کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

درسمپوزیوم روز جهانی هپاتیت عنوان شد:

پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری هپاتیت برای همه گروه های سنی ارائه می شود

انواع هپاتیت، مرکزبهداشت کامیاران، سمپوزیوم، آموزش و پژوهش هپاتیت، تزریق واکسن

مدیر مرکز بهداشت کامیاران گفت: با برنامه ریزی صحیح و با روش بیماریابی فعال می توان به بیماران هپاتیتی دسترسی بیشتری داشت.

به گزارش کُردتودی،  سمپوزیوم آموزشی پژوهشی شناخت انواع هپاتیت به مناسبت 28 ژوئیه، روزجهانی هپاتیت در سالن کنفرانس شبکه بهداشت کامیاران برگزار شد.

 

دکتر آوات کریمی به عنوان سخنران اصلی این سمپوزیوم، درسخنانی به آمارهای جهانی وکشوری این بیماری اشاره نمود ودر خصوص انواع هپاتیت، راه های انتقال وپیشگیری، علائم مرحله ای، عوارض و درمان آن مطالبی را بیان داشت.

 

وی دربخشی از سخنان خود عنوان داشت: بسیار مفید است که علاوه بر افرادی که در مراکز بهداشتی و درمانی کار می کنند، دیگر افراد عادی وشهروندان در موردکلیات شناخت هپاتیت و راه های انتقال آن بدانند؛ زیرا که با دانستن راه های انتقال می توان از مبتلا شدن به آن جلوگیری کرد.

 

مدیر مرکز بهداشت درباره انواع هپاتیت ابراز داشت: هپاتیت به انواع A، B، C وD تقسیم می شود؛ ازآنجاکه در قرن اخیر ایدز و هپاتیت B دوبیماری لاعلاج هستند، باید به آنها توجه بیشتری کرد.

 

دکتر کریمی اضافه کرد: ویروس ایدز در خارج از بدن تنها ۳۰ ثانیه زنده می ماند واین درحالیست که ویروس هپاتیتB در خارج از بدن ۲ الی ۳ ساعت زنده می ماند، از این رو احتمال آلودگی به این ویروس بیشتر خواهد بود.

 

وی به راه مصون ماندن از ابتلا به هپاتیتB گفت و تصریح کرد: نکته مهم اینجاست که اگر درمانی برای ایدز و هپاتیت Bوجود ندارد، اما از طریق تزریق واکسن هایی در سه نوبت، می توان انسان را ازابتلا به هپاتیتBمصون ساخت.

 

مدیر مرکز بهداشت در سخنان خود خاطرنشان کرد: در واقع پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری هپاتیت برای همه گروه‌های سنی در میان اقشار جامعه وجوددارد و می توان با برنامه ریزی و بیماریابی فعال به بیماران هپاتیتی دسترسی بیشتری داشت.

 

گفتنی است،سمپوزیوم آموزشی پژوهشی شناخت انواع هپاتیت باشرکت سراسری کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی سطح شهرستان و با سخنرانی دیگر مدعوین و بررسی راه های آموزشی بهتر وکارآمد به کار خود پایان داد.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

یکشنبه 10 مرداد 1395 | 12:19

کد خبر : 17752

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید