کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس بهزیستی کامیاران اعلام کرد:

ارائه آموزش های خاص مهارتی درراستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

بهزیستی کامیاران،اموراجتماعی،زنان سرپرست خانوار،توانمندسازی زنان، گروه همیار، اشتغال زنان

رئیس بهزیستی گفت: طرح گروه های همیار توانسته است موفقیت های زیادی در زمینه توانمندسازی و ایجاد اشتغال فراهم نماید.

به گزارش کُردتودی، رئیس بهزیستی شهرستان کامیاران یادگیری مهارت های اجتماعی و شغلی را مهم ترین برنامه های امور اجتماعی این سازمان برای زنان سرپرست خانوار اعلام کرد.

 

حبیب الله ابراهیمی دراین باره اظهار داشت: بهزیستی به عنوان یکی از متولیان امور زنان سرپرست خانوار، به صورت ماهانه مستمری مختصری جهت گذران زندگی به این افراد پرداخت می کند.

 

وی اضافه کرد: طبعا این مقدار جوابگوی نیاز آنان نبوده و به همین خاطر در راستای توانمندسازی و یادگیری انواع مهارت های اجتماعی و کاری، فعالیت های خود را در زمینه آموزش و دراختیارنهادن تسهیلات اشتغالزا آغاز کرده است.

 

رئیس بهزیستی به راه اندازی گروه های همیار اشاره نمود وگفت: طرح گروه های همیار توانسته موفقیت های زیادی در زمینه توانمندسازی زنان و ایجاد اشتغال آنان فراهم نماید و زنان سرپرست به صورت گروهی در این طرح شرکت کرده و برای کسب درآمد تلاش می نمایند.

 

ابراهیمی افزود: به عنوان نمونه، 2 گروه همیار 5 و 10 نفره در زمینه پخت نان در روستای الک فعال شده اند و گروه دیگر با هزینه نمودن بیش از 300 میلیون ریال، کارگاه میوه خشک کنی و سبزی خردکنی راه اندازی نموده اند.

 

وی آموزش مهارت ها را پایه یادگیری دانست و گفت: اگر از آوان کودکی به افراد پایه های اولیه یادگیری انواع مهارت ها آموزش داده شود طبعا می تواند در آینده وی تاثیرگزار باشد و به همین خاطر در بیش از 40 مهد شهری و روستائی، انواع مهارت های اجتماعی ومهارت های اولیه زندگی آموزش داده می شود.

 

رئیس بهزیستی از پرداخت حق بیمه زنان سرپرست خانوار خبرداد و اعلام کرد: امور اجتماعی بهزیستی حق بیمه 84 زن سرپرست خانوار را ماهیانه پرداخت می کند ونیز هزینه بیمه عشایر و روستائی 170 نفر را واریز می نماید تا این افراد بتوانند از مزایای تامین اجتماعی در کوتاه مدت و بلندمدت بهره ببرند.

منبع: شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

چهارشنبه 20 مرداد 1395 | 09:18

کد خبر : 17994

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید