کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر مرکز سالمندان 17 شهریور سنندج:

تامین 75 درصد از هزینه‌های مرکز سالمندان از محل مشارکت های مردمی/بخش خصوصی نگاه ویژه دولت را می طلبد

سالمندان, سرای سالمندان, سرای سالمندان سنندج, سنندج, دولت

مدیر مرکز سالمندان 17 شهریور سنندج گفت: میزان کمک‌های دولتی به سرای سالمندان چه به صورت خصوصی و خیریه در حد کمتر از 25درصد هزینه ها می باشد و بدون کمک خیرین و نیکوکاران اداره این مرکز غیر ممکن است.

به گزارش کُردتودی، "علی قادرمرزی" مدیر مرکز سالمندان 17 شهریور سنندج گفت: این مرکز برای انحام خدمات رسانی با کیفیتی بهتر، تامبن رفاه جسمی و روحی سالمندان و اجرای برنامه های تفریحی و فرهنگی نیازمتر حمایت و نگاه ویژه دولت و خیرین است.


وی اظهار کرد: این مرکز از سال 72 راه اندازی و از سال 93 تبدیل به بخش غیر دولتی شده است.


مدیر مرکز سالمندان 17 شهریور سنندج  افزود: در حال حاضر 75 سالمند زن و مرد در این مرکز نگهداری می شود که بیش از 55 نفر از آنان مجهول الهویه می باشند و اکثر سالمتدان نیز دچار بیماری‌های روحی روانی و جسمی هستند.


قادرمرزی ادامه داد: میزان شهریه‌هایی که هر خانواده باید بصورت ماهیانه پرداخت کند 3 میلیون و 400 هزار ربال است که 90 درصد از خانواده ها توان پرداخت شهریه را ندارند و مرکز نیز برای تامین نباز های خود با مشکل مواجه است.


مدیر مرکز سالمندان 17 شهریور سنندج با اشاره به بالا بودن هزینه های کفن و دفن سالمندان و بی سرپرست بودن اکثر آنان، خواستار رایگان شدن هزینه‌های کفن و دفن سالمندان از شهرداری شد.


وی تصریح کرد: میزان کمک‌های دولتی به سرای سالمندان چه به صورت خصوصی و خیریه در حد کمتر از 25درصد هزینه ها می باشد و بدون کمک خیرین و نیکوکاران اداره این مرکز غیر ممکن است.


قادر مرزی اضافه کرد: خدماتی که در این مرکز به سالمندان ارایه می شود شامل تامین سرپناه، سه وعده غذای گرم، میان وعده و  ارایه خدمات درمانی، بهداشتی مراقبتی، پزشکی و پرستاری بصورت شبانه روزی و ارایه خدمات کاردرمانی، روانشناسی و فیزیوتراپی است.


وی خاطر نشان کرد: بیش از 75 درصد از هزینه های مرکز سالمندان از محل مشارکت های مردمی تامین می شود و خیرین کمک‌های خود را به صورت نقدی و غیر نقدی به این مرکز اهدا می کنند.

 

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 6 تیر 1395 | 10:52

کد خبر : 16948

منتشر کننده : ف.ف/n

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید