک وظیفه همگانی است.

 

دستگیری از نیازمندان و کمک به همنوعان ‌خود، علاوه بر وظیفه انسانی، رسالتی اخلاقی است که در دین مبین اسلام و سیره ائمه معصوم(ع) مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است.

 

 خانواده‌هایی در ایران از بیت المال سهم انقلاب بر می‌دارند و آنرا حق مسلم خود می دانند و علی‌رغم اینکه از گرفتن فیش های حقوقی نجومی اظهار ندامت و از مردم عذرخواهی نمی کنند در رسانه‌ها اعلام می کنند، که این حقوق‌های نجومی ۵۰ میلیونی حق ما از سفره انقلاب است.

 

نکته جالب توجه، اعتماد به نفس منحصر به فرد خانم نماینده در مجلس شورای اسلامی بود که همچنان با توپ پر به پاسخگویی به مردم و منتقدان پدرش پرداخت و از موضع یک طلبکار افکار عمومی را به سخره گرفت، براستی فقط برخی از مسئولین انقلاب کردند! و امروز حقشان را از سفره انقلاب با حقوق‌های نجومی برمی دارند.

 

در ایران خانواده‌های بسیاری وجود دارند که مسئولین از وضعیت زندگی و معیشت آنها بی‌خبرند و آنها نیز با اعتقادی که به قرآن و ائمه‌اطهار(ع) دارند به خدا توکل کرده و با درآمد ناچیز زندگی خود را می گذرانند.

 

خانواده ۷ نفره اکبر نیلچی(نیلی حصاری) در روستای جوشیروان بخش مرکزی خنداب زندگی می کنند، در خانه ۶۰ متری نیلچی، ۴ فرزند معلول جسمی، یک مادر و پدر پیر و بیمار زندگی می کنند.

 

​​

این خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شهرستان هستند و مخارجشان را از گرفتن مستمری، یارانه و کشاورزی ناچیز تامین می کنند.

 

 پدر خانواده ۸۵ سال دارد و نزدیک ۲ سالی است که خانه نشین شده و کاری از دستش بر نمی آید و همدمی برای اهل خانواده شده است.

 

همسرم ۹ سال است سکته کرده و خانه نشین شده

وی می گوید، درد سیاتیک دارم و ۱۰ ماه پیش به دکتر مراجعه کره‎ام و اثری در بهبود آن نمی‌بینم، همسرم ۹ سال پیش سکته کرد و خانه نشین شد.

نیلچی گفت: دخترانم از ناحیه پا مشکل دارند و چندین بار عمل جراحی انجام داده‌اند، اما مشکل‌شان حل نشده است،پسرم محمد را ۷ بار به بیمارستان بردم  وبرای اینکه مشکل مالی داشتم موفق نشدم درمانش کنم، زمستان سال قبل آخرین مرحله‌ای بود که به بیمارستان رفتیم تا پاهای محمد را به دکتر نشان دهم.

وی گفت: سر محمد در گرمای تابستان درد می کند، وی را پیش دکتر بردم، اما دکتر بهزیستی آنرا ویزیت نکرد و گفت محمد را باید پیش دکتر شخصی ببرید، من بودجه ندارم محمد را پیش دکتر شخصی ببرم.

 

نیلچی در حالی که مشکلات خانواده‌اش را با بند انگشتانش می شمرد، گفت، برای هر دفعه مراجعه به دکتر نزدیک ۲۰ هزار تومان کرایه ماشین می دهم.

وی گفت: کمیته امداد امام خمینی(ع) ماهانه ۲۰ هزار تومان به ۴ نفر از اعضای خانواده ما می‌دهد، بهزیستی هم ۵۰ هزار تومان برای ۳ نفر از فرزندام واریز می کند.

پدر خانواده نیلچی گفت: ۲ هکتار زمین با یک چاه آب که سال قبل خشک شده است دارم، این زمین دست پسر بزرگم هست و ۵۰ درصد درآمدش را به ما می دهد، بهزیستی ۴ سال پیش ۱۰ میلیون وام ۵ درصد از طریق بانک  برای ما تهیه کرد تا توانستیم این خانه را بسازیم، از آن وام، نزدیک ۲ میلیون تومان بدهکارم و پولی ندارم تا وامها را تسویه کنم.

سختی تامین مخارج برای پدر ۸۵ ساله خانواده

پدر این خانواده از تورم بازار گلایه داشت و گفت: گرانی امان مردم را بریده است، تامین مخارج خانواده برایم سخت شده است.

یکی از دختران معلول در حالی که به سختی می توانست مطلب مورد نظرش را به ما بفهماند، از خرابی دیوارشان به سمت حیاط همسایه ناراحت بود و می گفت که دیوار کاهگلی ما رو به حیاط همسایه خراب شده و پدرم توانایی ساخت آنرا ندارد.

 محمد پسر کوچک این خانواده است و نزدیک ۴۰ سال دارد، وی از ناتوانی جسمی رنج می برد، در کارهای خانواده کمک های جزئی مانند رسیدگی به دام و تهیه علوفه بر عهده او است.

 

محمد از نظر عقلی سالم و مشکلش جسمی است

پدر خانواده گفت: سال قبل از محمد آزمایش عقلی گرفتند، وی از نظر عقلی سالم و تنها مشکل وی جسمی است.

صغری، معصومه، کوکب، محمد و فاطمه ۴۵ سال است که در کنار هم زندگی می کنند، در این خانواده فاطمه از نظر ذهنی و جسمی سالم است و پدر و مادر خانواده از کهولت سن و بیماری و فرزندان از معلولیت جسمی رنج می برند.

دغدغه پدر برای فرزندان، بیماری‌اش را از یاد برده است

ورم پای صغری، سردرد محمد و بیماری مادر خانواده، دغدغه پدر بود و مدام از آنها حرف می‌زد و حرفی از بیماری خودش به زبان نمی‌آورد و از اینکه پول ندارد تا آنها را مداوا کند شرمنده بود.

محمد می گوید، دکتر برایم آزمایش نوشته بود، ما به کلینیک دولتی رفتیم، آنجا ما را قبول نکردند و گفتند باید به مرکزی دیگری بروید، ما هم به خاطر مشکلات مالی نتوانستیم برویم.

 

 

خدمت به خانواده‌ام، مکه و کربلای من است

پدر خانواده در جواب خبرنگار ما که آیا دوست دارید به مکه و کربلا مشرف شوید گفت:  ۴ نسل ما به مکه رفته اند، اما امروز رسیدگی من به فرزندانم برای جلب رضای خدا، کربلا و مکه من است، در جوانی نزد آیت الله صافی رفته بودم تا خمس و زکاتم را  پرداخت کنم، ایشان به من به عنوان هدیه عبا دادند، رفتن به مکه، کربلا، مشهد و قم پول حلال می خواهد.

 

هنگامی که در روستای جوشیروان به دنبال خانه اکبر نیلچی می گشتیم و آدرس می پرسیدیم، همه وی را به نام شیخ اکبر معرفی می کردند و مدام برایمان از محدودیت های مالی وی سخن می گفتند.

 

وی گفت: جوانی ام با علماء و روحانیون گذشته است، روحانی محله حصار خنداب در دهه ۵۰ حاج احمد قاضی بود، ایشان ۴ سال در خانه ما زندگی می کرد.

 

عروس این خانواده گفت: ما در حدی که بتوانیم، کمکشان می کنیم، شوهرم کشاورز پدرش هست و ما هم از ۲ هکتار زمینی که پدرش برای شراکت به ما داده، زندگی خود را پیش می بریم.

ازدواج برای محمد تبدیل به آرزوی دست نیافتنی شده است، وی هنگام خداحافظی به دور از چشم پدر و مادر و خواهرانش به خبرنگار ما درباره سالم بودن خود تاکید می‌کرد و می گفت، مشکل من معلولیت جسمی است و آن هم تقصیر من نیست، خدا مرا اینگونه آفریده، اما متاسفانه کسی من را به عنوان داماد قبول نمی کند.

۱۲ سال است مستمری من از بهزیستی قطع شده است

محمد گفت: تحت پوشش بهزیستی بودم و مستمری دریافت می‌کردم، از سال ۸۳ مستمری من قطع شده است و از تحت پوشش بهزیستی خارج شدم و تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتم، مسئولان کمیته امداد می گویند تا ازدواج نکنی، حمایت بیشتری شامل حال تو نخواهد شد، ماهانه ۲۰ هزار تومان به من می دهند.

وی با بیان این که دلم می خواهد سر و سامان پیدا کنم گفت: کسی در روستا حاضر نیست دخترش را به من بدهد.

از خیرین می خواهیم کمکمان کنند

پسر کوچک خانواده نیلچی گفت: ۲۰ روز قبل مادرم را به دکتر بردم، نزدیک ۱۰۰ هزار تومان هزینه کردم و دوباره در روزهای اخیر برای درمان به شهر ملایر بردم، آنجا هم ۱۰۰ هزار تومان هزینه اش شد.

نیلچی به بیماری‌اش اشاره کرد و گفت: کم خونی دارم و سرم درد می کند، ویزیت دکترهای متخصص مغز و اعصاب، برای ما زیاد است، از خیرین می خواهیم کمکمان کنند.

خانواده‌هایی امثال خانواده نیلچی در جامعه‌ ما بسیارند که سالیان سال برای یک آزمایش در انتظار نشسته اند تا مسئولین برایشان کاری کنند، اما غافل از اینکه برخی از مسئولین از آنها خبر ندارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انسان دوستانی که برای حس همدردی به دنبال این هستند تا به این خانواده کمک کنند می توانند با شماره های زیر تماس حاصل فرمایند.

سایت مرکزی استان مرکزی(دیار آفتاب)32267692-086

مسئول پایگاه اطلاع رسانی نسیم خنداب شهرستان خنداب(آقای شعبانی)09188495171

منزل حاج اکبر نیلچی 8321680-0865

آقای علیرضا نیلچی فرزند حاج اکبر که به شغل کشاورزی مشغول است 09185994061

منبع: نسیم خندان

 انتهای پیام/

سه شنبه 2 شهریور 1395 | 14:25

کد خبر : 18293

منتشر کننده : S.A

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید