کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رایزنی های سردار سلیمانی، شمخانی و ظریف در شب کودتای ترکیه

سردار سلیمانی، شمخانی، ظریف، کودتای ترکیه

نماینده رشت در مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی امروز وزیر امور خارجه در مجلس گفت:‌ آقای ظریف ورود اردوغان به ایران را بشدت تکذیب کرد و گفت به صورت مرتب با تمام مسئولان تا صبح بیدار ماندیم، با آقایان سلیمانی و شمخانی موضوع را تا صبح رصد می کردیم و لحظه به لحظه با هم هماهنگ بودیم.

به گزارش کُردتودی،  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با جام جم‌آنلاین، در مورد جزییات جلسه غیر علنی امروز وزیر امور خارجه در مجلس در ارتباط با حادثه ترویستی نیس فرانسه و کودتای ترکیه گفت: آقای ظریف در این جلسه به این موضوع اشاره داشت که در حادثه تروریستی نیس فرانسه می تواند نقش صهیونیست ها پررنگ باشد به دلیل اینکه آنها به دنبال اسلام هراسی هستند و افرادی را غیر مستقیم آموزش می دهند که بتوانند عملیات تروریستی انجام دهند.

وی افزود: وزیر امور خارجه در عین حال نسبت به این حادثه تروریستی ابراز تاسف کرد و گفت با این اقدامات ترویستی مخالف هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم به نقل از ظریف در مورد تجمع هفته گذشته منافقین در پاریس گفت:‌ این تجمع اولین سالش نبود و هر سال منافقین اجتماع دارند،آنها گروه مرده ای هستند و عربستان از حیث استیصال به دامان آنها افتاده است.ما اعتراض خودمان را ابلاغ کردیم اما در عین حال تجمع منافقین چندان موضوع بزرگی نیست که بخواهیم خیلی برای آن وقت بگذاریم آنها مرده هایی هستند که تعدادشان نیز اندک است و دور هم جمع می شوند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه تمام اجزای کودتای ترکیه را تشریح کرد ادامه داد: آقای ظریف ورود اردوغان به ایران را بشدت تکذیب کرد و گفت به صورت مرتب با تمام مسئولان تا صبح بیدار ماندیم، با آقایان سلیمانی و شمخانی موضوع را تا صبح رصد می کردیم و لحظه به لحظه با هم هماهنگ بودیم.

وی به نقل از ظریف اظهار داشت: موضع ایران در قبال کودتا بهترین موضع بود،ایران تنها کشوری بود که از دموکراسی حمایت کرد.اما روسیه موضع مقتدری نگرفت همچنین آمریکا؛کشورها موضع دو پهلو گرفتند تا ببینند سرنوشت کودتا چه می شود، اما جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا مخالفت خود را با هر اقدام غیردموکراسی اعلام کرد.

جعفرزاده همچنین گفت: نمایندگان با توجه به امنیت پایداری که در کشورمان وجود دارد معتقد بودند باید نهایت استفاده را از این موضوع داشته باشیم تا بتوانیم نسبت به جلب سرمایه گذاری در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام کنیم.

انتهای پیام/M.I
 

یکشنبه 27 تیر 1395 | 16:54

کد خبر : 17428

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید