کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس جهادکشاورزی کامیاران اعلام کرد:

پیش بینی خرید تضمینی 60 هزار تن گندم از کشاورزان کامیارانی

خریدتضمینی گندم،کشاورزی کردستان،برداشت گندم،دشت کامیاران،کمباین

رئیس جهادکشاورزی شهرستان کامیاران گفت: : با توجه به تغییر در میزان بارندگی طی سال جاری کشاورزی و وجود زمین های مناسب کشاورزی در دشت کامیاران ونواحی اطراف آن ، برآورد می شود تا پایان فصل برداشت نزدیک به60 هزار تن گندم در مراکز خریدتضمینی خریداری شود.

به گزارش کُردتودی، رئیس جهادکشاورزی شهرستان کامیاران از فعالیت 114 دستگاه انواع کمباین های بومی و مهاجر و انواع دروگرها برای برداشت و درو گندم در سراسردشت کامیاران و نواحی اطراف آن خبرداد.   

 

بهرام کوشکی درحاشیه بازدید از مراکز خرید تضمینی گندم از کشاورزان کامیارانی، از ادامه فصل درو در این شهرستان خبر داد وگفت: تاکنون بالغ بر 35 هزار تن گندم مرغوب مازاد برمصرف کشاورزان خریداری شده است.

 

وی افزود: با توجه به بارش های مناسب و تغییر در میزان بارندگی طی سال جاری کشاورزی و همچنین زمین های مناسب دیم وآبی که در دشت کامیاران ونواحی اطراف آن وجود دارد، برآورد می شود تا پایان فصل برداشت، نزدیک به60 هزار تن گندم در این مراکز خریداری شود.

 

رئیس جهادکشاورزی کامیاران با اشاره به آمادگی مناسب مراکز خرید تضمینی گندم عنوان داشت: در شهرستان کامیاران 6 مرکز خرید تضمینی گندم از بخش های دولتی و خصوصی فعالیت دارند و این مراکز تاکنون آمادگی خوب و مناسبی برای خرید گندم از کشاورزان و دپوی این محصول استراتژیک داشته اند.

 

کوشکی با اشاره به تعداد دستگاه های جمع آوری و درو گندم درکامیاران اعلام کرد: بیش از 114 دستگاه انواع کمباین و دیگر دستگاه های دروگری در مزارع گندم شهرستان درحال فعالیت هستند که از این تعداد 36 دستگاه کمباین بومی، 30 دستگاه کمباین مهاجر و 48 دستگاه از انواع دیگر دروگرهستند.

 

وی از بازرسی روزانه چگونگی کار و عملکرد این دستگاه های دروگر خبرداد و گفت: 4 اکیپ  بر چگونگی برداشت گندم توسط کمباین و دروگرها نظارت دارند و دراین مدت انتظار می رود کشاورزان و دهیاران با این اکیپ ها همکاری نمایند تا از فعالیت هرگونه دستگاه دروگری دارای مشکل فنی جلوگیری شود.

 

رئیس جهادکشاورزی کامیاران درپایان درباره میزان خرید تضمینی گندم در سال کشاورزی گذشته بیان داشت: در سال گذشته نزدیک به 47 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان کامیارانی تحویل مراکز خرید تضمینی گندم شد.

منبع: شاهوخبر

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 3 مرداد 1395 | 10:05

کد خبر : 17590

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید