کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عملیات گروهکهای تروریست حزب دمکرات،کومله و حزب آزادی کردستان به نیابت از عربستان سعودی،با وساطت مسعود بارزانی+سند

گروهک های تروریستی، گروه های تروریست کردی، نیابت جنگ در ایران توسط گروهک ها، ورود تروریست های دموکرات و کومله به ایران، قاسملو، شرفکندی، مصطفی هجری، عملیات مسلحانه در ایران

آغاز پروژه جنگ نیابتی بر علیه ایران توسط رژیم آدمکش آل سعود،توسط تروریستهای دمکرات و کومله،عملی می شود.

به گزارش کُردتودی، جنگ نیابتی رژیم کودک کش عربستان سعودی بر علیه ملت ایران از سال گذشته که مسعود بارزانی رئیس حکومت اقلیم کردستان عراق به عربستان سفر کرد و با پادشاه و رئیس اطلاعات و امنیت آل سعود،دیدارهایی پشت درهای بسته داشت،رسما کلید خورد و با اعزام تیم های تروریستی موسوم به حزب دمکرات کردستان ایران برای عملیات بر علیه مردم کردستان ایران،به مرحله اجراء رسید.

 

{آغاز پروژه جنگ نیابتی بر علیه ایران توسط رژیم آدمکش آل سعود،توسط تروریستهای دمکرات و کومله،عملی می شود}.

 

اجرایی شدن این پروژه با انتقال دستورات ویژه عربستان به مسعود بارزانی،به گروهکهای تروریست دمکرات و کومله، عملی شد.

 

دولت های متخاصم برای انتقام از مردم ایران و انتقام شکست های پی در پی شان در جبهه های سوریه،عراق،لبنان،یمن و بحرین،از مزدوران خود استفاده کنند.

 

از سال گذشته برخی گزارش ها حاکی از تلاش مشترک دشمنان و برخی مسئولان کشورهای منطقه خلیج فارس،برای کشاندن جنگ های نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران،بود.

 

این در حالی است که؛نیروهای امنیتی،پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد،واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.

 

(شیطنت ها،دقیقا چندی پیش از سوی تروریستهای دمکرات صورت گرفت و واکنش سخت جمهوری اسلامی ایران نیز سرکوب کامل تیم های تروریست اعزامی بود)...

 

 

جنگ های نیابتی در ماه های اخیر و تداوم ناامنی های اخیر در منطقه کردستان ایران،از چند جهت،قابل تحلیل و ارزیابی است. 

 

اما چرا عربستان سعودی،مزدوران سابق صدام حسین را اجیر کرد؟!

 

با آغاز حملات عربستان سعودی به یمن و گسترش دامنه فعالیت های تروریستهای داعش در سوریه و عراق،بیم آن می رفت که ناامنی به سایر مناطق سرایت کرده و حتی کنترل آن از دست بانیان تروریست ها خارج گردد.

 

تعدد گروه های مختلف مسلح در سطح منطقه هم چون داعش،شعب وابسته به القاعده نظیر النصره در سوریه، گروه های مسلح سکولار موجود در سوریه،عشایر سنی عراق،کردهای سوریه،عراق و ترکیه (پ ک ک)،گروه های ناسیونالیست در عراق و سوریه،شبه نظامیان وفادار به دولت های مرکزی،تمایل برخی اخوانی ها به اقدامات مسلحانه،گروه ها و قبائل مسلح در لیبی و یمن و... بر تشدید بی ثباتی موجود در خاورمیانه و شمال آفریقا افزوده است و زمینه را برای بهره گیری بیگانگان فراهم نموده است.

 

جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن بالاترین مشروعیت مردمی در منطقه و به جرات می توان گفت در سطح جهان،به واقع به جزیره ثبات و امنیت در منطقه تبدیل شده است،امری که با عصانیت و خشم دشمنان ملت ایران و کردهای ایران و به ویژه آل سعود،همراه بوده است. 

 

پس از حوادث اخیر در مناطق کردنشین کشور،مشخص شد که شیوخ عرب به چه حد متمایل به ایجاد نابسامانی در سطح کشورمان و بخصوص مناطق مرزی ایران هستند،از همین رو بود که از سال گذشته نسبت به ایجاد خشونت های به مراتب بزرگ تر و تا حد جنگ های نیابتی در آینده پیش بینی هایی شده بود.

 

جنگ های نیابتی که از سوی خارج از کشور تحمیل و هدایت شده و با استفاده از مزدوران سابق رژیم بعث عراق(کومله و دمکرات)عملیاتی می شود.

 

حضور و فعالیت نصفه و نیمه شماری از گروه های تروریستی در مناطق مرزی ایران منجمله دمکرات،در مقطع کنونی می تواند،آبستن ایجاد چنین نابسامانی را فراهم نماید.

 

رژیم جنایتکار عربستان سعودی با علم بر اینکه،گروه های هم چون تروریستهای جیش العدل در بلوچستان،کومله،حزب دمکرات کردستان ایران،حزب آزادی کردستان،خلق عرب و.. هر یک زمینه ایجاد چنین بی ثباتی را دارند،با استفاده از نفوذش در کردستان عراق،هر یک از سران این گروهکها را در طول سال 1394 بارها به کنسولگری خود در اربیل دعوت کرده و امکانات لازم را در اختیار آنها برای انجام عملیات مسلحانه در مناطق کردنشین کشور و همچنین بلوچستان،گذاشت.

 

 

در پروژه (جنگ نیابتی) طبق پیش بینی ها،در یک ماه گذشته،منابع امنیتی و اطلاعاتی و سپاهی کشور،از تحرکاتی فزاینده از سوی حزب تروریستی دمکرات کردستان در مناطق مرزی ایران خبر دادند.

 

گروهکهای تروریستی همچون کومله،دمکرات،حزب آزادی کردستان و... که بنا بر داده هایی،پس از قریب به دو دهه از لاک خود خارج شده و با دستور آل سعود،در پی ایجاد نابسامانی در مناطق کردنشین ایران است.

 

نکته قابل تامل در این ماجرا این است که؛

شبکه سعودی العربیه بطور لحظه به لحظه درگیری های اخیر دمکرات با سپاه را پوشش خبری می داد!

 

{به نوشته ی پایگاه خبری العربیه یک منبع از فعالان کرد ایران(شما بخوانید سرکردگان گروهک تروریستی دمکرات)در تماس با العربیه.نت،از اعزام گروه هایی از پیشمرگه های حزب دموکرات کردستان ایران(تفنگچیان) به مرز ایران خبر داد .به گفته وی این نیروها از حدود دو هفته پیش در نقطه صفر مرزی مستقر شده اند.}

 

العربیه چند ماه قبل از اعزام تیم های تروریست دمکرات،از وقوع آن خبر داد! و چنین نوشت؛

 

بنابر برخی اخبار منتشر شده از سوی منابع امنیتی،حزب دموکرات کردستان ایران تغییر تاکتیک داده و در فکر آغاز فعالیت در داخل و احتمالا اقدام به عملیات مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

گفتنی است که پس از مرگ عبدالرحمان قاسملو و صادق شرفکندی،سرکردگان دمکرات در سال ۱۹۹۳ از کوهستان قندیل به مناطق اطراف شهر کوی سنجق کردستان عراق رفتند.این گروهک از سال ۱۹۹۶ جنگ مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران را رسما متوقف کرد.

 

(شایان ذکر است که گفته می شود قاسملو و شرفکندی در یک توطئه سازمان دهی شده درون گروهی توسط رقبایشان در این گروهک،ترور شده بودند).

 

 

سرکردگان دمکرات در تلاش اند با بهره گیری از تنش های موجود در منطقه و کسب حمایت های گسترده مالی و تسلیحاتی برخی دشمنان جمهوری اسلامی و در راس آنها رژیم عربستان سعودی،به فعالیت های تنش زا و جنگ نیابتی مبادرت ورزند.

 

اما در آن سوی میدان و پس از بازگشت بارزانی از عربستان،دیدارهای پشت پرده سران دمکرات و کومله با سرکنسول عربستان سعودی در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق،افزایش پیدا کرد.!!

 

برخی منابع موثق از داخل گروهک تروریستی دمکرات جزئیاتی از این دیدارها را فاش کرد که به دلیل آنکه منابع هنوز هم در این گروهک هستند،به خاطر حفظ جان آنها،از ذکر اسامی آنها معذوریم.

 

اما آغاز فعالیت های مسلحانه گروه تروریستی دمکرات کردستان در مناطق مرزی به نیابت از ارباب سعودی شان،از نوروز امسال(1395)با پیام نوروزی مصطفی هجری سرکرده این گروهک خودفروش،رسما کلید خورد.

 

اما ماجرای دیدار مسعود بارزانی با پادشاه عربستان و انتقال دستورات ویژه سعودی ها به سران گروهکهای تروریست و تجزیه طلب کردی چه بود؟!

 

رئیس اقلیم کردستان عراق در آذرماه سال 1394 هجری شمسی،در ریاض با پادشاه عربستان سعودی دیدار کرد .

 

ساعاتی پس از این دیدار،به درخواست پادشاه سعودی،بارزانی پشت درهای بسته چند دیدار مهم با وزیر دفاع عربستان و رئیس سازمان اطلاعات و امنیت این کشور داشت!!

 

تلویزیون رووداو منتسب به نیچروان بارزانی،در خصوص این سفر چنین گفت؛

 

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در سفر منطقه ای خود،( دوشنبه شب) وارد ریاض پایتخت عربستان سعودى شد.

 

 

رئیس اقلیم کردستان عراق در راس یک هیات بلندپایه سفر خود به تعدادی از کشورهای خلیجی را آغاز کرده است .

 

گفتنی است که بارزانی در سفر روز گذشته خود به امارات متحده عربی با ولی عهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح این کشور دیدار کرد .

 

هنوز اخباری از جزئیات دیدارهای بارزانی و هیئت همراه با مقامات سعودی منتشر نشده اما پیش بینی می شود در این دیدار با برخی مقامات دیگر نیز دیدارهایی صورت بگیرد!

 

(شما بخوانید وزیر دفاع عربستان و رئیس سازمان اطلاعات و امنیت این کشور)!!

 

نکته جالب توجه اینکه دقیقا 2 هفته پس از بازگشت مسعود بارزانی از عربستان و دریافت دستور حمله به مناطق کردنشین ایران از سوی این رژیم متخاصم،مسعود بارزانی نشستی با سران گروهکهای؛

 

کومله،دمکرات،خبات،حزب آزادی کردستان و اتحادیه انقلابیون کردستان برگزار کرد!!

 

پس از این نشست،که رووداو تنها به پخش خبر برگزاری این نشست پرداخت و جزئیات آن را فاش نکرد!!

 

دیدارهای مکرر و جلسات گفت و شنود سران گروهکهای کردی بخصوص دمکرات با سرکنسول عربستان سعودی در اربیل،افزایش پیدا کرد!

 

مصطفی هجری نیز در اروپا و در حاشیه سمینارها و کنفرانس های ضد ایرانی اپوزیسیون،با مقامات سازمان اطلاعات و جاسوسی عربستان،مذاکره می کرد.!!

 

(آخرین مورد این سمینار به بهانه مسئله سوریه بود که در ادامه این گزارش در مورد آن مطالبی بیان می شود...)

 

 

تا اینکه چند در نوروز سال 1395 هجری شمسی،مصطفی هجری در پیام نوروزی خود خطاب به اعضای خود که در مرزهای بین اقلیم کردستان عراق با ایران؟!!!! مستقر شده بودند،از شروع عملیات مسلحانه پس از دو دهه در لاک دفاعی فرو رفتن خبر داد!

 

هجری که مسئول پیاده کردن فرامین ارباب سعودی خود بود،رسما با صدور فرمانی در پیام نوروزی خود،آغاز عملیات مسلحانه را اعلام کرد.!

 

تا اینکه عصر جمعه چهارم تیر ماه ۱۳۹۵ تعدادی از اعضای گروهک دمکرات کردستان ایران که با هدف اقدامات تروریستی و تبلیغاتی و باج گیری از عشایر و روستاییان به حوالی روستای بنگوین،یکی از روستاهای ییلاقی مهاباد آمده بودند،توسط نیروهای مردمی و اهالی روستا شناسایی شده و بین آنان و نیروهای سپاه درگیری صورت گرفت .

 

درگیری از ظهر روز جمعه 4 تیرماه،تا پاسی از شب در این منطقه بین اعضای گروهک دمکرات و رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران ادامه داشت و پس از ساعتها درگیری،اعضای این گروهک تروریستی،متلاشی شدند.

 

چند روز قبل از آن نیز به علت حضور عوامل گروهک حزب منحله دمکرات کردستان ایران شاخه مصطفی هجری در روستایی بین شهرهای نقده و اشنویه میان نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و این افراد درگیری رخ داده بود که بر اساس آمار رسمی ۱۲ تن از اعضای این گروهک به هلاکت رسیدند .

 

این گروهک که هم اکنون به دو جناح منشعب شده است،دو شاخه هستند!

 

 

گروهکی که در مورد آن صحبت می کنیم،معروف به حزب دمکرات کردستان ایران – حدکا به سرکردگی مصطفی هجری و گروه  دیگر انشعابیون یا حزب دمکرات کردستان-حدک نام دارند که ریاست آنها را خالد عزیزی به عهده دارد. 

 

برای پی بُردن به انگیزه ها و دلایل ورود مجدد شاخه ی مصطفی هجری به فاز اقدامات تروریستی و مسلحانه باید تحولات یکسال اخیر در این گروه و نیز تحولات در اقلیم کُردستان را مورد بررسی قرار دهیم .

 

همانطوریکه در قسمتهایی از این گزارش گفته شد،نباید به سادگی از ماجرای سفر مسعود بارزانی به عربستان و رساندن پیان سعودی ها به گروه دمکرات گذشت.

 

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کُردستان عراق چند ماه قبل از کلید خوردن عملیات تروریستی دمکرات بر علیه ایران یعنی در (آذر ماه سال 1394 ) در شرایطی که بحران بر سر پُست وی (ریاست اقلیم)  به اوج خود رسیده بود و دوره قانونی ریاست او نیز به اتمام رسیده بود به عربستان سعودی سفر کرد.

 

اما چند نکته مهم؛!

مسعود بارزانی فقط به چند نفر از اطرافیان مورد اعتماد خود اجازه داده بود تا در این سفر او را همراهی کنند و به نمایندگان سایر احزاب و جریانات کُردی اجازه همراهی با مسعود بارزانی داده نشد.

 

 

و این بر خلاف رویه های پیشین نامبرده بود!

علی محمد صالح عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق در خصوص این سفر به خبرنگاران محلی کردستان عراق  گفت: من در جریان جزئیات این سفر نیستم!و تنها می دانم که به همراه رئیس دفتر خویش به این سفر رفته و کسی از سایر احزاب همراه ایشان نبوده اند . !!

 

مسعود بارزانی بعد از بازگشت از عربستان و همچنین ترکیه،از هر دو جناح گروه حزب دمکرات کُردستان ایران (جناح مصطفی هجری و جناح انشعابیون به ریاست خالد عزیزی)خواست برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران،بهتر است تا هرچه زودتر این دو شاخه دمکرات با هم متحد شوند!!

 

این درخواست در شرایطی بود که  هر دو جناح حزب دمکرات پیش از آن  خود را به بارزانی نزدیک و از اتحادیه میهنی فاصله گرفته بودند.!!

 

مسعود بارزانی در این میان  چند هدف را دنبال می کرد.

اولین هدف بازپس گیری مناطق مهم و استراتژیک کوهستان قندیل از پ ک ک  و پژاک و تحویل این مناطق به هر دو شاخه ی دمکرات ها بود،چرا که وجود پ.ک.ک بعنوان یک رقیب پرقدرت و با نفوذ در بین کردها،برای بارزانی و جایگاهش یک خطر بزرگ محسوب می شود و بهترین گزینه برای او حضور دمکرات که تابع بی چون و چرای او بودند،در منطقه تحت نفوذش بود.

 

هدف دوم بارزانی نیز ایجاد یک اهرم فشار بر علیه جمهوری اسلامی  و به درخواست عربستان سعودی بود.

 

 

زیرا عربستان سعودی با وجود صرف هزینه های میلیاردی در سوریه و حمایت از تروریست های داعش برای سرنگونی حکومت بشار اسد،به هیچکدام از اهداف خود نرسیده بود و در پی انتقام از جمهوری اسلامی ایران بود.

 

و با توجه به فروپاشی نیروهای نظامی منافقین،چه گزینه ای بهتر از گروهکهای تروریست دمکرات،کومله و گروهک تحت امر حسین یزدان پناه(حزب آزادی کردستان)؟!

 

هدف سوم بارزانی را باید  در راستای تلاش عربستان برای دورهم جمع کردن گروههای مسلح سوری و از جمله کُردهای سوری نزدیک به بارزانی جستجو کرد .

 

مسعود بارزانی در راستای هدف سوم،قبل از سفر به عربستان با شماری از احزاب مجلس الوطنی کُردی سوریه موسوم به ENKS که شبکه ای از احزاب نزدیک به بارزانی را در بر می گرفت در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق دیدار کرده و بر ضرورت مشارکت کُردها در نشست مخالفین دولت سوریه تاکید کرده بود . !

 

تروریستهای دمکرات که بطور کامل فرامین بارزانی را اجرایی می کنند،حتی سال گذشته برای کنار زدن رقیب بارزانی در قدرت یعنی پ.ک.ک،دست به عملیات مسلحانه بر علیه حزب کارگران کردستان ترکیه نیز زدند!

 

 

سال گذشته بود که به خواست بارزانی،در منطقه مرزی کیله‌شین میان اعضای حزب دمکرات کردستان ایران و پ.ک.ک  درگیری خونینی روی داد که به کشته شدن چند عضو دمکرات هم منجر شد.!

 

متعاقب این درگیری گزارش هایی درباره ارتباط گروهک تروریستی دمکرات با دستگاه میت ترکیه فاش شد که  حکایت از میانجیگری حزب مسعود بارزانی برای برقراری این رابطه  و  ارائه آموزش های نظامی به اعضای گروهک دمکرات کردستان ایران از سوی ارتش ترکیه داشت .

 

میانجی گیری که در بین دستگاه اطلاعاتی عربستان با تروریستهای دمکرات نیز صورت گرفت!

 

اما این بار با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ناامنی در مناطق کردنشین کشور.!

 

هدفی که هجری بطور مستقیم به آن اشاره کرد و در مصاحبه روز سه شنبه(هفته جاری)با روزنامه اورشلیم پست اسرائیل؟؟!!! اعلام کرد که؛

 

ما در ایران باز هم عملیات انجام می دهیم چرا که رژیم می خواست به مردم کشورش القا کند که پس از توافق اخیر هسته ای،دیگر ایران امن است! اما ما اجازه این امنیت را نمی دهیم!!

 

تروریستهای موسوم به حزب دمکرات کردستان ایران که با بحران شدید مالی و تضعیف روحیه ی اعضای خود مواجه بودند،به شدت در تلاش بود تا کنترل چند نقطه مرزی را در دست بگیرد و با اخاذی از قاچاقچیان مرزی بحران مالی خود را برطرف کند اما در این راه با مانع پ.ک.ک مواجه بود و برای از میان برداشتن این مانع از حمایت میت و ارتش ترکیه استقبال کرده بودند.

 

حال نیز که ترکیه حمایت سابق را از این گروهک نمی کند،دست به دامان عربستان سعودی شدند!

 

اما در این گروهک،همواره شاهد شکاف های درونی هم هستیم.

 

خالد عزیزی (دبیرکل حزب دمکرات کردستان – جناح انشعابیون) درخصوص سیاست های آتی گروه خود راهکار مبارزه مسلحانه را رد  می کند و معتقد است با جنگ نمی توان به اهداف رسید. 

 

خالد عزیزی اخیرا در گفتگویی تلویزیونی در “روداو” بحث هایی را در همین زمینه ابراز کرد که دوباره واکنش های شدیدی را به دنبال داشت.

 

 

شدیدترین واکنش ها از سوی هجری صورت گرفت.

دفتر سیاسی گروهک تحت امر مصطفی هجری،رسما در بیانیه ایی مواضع مسالمت آمیز خالد عزیزی را پشتیبانی کردن از جمهوری اسلامی  و نا امید کردن کردستان دانست و از مردم درخواست کرد که در قبال این رسوایی سکوت نکنند و آن را محکوم کنند . !!!

 

با نگاهی به تحولاتی که در بالا بدان اشاره شد می توان گفت؛

هدف تروریستهای حزب دمکرات کردستان ایران از ورود به مناطق غربی ایران،تشنج کردن فضای داخلی کشور و اجرای سناریوی مثلث بارزانی،ترکیه و عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران است،اما ناکام ماندن این گروهک طی چند هفته اخیر و به هلاکت رسیدن تمام اعضای ورودی به داخل ایران،خود دلیلی بر این مدعاست که جمهوری اسلامی ایران اجازه هیچگونه تحرکی را به این مزدوران شیوخ سعودی نمی دهد .

 

قدرت دستگاه اطلاعاتی و سپاهی ایران به عربستان و پیاده نظامانش نشان داد که ایران،عراق و سوریه و یمن نیست.

 

و این قدرت را نیروهای اطلاعاتی و سپاهی از مردم و مردمی بودنشان دارند.

نکته مهم تر  در خصوص درگیری های اخیر،اینکه برخورد فوری و پیشگیرانه با اعضای ورودی این گروهک بر اساس گزارشات و اطلاعات مردم شهرهای غرب کشور صورت گرفته است و این نشان می دهد که این گروهک برغم ادعای خود،جایگاهی بین مردم کردستان نداشته و به شدت منفور هستند.

 

پس از شروع عملیاتهای مسلحانه دمکرات،سایتهای خبری کردی و حتی سایتهای مطرح گروهکهای ضد انقلاب،هم بر دست داشتن عربستان در پشت پرده این حوادث اعتراف و اذعان کرده اند و این تنها ادعای جمهوری اسلامی ایران نیست چرا که خود اپوزیسیون هم بر ارائه دستورات حمله از سوی عربستان به گروهک تروریستی حزب دمکرات کردستان ایران تاکید دارند.

 

به چند مورد از گزارش های تحلیلی سایتهای کردی در این زمینه در زیر توجه کنید!؛

..................................................................................................................................................

سایت خبری صدای کردستان در این زمینه می نویسد؛

"طرح عربستان و قطر برای وادار کردن اقلیم کردستان به جنگ با ایران"؟!

این سایت در مطلبی به بررسی طرح عربستان سعودی و قطر برای تحریک اقلیم کردستان به جنگ با ایران در چارچوب طرحی تحت عنوان «طوفان اراده» پرداخته است .

این پایگاه در مطلب خود تحت عنوان «عربستان، اقلیم کردستان را به تحرک نظامی علیه ایران با هدف تبدیل اقلیم به یمن دوم وادار کرده است» نوشت:

لحظه‌به‌لحظه ماهیت طرح سعودی - قطری با مشارکت برخی از طرف‌های کُرد برای وادار کردن اقلیم کردستان به جنگ با نظام ایران در چارچوب طرح سعودی «طوفان اراده» که در آن تعدادی از کشورهای عرب اهل سنت و ترکیه مشارکت دارند، آشکارتر می‌شود.

.......................................................................................................................................................

 

اما سند دیگری در مورد این ادعا!؛

محمد قادری مسئول روابط حزب دمکرات کردستان عراق موسوم به (پارتی) با ایران در اربیل،به حمایت‌های عربستان سعودی و آمریکا و اسرائیل از جنگ اقلیم کردستان با ایران در چارچوب طرح «طوفان اراده» اعتراف کرده و گفته این جنگ در پی چراغ سبز حزب بارزانی به حزب دمکرات کردستان ایران آغازشده است.!!

در همین حال،قطر هم بعنوان متحد آل سعود،از طرح خود برای سرکوب قیام و جنبش کردها در کردستان ترکیه‌ و سوریه‌ خبر داده و حزب بارزانی(پارتی) را به ‌عنوان جایگزین حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و حزب دمیرتاش که ترکیه به زندانی کردن تمامی رهبران این حزب اقدام کرده،معرفی نموده است.!!

در این طرح قطر آمده است که پ.ک.ک و دمیرتاش در کنار کشورهای دشمن ترکیه و کشورهای خلیج‌فارس قرارگرفته و پارتی به ریاست مسعود بارزانی را به‌عنوان جایگزین خود معرفی کرده‌اند.!

با ورود این دو طرح عربستان و قطر به مرحله اجرا،ایران به حملات تروریستهای اجیر شده(حزب دمکرات کردستان ایران) با تهدید جدی اقلیم کردستان پاسخ داده و رسانه‌های عربستان سعودی نیز به سخن گفتن از حملات ایران به اقلیم کردستان و برانگیختن آتش فتنه بین اقلیم و ایران پرداختند.

 

 

رسانه های عربستان سعودی گزارش های مکرری را در این مورد منتشر کردند و بخصوص تهدید ایران به حمله با پایگاههای ضد انقلاب در شمال عراق را برجسته تر از دیگر اخبار مرتبط کردند!

 

این موضوع، اوضاع اقلیم کردستان را به اوضاع یمن نزدیک می‌کند و ورود عربستان سعودی و جبهه طایفی گرای اهل سنت در جنگ عادلانه کردها برای نیل به آزادی، مسیر مبارزه کردها را به مبارزه‌ای طایفی گرایانه تغییر خواهد داد که عربستان از آن بهره‌برداری خواهد کرد و موجب واکنش شدید ایران خواهد شد که به نفع اقلیم کردستان نخواهد بود.

 

کردها باید به‌دوراز طایفی گرایی به مبارزه خود ادامه دهند،چراکه طایفی گرایی جزء خرابی و ویرانی چیز دیگری در پی نخواهد داشت و حقوق سیاسی و قومی کردها به رسمیت شناخته نخواهد شد.

 

عربستان سعودی در هر کشوری که مداخله کرده آن را ویران کرده و عراق،سوریه و یمن نیز پس از مداخله سعودی و کشورهای عرب خلیج‌فارس که با آن ازنظر فکری و سیاسی هم‌پیمان هستند،ویران‌شده‌اند و کردستان نیز اگر به طوفان اراده بپیوندد،بدون شک ویران شده و متلاشی می شود.

 

شایسته بود مقامات اقلیم کردستان دست از شرارت بر علیه ایران بردارند چرا که به گواه تحلیلگران خود ضد انقلاب،عملیاتهای اخیر تروریستهای دمکرات بدون چراغ سبز دادن مسعود بارزانی محال ممکن بود و او نمی تواند ادعا کند،نقشی در این ماجرا نداشته است.

 

چرا که باز هم شاهد بودیم پس از تهدیدهای اخیر سپاه به حمله به مقرات تروریستهای کومله و دمکرات در شمال عراق،در این هفته باز هم تیم های تروریست دمکرات وارد کشور شده و به چند روستای دیگر آذربایجان غربی رفته اند و تصاویر آن را نیز با گستاخی تمام در سایت کردستان میدیای خود منتشر کرده اند.!

 

این با وجود هشدارهای اخیر سپاه انجام شده و گویی این هشدارها تا عملی نشود تروریستها آن را جدی نخواهند گرفت!(تصاویر حضور مجدد تیم های تروریست دمکرات پس از هشدارهای اخیر در سایت کردستان میدیای حزب دمکرات هم اکنون به نمایش گذاشته شده است!!)

 

اما یکی دیگر از اهداف و اقدامات اخیر عربستان سعودی و قطر به هم‌پیمانی با اقلیم کردستان شعله‌ور کردن جنگ طایفه گری و مشغول کردن کردها به این جنگ و فراموش کردن اهداف آن‌ها و کشورشان است،لذا رهبران کُرد باید با این طایفی گرایی و گشودن هرگونه جبهه‌ای علیه جبهه‌ای دیگر مخالفت کنند.(گرچه این کار را نکرده و نمی کنند!!)

 

تا چندی پیش نیز کشور ترکیه هم جنگ داخلی خود را منتسب به ایران دانسته و قصد داشت به شیوه های مختلف ایران را درگیر جنگ های داخلی نماید .

 

 

اما امروز این عربستان سعودی کودک کش است که تلاش می کند تا به زعم خود،با استفاده از مزدوران امتحان پس داده خود،دمکرات و کومله(در دوران صدام حسین)،به قدرت و انسجام جمهوری اسلامی ایران خدشه وارد کند،و انتقام شکست های مکرر خود را در سوریه و یمن و بحرین و عراق را از ایران به این شکل بگیرد!(ذهی خیال باطل)

 

عربستان سعودی از طریق حزب پارتی و با فرماندهی مسعود بارزانی،گروهکهای کرد ایرانی را جهت ایجاد جبهه مشترک کردی با ریاست مصطفی هجری(سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران) و عبدالله مهتدی(سرکرده کومله) ترغیب نموده و آنها را جهت انجام جنگ مسلحانه با ایران آماده و مهیا نموده و عملیاتهای اخیر نیز در همین راستا صورت گرفت.

از طرفی اتحادیه میهنی کردستان عراق موسوم به یکیتی با اهداف کشورهای مذکور به شدت مخالف بوده و در این راستا خالد عزیزی را جهت هرگونه پذیرش جبهه مشترک مجاب کرده و در این خصوص نیز موفق عمل کرده است.

........................................................................................................................................................

 

پایگاه خبری اسکای پرس عراق حتی پیش از حضور مقام اطلاعاتی عربستان در گردهمایی منافقین در پاریس،در این ارتباط گزارش جالبی با این مضمون منتشر کرده و از همکاری بارزانی با عربستان سعودی برای کمک به فرقه رجوی،پرده برداشته بود؛

ترجمه شده گزارش اسکای پرس از عربی به فارسی)

"همکاری مسعود بارزانی با عربستانی ها برای کمک به منافقین"!

به گزارش اسکای پرس، عربستان سعودی با هماهنگی اقلیم کردستان اقدام به افتتاح دفاتری در شهر اربیل برای کمک به منافقین کرده است.!

بنا به این گزارش قرار است این دفاتر کار کمک رسانی و هماهنگی نشست های منافقین را بر عهده داشته باشد.

اسکای پرس گزارش می دهد که مسعود بارزانی کریم سنج

اری،وزیر داخلی اقلیم را موظف کرده که در این رابطه همکاری های لازم را با طرف عربستانی داشته باشد.!!

.....................................................................................................................

 

موضوع جنگ نیابتی عربستان سعودی بر علیه ایران از طریق اجیر کردن تروریستهای دمکرات و کومله،از دید سایتهای رسمی گروهکهای ضد انقلاب و اپوزیسیون خارج نشین نیز مخفی نمانده و آنها نیز در چند هفته گذشته،گزارش هایی را بصورت اختصاصی در این زمینه منتشر کردند.

سایت ایران گلوبال از سایتهای کردی فعال و به روز ضد انقلاب در این رابطه در تاریخ 4  ژوئیه 2016 میلادی،می نویسد؛

"حزب دمکرات کردستان ایران و شروع یک جنگ نیابتی در منطقه"؟!

آیا دور جدیدی از مبارزه مسلحانه در کردستان ایران آغاز ش

ده است؟،حزب دمکرات کردستان ایران که برخلاف گذشته که با احزاب سراسری خود را تعریف می کرد ؛ بنظر می رسد که در جنگ های نیابتی منطقه گرفتار آمده است وگفته می شو

د که عملیات مسلحانه این حزب با صلاح دید و پشتیبانی عربستان آغاز شده است.

همچنین برخی از تحلیل گران کرد بر این نظر هستند که دو حزب عمده کردی در اقلیم کرستان یعنی بارزانی ؛ جانب ترکیه و عربستان را گرفته و جلال طالبانی ها و کرد های شیعه جانب ایران. آیا کردستان هم به میدان جنگ سنی و شیعه مبدل خواهد شد ؟  متاسفانه  مسئولین  حزب دمکرات کردستان ایران تحلیلی ارائه نکرده اند .

لینک این گزارش؛http://www.iranglobal.info/node/55557

........................................................................................................................................................

 

وب سایت کردستان میدیا،سایت رسمی گروهک تروریستی حزب دمکرات

کردستان ایران نیز در روز شنبه سوم مردادماه سال1394،از 

انجام دیدار هجری و اعضای کمیته مرکزی با مقامات عربستانی و هم پیمانانش به بهانه کنفرانس سوریه خبر داد!

این سایت نوشت؛

حضور حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان در کنفرانس مختص به مسئله "سوریه"؟!

به گزارش وب سایت کوردستان میدیا، روز شنبه مورخه سوم مردادماه ٩٤، هیاتی از حزب دمکرات کردستان ایران به سرپرستی "شهریار نقشبندی" مسئول کمیته آلمان بنا به دعوت رسمی برگزارکنندگان کنفرانس کردستان سوریه در این کنفرانس شرکت کردند .

در این کنفرانس و در حاشیه با برخی مقامات کشورهای عرب درگیر در سوریه نیز ملاقات هایی صورت پذیرفت!

.................................................................................................

 

اما روز سه شنبه 5 مردادماه 1395،خبر جالبی در روزنامه اورشلیم پست اسرائیل منتشر شد که در آن با تیتر درشت از زبان مصطفی هجری به دوستی و اتحاد دمکرات با اسرائیل و مبارزه مشترک!! بر علیه ملت ایران پرده برداری شد!

مصطفی هجری که با زبان خودش این بار به حضور فعال رژیم جنایتکار و هم پیمان عربستان سعودی(اسرائیل)در پشت پرده درگیری های اخیر اعتراف می کند،خطاب به نتانیاهو در روزنامه اورشلیم پست که توسط یکی از مقامات ارشد موساد،اداره می شود،می گوید؛

جناب پرزیدنت نتانیاهو،رژیم ایران دشمن مشترک حزب دمکرات کردستان ایران و دوست قدیمی ما،اسرائیل است!!

سایت رسمی دمکرات کردستان میدیا نیز با آب و تاب این خبر را تیتر اول کرده و سه شنبه هفته جاری در این ارتباط می نویسد؛

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در مصاحبه با روزنامه‌ی "اورشلی

م پُست" اعلام کرد که توافق هسته‌ای رژیم ایران با گروه ٥+١ به زیان مردم و به نفع رژیم بوده است .

مصطفی هجری به این روزنامه اسرائیلی گزارش داد! که؛

طی چند ماه اخیر،حزب دمکرات حمله به سپاه پاسداران را مجدداً آغاز نموده و ده‌ها نظامی ایرانی در درگیری با پیشمرگه‌ها به هلاکت رسیده‌اند .

مصطفی هجری در این‌باره می‌گوید:

"سال ٢٠١٥ میلادی، وقتی که دیدیم رژیم ایران هیچ انگیزه‌ای برای حل مسأله‌ی کرد ندارد، تصمیم به اعزام نیروهای پیشمرگه به ایران گرفتیم ".

هجری در ادامه افزود: "رژیم ایران از حضور پیشمرگه‌های حزب در داخل کشور مطلع بود، اما به دلیل اینکه با کشورهای ٥ + ١ درحال مذاکره بود، می‌خواست نشان دهد که کشور آرام است و هیچ گونه مشکل داخلی ندارند ". !!

اکنون پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران در مقابله با نیروهای ایران فعال‌تر شده‌اند.!!

طی یک ماه گذشته، رژیم ایران تهدید کرد در صورت عدم توقف عملیات‌های حزب دمکرات، شهر "کویه" در اقلیم کردستان عراق را بمباران خواهد نمود .

نخستین سخن مصطفی هجری در این‌ رابطه که چرا ایران با اسرائیل دشمنی می‌کند، این بود: "ما دشمن مشترک داریم، اما اکثریت کشورها از اسرائیل حمایت می‌کنند ". !!(اکثریت کشورها؟؟!!!!)

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران اظهار داشت: "ایران پول زیادی را صرف حمایت از حزب‌الله و حماس علیه اسرائیل می‌کند و به نظر من اسرائیل باید رژیم ایران را دشمن اصلی خود تلقی نموده و در جهت تضعیف آن تلاش نماید.

حزب‌الله و حماس کمک‌های مالی فراوانی از ایران دریافت می‌کنند و آنان نیز با ایران در جهت دشمنی با اسرائیل همکاری دارند، به همین دلیل باید اسرائیل هم از احزاب اپوزیسیون ایران علیه رژیم ایران حمایت نماید ". !!

هجری اعلام نمود که توافق هسته‌ای سال گذشته، دستاورد اقتصادی برای رژیم داشته است و این باعث قدرتمندتر شدن رژیم می‌شود .

هجری تأکید کرد که حزب دمکرات با کنگره‌ی ملیت‌های ایران فدرال همکاری می‌کند که احزاب ملیت‌های دیگر اعم از ملیت‌های آذری، عرب، بلوچ و ترکمن را دربر می‌گیرد و به دنبال تحقق مطالبات خود می‌باشند .

احساس بدبینی و خیانت در کردها نسبت به اروپا و آمریکا وجود دارد به دلیل اینکه آنان از دمکراسی و حقوق ملیت‌ها حمایت نکرده‌اند .

هجری در ادامه این مصاحبه گفت؛

"بازرگانان اروپایی به صورت مستمر به ایران سفر می‌کنند تا به فعالیت‌های اقتصادی بپردازند و قرارداد اقتصادی امضا می‌کنند. وی ادامه داد: "به همین دلیل توافق هسته‌ای به زیان مردم منطقه و صرفاً به سود رژیم اسلامی ایران بوده است و غیر از آنان هیچ یک از طرف‌های دیگر، سودی از این توافق نبرده ‌است ".

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران با طرح این پرسش کە چرا غرب بە دمکراسی اهمیت نمی‌دهد؟ اظهار داشت: " نگاه سیاست آمریکا صرفاً بە زمان حال معطوف است، اما آینده را مد نظر قرار نمی‌دهند. برای مثال، آنان نقشەای برای ساقط کردن صدام داشتند،اما هیچ راە‌حلی برای بعد از آن نداشتند ".

هجری از اینکه آمریکا طی سال‌های گذشته نفوذ مشروع و دوستان خود را در منطقە از دست دادە، نگران است، زیرا با گذشت ٥ سال، آنان در جنگ داخلی سوریه شکست خوردە و بە تروریست‌های رژیم ایران اجازە دادەاند کە بە خاک این کشور وارد شدە و از رژیم دیکتاتور بشار اسد حمایت کنند ". !!

.....................................................................................................................................................

 

همچنین سایت فدائیان به اصطلاح خلق هم به نقش مستقیم عربستان در هدایت و اعزام تیم های تروریست گروهکهای کردی اذعان داشته و آن را پذیرفته اند.

 http://fedayi.org  

ارگان فدائیان در این ارتباط می نویسد؛

 درطیف حزب دمکرات کردستان ایران که اکنون درقامت دو جناح بنامهای «حزب دمکرات کردستان» و «حزب دمکرات کردستان ایران» شناخته میشوند، این صف بندی خودرا در امید بستن حزب دمکرات ایران به تحولات درون رژیم و اصلاح طلبان  درمحور ایران روسیه نشان میدهد درحالیکه  حزب دمکرات کردستان ایران به رهبری مصطفی هجری  به سمت عربستان ، ترکیه ومتحد دیرین خود بارزانی سوق یافته است  و قراین وشواهد نشان میدهد که هرکدام با یکی از دومحور بدنبال اتحاد ودوستی هستند .

درحالیکه حزب دمکرات  خالد عزیزی برای خروج ازوضعیت بحرانی حزب خود خواهان گذاشتن  اسلحه برزمین و مبارزه مسالمت آمیز و درنهایت مذاکره با جمهوری اسلامی است .

جناح حزب دمکرات مصطفی هجری به تخاصمات میان محور عربستان سعودی وترکیه چسبیده و آغاذ مبارزه مسلحانه را اعلام کرده و خواستار سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی میباشد.(دقیقا جمله"خواستار سرنگونی رژیم" چندی پیش از زبان مقام اطلاعاتی عربستان در گردهمایی منافقین در پاریس هم جاری شد و او نیز گفت"من هم عین شما خواستار سرنگونی رژیم هستم!)

نباید فراموش کرد که اخیرا عملیات نظامی توسط  پاک(گروهک حسین یزدان پناه) که نیروی بسیار نزدیک به حزب بارزانی است و قبلا اجازه عملیات درداخل ایران را نداشت و نیروهایش عمدتا در کنار پیشمرگان حزب بارزانی درجبهه های داعش مشغول نبرد بودند نیز عملیات  منطقه کرمانشاه را بطور غیر مستقیم از طریق شاهین های کردستان برعهده گرفته است .

همانطور که قبلا توضیح داده شد تردیدی نمیتوان داشت که  رهبران حزب دمکرات هجری بدون هماهنگی با این تغییرات و چراغ سبز بارزانی ،حاکم اقیلم کردستان  نمی توانست  در عید امسال از تغییر «رویکرد تاکتیکیی» و آغاز مبارزه مسلحانه صحبت کند.

تشدید تقابل  صف بندیهای ذکر شده  تقابل  عربستان ترکیه  به همراهی بارزانی  با قطب دیگر که باسرازیر کردن ملیونها دلار پول و اسلحه وتجهیزات برای اپوزیسیون دوطیف همراه است، انگاری دردل اپوزیسیون بورژوائی و احزاب و دستجات موجود درمنطقه از جمله حزب دمکرات کردستان ایران  قند اب کرده است  .

....................................................................................................................................................

 

یک ماجرای جالب توجه دیگر پس از سفر بارزانی به عربستان و شروع عملیاتهای تروریستی دمکرات!

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان عراق موسوم به پارتی در تاریخ 2 ژوئن 2016 میلادی با خوشحالی از حمایت 34 کشور ائتلاف به رهبری عربستان از تشکیل کشور مستقل کردستان عراق سخن گفت!!!(گویا بارزانی پاداش خود را از عربستان دریافت کرده است)!

این سایت با تیتر درشت چنین گزارش داد؛

حمایت 34 کشور ائتلاف نظامی اسلامی به رهبری عربستان از تشکیل کشور کردستان عراق!

در حال حاضر 34 کشور عضو ائتلاف نظامی اسلامی به رهبری عربستان از تشکیل کشور مستقل کردستان حمایت می کنند . !

در گزارش سایت پارتی آمده که سال 2015 سالی بود پر از جنگ و بحران اقتصادی و قربانی شدن انسان ها اما در عین حال این سال، همراه بود با مقاومت و پیروزیهای چشمگیر کُردها و پیشرفت روابط دیپلماتیک اقلیم کردستان و تغییر دیدگاهها و مواضع کشورهای جهان نسبت به مسئله استقلال اقلیم کردستان.!

عراق تبدیل به مکانی ترسناک و محل استقرار شمار بسیاری از تروریست ها گردیده و در ابتدا کُردها برای نهادینه کردن دمکراسی در این کشور تلاش های بسیاری را صورت دادند، اما سیاست کلی دولت مرکزی خلاف این خواسته کُردها بود و در حال حاضر نیز که کُردها بار دیگر موفق به تعیین و مشخص کردن مرزهای خود شده اند؛ وجود کُردها در این کشور تبدیل به امر واقع شده و باید سیاستمداران آمریکایی نیز بر این واقعیت واقف باشند که کُردها به هیچ عنوان از دستیابی به حقوق مشروع خود منصرف نمی شوند و در شرایط کنونی فرصت طلایی برای آنان فراهم شده که دولت مستقل خود را تشکیل دهند.

در حال حاضر کُردها در شمال سوریه کنترل مناطق خود را در اختیار گرفته اند و باید کُردهای اقلیم کردستان نیز با الحاق هر دو منطقه کُردنشین عراق و سوریه به یکدیگر دولت مستقل خود را مشترکاً اعلام کرده و کشور کردستان را تشکیل دهند.

اکنون کُردها بیش از هر زمان و مقطع تاریخی دیگری به تشکیل دولت مستقل خود نزدیک شده اند و حتی کرکوک نیز توسط کُردها حفاظت شده و توسط کُردها نیز اداره می شود. اقلیم کردستان در تجربه حکمرانی و اداره مناطق تحت کنترل خود موفق عمل کرده است، بنابراین این حق مشروع اقلیم است که دارای دولتی مستقل باشد، به جز این، وجود دولت کُردی برای منطقه ضروری است و صلح و امنیت را برای همه طرفها به ارمغان می آورد.

حمایت 34 دولت اسلامی به رهبری عربستان سعودی از تشکیل دولت کُردی

در گزارش سایت رسمی پارتی آمده‌ است: مسعود بارزانی در آخرین پیام خود که به مناسبت فرا رسیدن سال 2016 میلادی منتشر کرد اعلام کرد که تلاش ها و اقدامات برای رسیدن به استقلال ادامه می یابد. وی پیشتر نیز در سفر خود به عربستان با مقامات عالیرتبه این کشور دیدار کرده و استقبال مقامات عالی این کشور از بارزانی در سطح عالی بوده و به عقیده بسیاری از ناظرین سیاسی استقبال عربستان از بارزانی به نوعی نشان دهنده حمایت این کشور از تشکیل دولت مستقل کُردی است.

دکتر انور عشقی مشاور پیشین پادشاه عربستان هم در این رابطه می گوید:

در حال حاضر 34 دولت عضو ائتلاف نظامی اسلامی به رهبری عربستان سعودی خواهان تشکیل دولت مستقل کُردی در خاورمیانه هستند و تشکیل چنین ساختاری در خاورمیانه یکی از اهداف عربستان و این دولت ها است. همچنین محمد بن سلمان آل سعود نیز در اظهاراتی سخنان دکتر انور عشقی را تائید کرده است.!!

طبق این اخبار و اطلاعات، عربستان رهبری 34 دولت اسلامی عضو ائتلاف نظامی اسلامی که از بزرگترین ائتلاف ها در خاورمیانه محسوب می شود، بر عهده گرفته و تمامی این 34 کشور نیز در ریاض پایتخت عربستان دارای دفاتر نمایندگی و سفارتخانه های خود هستند.!

در این گزارش همچنین ذکر شده که 34 دولت مذکور که عضو ائتلاف نظامی کشورهای اسلامی هستند، در نشستی که در ریاض برگزار شده است مسئله دولت کُردی را به بحث گذاشته و همگی آنان در خصوص حمایت از تشکیل دولت مستقل کُردی متفق القول بوده اند، چرا که تشکیل چنین دولتی از نظر آنان امری مشروع و حقی روا است.!

....................................................................................................................................................

 

سایتهای دیگر اپوزیسیون ضد انقلاب که به دستور عربستان به حمله به ایران با استفاده از دمکرات اذعان کرده اند،کم نیستند؛

سایت اخبار روز کمونیستها در مطلبی تحت عنوان "جنگ نیابتی" در اقلیم کردستان، خطری واقعیست! 

به ارائه تحلیلی در این ارتباط پرداخته است.

http://www.akhbar-rooz.com

این سایت ضد انقلاب در بخشی از گزارش تحلیلی خود می نویسد؛

احزاب ناسیونالیست کرد٬ از ترکیه تا عراق و ایران٬ که سنتا و تاریخا در شکافهای منطقه ای زندگی کرده و بنا به مصلحت روز در کنار یکی از دول ارتجاعی منطقه قرار گرفته اند، نیز امروز میان دو قطب ارتجاعی تقسیم شده و در مقابل هم جبهه بندی کرده اند. بخشی از آنها، از جمله حزب بارزانی، حزب دمکرات شاخه مصطفی هجری و.. در کناردولت های ترکیه و عربستان ایستادند و اتحادیه میهنی و پ ک ک و حزب دمکرات جناح خالد عزیزی٬ در کنار جمهوری اسلامی

در این شرایط٬ تشدید تخاصمات میان قطب عربستان و جمهوری اسلامی، خونی در رگهای رهبری حزب دمکرات کردستان ایران شاخه مصطفی هجری، به عنوان حزب خواهر بارزانی، که خود را از برکات دیروز دخالت ناتو و پروژه های رژیم در ایران و الطاف امروز جمهوری اسلامی بی نصیب دیده است٬ به جریان انداخته است.

تحرک نظامی غیرمترقبه حزب دمکرات که بیش از دو دهه بدون کمترین فعالیت نظامی در اردوگاههای خود در کردستان عراق در انتطار فرصتی بود٬ تنها در متن این اوضاع ممکن شده است

مستقل از دامنه و سطح رابطه و همکاری حزب دمکرات با قطب عربستان سعودی٬ که غالبا در هاله ای از دیپلماسی سری ودر پرده ابهام باقی میماند، امید این حزب به تخاصمات دو دولت تا مغز استخوان جنایتکار ایران و عربستان، آنهم با توجیه "دفاع" از مبارزات مردم کردستان، سراپا ارتجاعی است

........................................................................................................................................................

 

جام کردی نیز در گزارشی که در تاریخ 24 تیرماه 1395 منتشر کرد با این تیتر که:"عربستان جهت ناامن کردن ایران با دموکرات کردستان به توافق رسیده است" از زوایای پنهان و آشکار این ماجرا پرده برداشت.

این سایت در همین ارتباط می نویسد؛

منابع آگاه اطلاع داده اند که جلسات متعدد مقامات سعودی با گروهای دمکرات  در شمال عراق به نتیجه رسیده و نا امنی های اخیر در برخی نقاط کشور از اثرات همین توافق است. عربستان در تلاش است جنگهای نیابتی منطقه را به داخل خاک ایران گسترش دهد .

کاوه بهرامی از سرکردگان گروه  دموکرات در مصاحبه اخیر خود با نشریات اقلیم کردستان عراق هشدار مقامات اقلیم و سپاه پاسداران ایران را کم اهمیت دانسته و گفته است :ما بعنوان حزب دمکرات کردستان ایران،با قاطعیت نیروهای پیشمرگ مان را برای عملیات نظامی به عمق خاک ایران اعزام می کنیم و از کسی هم ابایی نداریم . ..!

.......................................................................................................................................................

 

رادیو کوردانه نیز که نزدیک به کومله عمر ایلخانی زاده است از چندی پیش گزارش های تحلیلی در این ارتباط منتشر کرده و تلویحا به نقش داشتن عربستان سعودی در اعزام تیم های تروریست دمکرات به منطقه سخن گفته است.

اما سخنی کوتاه با دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

با وجود هشدارهای مکرر شما به گروهکهای یاغی دمکرات و کومله،متاسفانه در همین هفته تیم های دیگر دمکرات باز هم روانه مناطق مختلفی از آذربایجان غربی شده اند و تصاویر این حضور را نیز در سایت رسمی خود منتشر کرده اند. در این شکی نیست که بارزانی در این ماجرا نقش داشته و بی خبر نیست.

شایسته است حمله موشکی به اردوگاههای تروریستها در شمال عراق انجام پذیرد چرا که تروریستها این تهدیدها را "یک بلوف"سیاسی عنوان کرده و در سایت رسمی کردستان میدیای خود،به آن پوزخند زده اند.

با اعزام تیم های جدید دمکرات،این گروهک نشان داد این هشدارها را جدی نگرفته است!

پس حالا دیگر نوبت عملی کردن هشدارهای سپاه است!

 

منبع: آکام نیوز

انتهای پیام/

چهارشنبه 13 مرداد 1395 | 08:29

کد خبر : 17809

منتشر کننده : S.A

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید