کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت اختصاصی/

معمای استخر افسانه ای سقز/ دل مردم سقز همچنان برای شنا در تپش است

استخر، شنا، استخر سقز، ورزش شنا، تپش دل، مفاصل، بهداشت، استخر شهید کاظمی

خیلی ازشهروندان سقزی بدلیل مریضی های خاص و درد های مفاصل نیاز مبرم به آب درمانی دارند تا از این طریق معالجه پیدا کنند اما باید این شهروندان برای مداوا و معالجه خود به شهرستان بوکان که جزء استان آذربایجان غربی بوده و دارای بهترین و مجهزترین سالن استخر شناست عزیمت کنند.

به گزارش کُردتودی، وقتی که حرفی از فرهنگ به میان می آید همه صاحب نظران، مدیران ارشد دولتی و قشر روشنفکر جامعه داعیه کردستان فرهنگی را بر سینه میزنند، درست است که مقام معظم رهبری استان کردستان را استان فرهنگی نامگذاری کردند اما ایشان نفرمودند تا دست روی دست گذاشت و فقط به پیشینه و قدمت تاریخی گذشتگان اکتفا و افتخار کنیم، بلکه باید برای بهبود و رونق هر چه بیشتر این فرهنگ غنی تلاش شبانه روزی کرد و هر فردی مسئول است تا پایه ها و زیر ساخت های این فرهنگ بلامنازع را مستحکم تر کند.

 

با اینکه شهرستان سقز به گفته مورخین دارای قدمت بیش از ۳۰۰۰(سه هزار) ساله تاریخی و مدنیت می باشد اما از لحاظ زیر ساختار های فرهنگی دارای کمترین رشد ممکن می باشد.

 

 جای بسی تاسف و تامل است که این شهر تاریخی فاقد یک سینما می باشد تا فضا و بستر مناسبی را برای خانواده ها و جوانان و محیط خوب و سالمی را برای تفریح و سرگرمی فراهم کند تا کمتر دچار آسیب های اجتماعی باشیم. بحث فرهنگی چیزی نیست که از آن به سادگی گذشت کرد.

 

شهرستان سقز دومین شهر پر جمعیت استان کردستان می باشد، متاسفانه مسئولین و مقامات دولتی برای همایش ها و جشنواره ها جایزه تعیین می کنند اما غافل از اینکه این شهر تاریخی دارای استخر شنا نیست، قبلاً یک استخر خصوصی داشت که به دلایل و مشکلات خاصی تعطیل می باشد و تنها استخری که در این دیار وجود دارد استخر سالن شهید کاظمی (کاوه) است که آن هم به دلیل مدیریت توانا و غیر بهداشتی بودن سالن و آلوده بودن آب استخر و غیره بهداشتی بودن با مرکز بهداشت و درمان دچار مشکل حادی شده است که ماه هاست این بستر ورزشی روی علاقه مندان و ورزشکاران این رشته مفرح را به خود ندیده است.

 

این در حالی است که خیلی از افراد بدلیل مریضی های خاص و درد های مفاصل نیاز مبرم به آب درمانی دارند تا از این طریق معالجه پیدا کنند اما باید این شهروندان برای مداوا و معالجه خود به شهرستان بوکان که جزء استان آذربایجان غربی بوده و دارای بهترین و مجهزترین سالن استخر شناست عزیمت کنند. اما در عین حال مسئولین سقز به فکر برگزاری همایش، کنسرت و جشنواره ها هستند تا از این طریق سرپوشی برای عملکرد نه چندان خوب خود بگذارند.

 

با اینکه نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان سقز برای باز گشایی این استخر تلاش های زیادی کردند اما کماکان این امر مهم محقق نشده است و دل ورزشکاران و بیماران مفصلی و علاقه مندان به ورزش مفرح شنا همچنان در حال تپش کردن می باشد.

منبع: گولان سقز

انتهای پیام/S.A

سه شنبه 15 تیر 1395 | 13:45

کد خبر : 17180

منتشر کننده : ف م/g

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید