کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه شهرستان بیجار عنوان کرد:

تشکیل بیش از 11 هزار پرونده در دادگاه بیجار در سال 94/به ازای هر 5/33 نفر جمعیت بیجار یک پرونده تشکیل شده است

دستگاه قضا،جرم و جنایت ،وقوع ،پیشگیری از جرم، خانواده، مهندسی فرهنگی، بیجار

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه شهرستان بیجار در سال 94 تعداد11 هزار و 829 پرونده در دادگاه و دادسرای بیجار تشکیل شده است.

به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام فرهاد عاصمی،ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) و آرزوی بهره گیری مناسب مومنان از لیالی قدر و گرامی داشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت الله سید محمد بهشتی ریاست دیوان عالی کشور که از  نوادر زمان خود بود،اظهار داشت: همان گونه که رسالت خطیر این دستگاه در قانون اساسی بیان شده است ،در اصل 156 در بند 5 اشاره می کند ،اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین بر عهده دستگاه قضا است.

 

وی افزود: پیشگیری از جرم مجموعه اقداماتی است که دستگاه قضا باید جهت جلوگیری از وقوع جرم و بازگرداندن شخص مجرم به آغوش خانواده انجام دهد.

 

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه شهرستان بیجار با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب و حکم انتصاب حضرت آیت الله آملی لاریجانی ،گفت: مهمترین نکته ضروری در  این پیام ها جدی گرفتن پیشگیری از وقوع جرم است.

 

عاصمی با تاکید بر اینکه هزینه های که جرم و جنایت بر جامعه تحمیل می کند،هزینه های بسیار بالا و غیر قابل بازگشت است،بیان داشت: صرف اینکه دستگاه قضا سارقی را دستگیر و تحویل زندان داد ،تمام اقدام لازم نیست،بلکه اقدام موثر یعنی شرایطی برای مجرم فراهم شود که اگر قرار است پس از تحمل حبس به جامعه بازگردد ،جامعه با آغوش باز از او استقبال نماید.

 

این مقام مسئول دستگاه قضا که بعنوان جامعه فرهنگی چه وظیفه ای در قبال مجرم داریم ،با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) ،اظهار داشت: یکی از راهکارهای شیطان برای تخدیر مومنین انجام اقدامات گام به گام است ،که متاسفانه دشمنان ما از این طریق به خوبی توانسته اند به داخل کشور و قلب جوانان ما ورود پیدا کنند.

 

وی افزود: دشمنان ما به آسانی راه خود را ارائه کرده اند و موجب بروز آفت های جبران ناپذیری در ابعاد مختلف جامعه شده اند و مهمترین اقدام آنها دور کردن مسلمانان از دین خود است.

 

حجت الاسلام عاصمی تاکید کرد: شناسایی مشکلات جامعه و احصا آنها و برنامه ریزی متناسب برای برطرف کردن مشکلات مهمترین اقدام فرهنگی در برابر جرم  و جنایت است.

 

هر نفر زندانی در شهر کوچک بیجار 10 میلیون تومان در سال هزینه دارد

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه شهرستان بیجار،با تاکید بر اینکه هزینه هر نفر زندانی در شهر کوچکی مانند بیجار 10 میلیون در سال هزینه دارد،گفت: برهم خوردن ارتباط عاطفی خانواده ها ،بروز آسیب های اجتماعی برای خانواده زندانیان،محرومیت کودکان از محبت والدین از دیگر هزینه های است زندانیان بر جامعه تحمیل می کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: دشمنان ما با تزریق برخی بی حس کنندها،ما را در مقابل برخی مشکلات بی حس کرده اند و توانسته اند گام به گام به اهداف مورد نظر خودشان برسند.

 

عاصمی با اشاره به اولین حضور مانتو در فیلم های دهه هفتاد،بیان داشت: در آن زمان مانتوهای بلند که با چادر برابری می کرد در تلویزیون به نمایش گذاشته می شد ،اما در حال حاضر به برنامه گام به گام دشمنان مانتو به پیراهن های مردانه که حیا را از بانوان ما گرفته تبدیل شده است.

 

این مسئول تاکید کرد: حرکت گام به گام یعنی حرکت خزنده و بسیار خطرناک دشمن که طبق سخن حضرت علی (ع)،فرد از جامعه مومنین جدا می شود و پس از جدا شدن از او فتنه می سازد.

 

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه شهرستان بیجار با اشاره به مهندسی فرهنگی که یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب است،گفت: مهندسی فرهنگی یعنی دیگر کارهای فرهنگی سنتی جوابگو نیست و باید با انجام اقداماتی که دارای خروجی مناسب است در راستای نهادینه کردن مهندسی فرهنگی اقدام نمائیم.

 

وی با تاکید بر اینکه بین اقدامات فرهنگی و جرم و جنایت رابطه مستقیم و تنگاتنگی وجود دارد ،بیان داشت: اگر از 100 درصد اقدامات ما 55 درصد آن کار فرهنگی باشد مطمئنن میزان جرم و جنایت به 45 درصد می رسد.

 

عاصمی با بیان اینکه قلب جوان مثل زمین خالی است،که هر گونه بذری در آن پاشیده شود طبق آن رشد می کند،افزود: بیاییم قبل از اینکه دشمنان حرکت کنند و جوانان ما را به سمت جرائم و مجازاتها پیش ببرند ،ما با اقدامات فرهنگی متناسب در راستای نجات جوانانمان حرکت نمائیم.

 

این مسئول عنوان کرد:زمانی می توانیم از کار فرهنگی به عنوان اصلی ترین کار در مقابل جرائم یاد کنیم که بتوانیم با مهندسی فرهنگی دست جوانان را در دست خدا قرار دهیم .

 

معاون پیشگیری از جرم و جنایت با اشاره به وظیفه خطیر مدارس،معاونت پرورشی ،دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در راستای آشنایی نوجوانان و جوانان با جرم و جنایت ،اظهار داشت: وقتی مسئولی از میزان بیشترین جرائم شهر خود خبر نداشته باشد نمی توان برنامه ریزی کارشناسی شده در راستای کاهش جرم و جنایت انجام داد.

 

عاصمی تصریح کرد: دشمنان ما در حال حاضر از طریق فضای خطرناک سایبری با طراحی هزاران سایت مختلف کارشناسی شده که وظیفه آنها دین زدایی و از بین بردن ارزش های فرهنگی جامعه است علیه جوانان ما فعالیت می کنند.

 

16 هزار و 216 پرونده در دادگاه شهرستان بیجار تشکیل شده است

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه شهرستان بیجار با اشاره به جمعیت 86 هزار و 560 نفری شهر بیجار ،گفت: در سال 94 تعداد 11 هزار و 829 پرونده در دادگاه و دادسرای شهر بیجار تشکیل شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر میزان پرونده های موجود نیز 4 هزار و 387 پرونده است.

 

عاصمی تصریح کرد: به ازای هر 5/33 نفر از جمعیت بیجار یک پرونده در دادگاه این شهر تشکیل شده است ،که متاسفانه آمار بسیار بالایی است.

 

این مقام مسئول تاکید کرد با نگاهی به آمار تشکیل 16 هزار و 216 پرونده موجود در دادگاه شهرستان بیجار به این نتیجه می رسیم که در انجام کارهای فرهنگی و پیشگیرانه بسیار عقب هستیم و جرائم خیلی زودتر از ما حرکت کرده اند.

 

معاون پیشگیری از جرم و جنایت دادگاه بیجار با بیان اینکه به واسطه تعداد بالای پرونده ها رنج بسیار به دستگاه قضا به واسطه امور وارد می شود ،افزود: اگر هر نفر از ما برای هدایت نزدیکترین فرد زندگیمان اقدام به انجام کار فرهنگی کنیم ،قطعا پای کسی به دادگاه باز نمی شود.

 

حجت الاسلام عاصمی در پایان یادآور شد: اگر متولیان امور فرهنگی در راستای پیشگیری از وقوع جرم حرکت نکنند،کسانی اقدام به این کار می کنند که موجب گرفتن هویت دینی و روحیه خودباوری جوانان ما می شوند.

منبع خبر: بام ایران

انتهای پیام/s.a

شنبه 5 تیر 1395 | 13:05

کد خبر : 16919

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید