کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئس اداره بهزیستی سروآباد:

اعتیاد یک آسیب اجتماعی است و اصلاً شخصی نیست

اعتیاد، آسیب اجتماعی، بلای خانمان سوز، هفته ی مواد مخدر، خطبه های جمعه سروآباد

رنگین کمان گفت: هرچه چقدر راحت تر و سطحی تر از روی موضوع اعتیاد عبور کنیم به خطر افتادن جامعه در دام این بلای خانمان سوز یشتر می شود.

به گزارش کُردتودی، رئیس اداره بهزیستی سروآباد قبل از خطبه های این هفته نماز جمعه ی سروآباد با اشاره به اینکه اعتیاد یک آسیب اجتماعی بوده و یک موضوع شخصی نیست به ابعاد اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی این مقوله در جامعه پرداخت و گفت: هرچه چقدر راحت تر و سطحی تر از روی مسئل هی اعتیاد عبور کنیم احتمال به خطر افتادن جامعه در دام این بلای خانمان سوز یشتر می شود.

 

آرام رنگین کمان با بیان اینکه امروزه خطر مواد مخدر در کمین افراد جامعه است، تصریح کرد: برای مبارزه با مواد مخدر نیاز به هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف است چراکه هزینه پیشگیری کمتر از هزینه درمان است و بر همین اساس باید به پدیده پیشگیری توجه ویژه‌ای داشت.

 

وی همچنین به شیوع این بیماری و مرگ خاموش در جامعه و در میان جوانان اشاره کرد و گفت: عموما این مساله در بین سنین 20 تا 32 سال شیوع دارد و بیشتر از شهر به روستا کشیده میشود و تجربه ثابت کرده که کسانی که برای کار به شهرهای بزرگ رفته اند اعتیاد را در روستاها شایع ننموده اند.

 

این مسئول یکی از دلایل روی آوردن به اعتیاد را خورده تبلیغات و شایعه های غلط دانست و گفت: برخی از افراد برای توجیه کار خود از بهنه هایی مانند مواد مخدر به عنوان تسکین دهنده ی درد و یا اینکه با یکبار کشیدن که معتاد نمیشویم استفاده میکنند.

 

رئیس اداره بهزیستی سروآباد از ورود اعتیاد به عنوان یک نامحرم که ناموس و شرف ما را تحت الشعاع قرار می دهد یاد کرد و گفت: خوشبختانه تجربه و آمارها ثابت کرده که مساله ی اعتیاد در بین خانواده های مذهبی و معتقد با توجه به باورهایی که نسبت به اعتقادات خود دارند به نسبت بسیار کمتر بوده است.

 

وی مواد مخدر را ساخته دست دشمنان دانست و افزود: هرچه باورها و اعتقادات جوانانمان را نسبت به آموزه های قرآنی و دینی بیشتر کنیم با این بلای خانمان سوز و فتنه ی دست دشمنان بیشتر و بهتر میتوانیم مبارزه کنیم.

 

رنگین کمان با تاکید بر این موضوع که نباید به صورت سطحی و گذرا از مسئله ی اعتیاد بگذریم از تمامی مردم شهرستان و نمازگزاران حاضر خواست که با امر به معروف و نهی از منکر با افراد معتاد و مواد فروش برخورد قاطع نموده تا از ورود این مهمان ناخوانده و نامحرم به داخل خانه هایمان هم جلوگیری کنیم.

 

وی دوری از خانواده ، فرزندان و بی مهری و بی توجهی به آنان، طلاق، سوزاندن سرمایه های مادی و معنوی، مانع جدی تحصیل، بی غیرتی و بسیاری دیگر از این گونه موارد را به عنوان عوارض و نتایج به جا مانده از اعتیاد نام برد.

منیع: اورامانات

انتهای خبر/s.a

جمعه 4 تیر 1395 | 16:36

کد خبر : 16910

منتشر کننده : ف و/HW

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید