کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پول های کثیف در پُست های مدیریتی و خوی اشرافی گری مدیران

پول های کثیف، حقوق های نجومی، خوی اشرافی گری مدیران، پست های مدیریتی، عواقب حقوق های نجومی در کشور

عواقب حقوق های نجومی بسیار سنگین تر از کم شدن پول بیت المال است و بدتر از آن عادی شدن خوی اشرافی گری در جامعه است که فرد حاضر می شود به هر قیمتی ولو دست درازی به بیت المال زندگی اشرافی خود را راه بیاندازد.

به گزارش کُردتودی، ماجرای حقوق های نجومی که در روزهای اخیر افشا شد ضربه سنگینی بر جامعه مدیریتی در بدنه دولت وارد کرد که موضوع فقط مبالغ کلان دریافتی آنها نیست بلکه رویه ای است که این مدیران در زندگی خود پیش گرفته و بر جامعه مدیریتی کل کشور تاثیر می گذارد.

 

علی‌رغم تأکیدهای پی‌درپی برخی از مسئولان محترم بر ضرورت برخورد با این وضعیت، هنوز اقدام چشمگیر و درخور توجهی در این زمینه صورت نپذیرفته است.

 

در ماجرای حقوق‌های کلان و نجومی برخی از مدیران دولتی، آنچه بارها بیشتر از میزان دریافتی آنان اهمیت دارد، فاجعه هولناکی است که حضور اینگونه افراد در مسئولیت‌های حساس به دنبال خواهد داشت.

 

عواقب این اتفاقات بسیار سنگین تر از کم شدن پول بیت المال است و بدتر از آن عادی شدن خوی اشرافی گری در جامعه است که فرد حاضر می شود به هر قیمتی ولو دست درازی به بیت المال زندگی اشرافی خود را راه بیاندازد.

 

مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود درباره اشرافی گری گفتند: " جلوی اشرافی‌گری باید گرفته بشود؛ اشرافی‌گری بلای کشور است. وقتی اشرافی‌گری در قلّه‌های جامعه به‌وجود آمد، سرریز خواهد شد به بدنه؛ [آن‌وقت‌] شما می‌بینید فلان خانواده‌ای که وضع معیشتی خوبی هم ندارد، وقتی میخواهد پسرش را داماد کند یا دخترش را عروس کند یا فرض کنید مهمانی بگیرد، مجبور است به سبک اشرافی حرکت بکند. وقتی اشرافی‌گری فرهنگ شد، میشود این. جلوی اشرافی‌گری باید گرفته بشود. رفتار مسئولین، گفتار مسئولین، تعالیمی که میدهند، باید ضدّ این جهت اشرافی‌گری باشد؛ کمااینکه اسلام این‌جوری است."

 

کسانی که علی‌رغم فقر و تنگدستی محرومان و مستضعفان با دریافت حقوق‌های نجومی به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند بی‌تردید افراد شایسته‌ای برای تصدی مدیریت‌ها و مسئولیت‌های نظام اسلامی نیستند.

 

آنچه مورد انتظار است مقابله جدی با گرایش مدیران و مسئولان به زندگی اشرافی است و در این میان، شمارش مبالغی که به ناحق گرفته و یا هزینه شده است در مرحله بعدی اهمیت قرار دارد.

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 14 مرداد 1395 | 15:00

کد خبر : 17861

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید