کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دست خط شهید ورمقانی/

پدر عزیزم دعا کنید که خداوند سال 75 را سال شهادت من قرار دهد

شهید ورمقانی، چمران، حاج هوشنگ، دست خط، درخواست شهادت، مدینه، مدیون، قهر آباد سقز

شهید حاج هوشنگ ورمقانی همزمان با تشرف پدرشان به زیارت خانه خدا، نامه­ای به پدر می دهد و از ایشان می خواهد که نامه را در مدینه و در کنار قبر پیامبر (ص) باز نماید و حاجتش را از رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) بخواهد.

به گزارش کُردتودی، غروب اولین روز از تیرماه سال 1375 خطه خونرگ کردستان یک بار دیگر شاهد عروج خونین یکی از فداکارترین و گمنام ترین سرداران سپاه عشق بود، که دوستان و همرزمانش به حق لقب چمران کردستان به او دادند.

 

شهید ورمقانی در طول هفده سال خدمت صادقانه و خالصانه در لباس مقدس پاسداری از انقلاب اسلامی، همواره از هر اقدام و حرکتی که شائبه کسب نام و نشان داشته باشد، دوری می کرد و از طرف دیگر سخت ترین مأموریت هایی که کمتر کسی حاضر به پذیرش آن بود را با جان و دل می پذیرفت و به سرانجام می رساند.

 

شهید ورمقانی با کوله باری از هفده سال ایثار و فداکاری کم نظیر در دفاع از کیان اسلام و قرآن به دیدار معبودش شتافت؛ گرچه آرزوی شهادت از اولین روزهای خدمت سربازی این جوان پاکباخته، رمز تلاش خستگی ناپذیرش بود. لیکن مشیت الهی بر این تعلق گرفت که شهید ورمقانی تا چندین سال برای دفاع از اسلام و قرآن محفوظ بماند.

 

آری شهید ورمقانی در شرایطی به فیض عظمای شهادت نائل آمد که ایران اسلامی پس از سال های دفاع مقدس، هم چون زمینی تفتیده و تشنه باران؛ می رفت که عطر و بوی شهادت را به فراموشی بسپارد. ولی عروج خونین این عزیز، آنچنان جامعه را متحول کرد که سال های دفاع مقدس یک بار در اذهان مردم زنده شد.

 

شهادت این سردار گمنام در آن شرایط زمانی و مکانی از حکمت های الهی بود که یک بار دیگر به احیای ارزش های معنوی در جامعه اسلامی، تقویت وحدت شیعه و سنی و هم چنین گرایش افراد بی تفاوت به معنویات را در پی داشت.

 

شهادت شهید ورمقانی، مردم شهر و روستاهای استان کردستان را غرق در ماتم و عزا کرد و امروز بعد از گذشت بیست سال از شهادت این سردار مجاهد، هنوز هم تربت پاکش زیارتگاه علامندان و عاشقان طریقت حق می باشد.

 

شهید ورمقانی این سردار خوش نام سپاه کردستان به پاس تلاش های شبانه روزی در برقراری امنیت در کردستان، بعنوان پاسدار شایسته سال 73 و پاسدار نمونه سال 74  سپاه پاسداران انتخاب شد.

 

چمران کردستان! همزمان با تشرف پدرشان به زیارت خانه خدا، نامه­ای به پدر می دهد و از ایشان می خواهد که نامه را در مدینه و در کنار قبر پیامبر (ص) باز نماید و حاجتش را از خاتم انبیاء(ص) بخواهد.

 

به حق که میان عاشق و معشوق رمزی است «پدر عزیزم دعا کنید که خداوند سال 75 را سال شهادت من قرار دهد اگر دعا نکنید مدیون هستید. امام و رهبر عزیز و شهدارا فراموش نکنید».

 

شهید حاج هوشنگ ورمقانی در غروب اولین روز از تیرماه 1375 در روستای قهرآباد سقز به استقبال حاجتی رفت که از خدایش خواسته بود و پس از یک نبرد قهرمانانه با شقی ترین انسان های روی زمین با چهره­ای گشاد و لب خندان شهادت را در آغوش گرفت.

منبع: پیشمرگ روح الله

انتهای پیام/S.A

سه شنبه 1 تیر 1395 | 10:23

کد خبر : 16818

منتشر کننده : الف ر/p

دكتر علي روستا پاسخ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 | 16:34

0
0

سردار بزرگ اسلام شهيد والامقام حاج هوشنگ ورمقاني مردم ايران مديون رشادت ها و از خودگذشتگي شماست امنيت و ارامش ايران اسلامي مرهون دلاوري شما قهرمان گمنام است. زبان قاصر است و ما ناچيز و از بزرگ مردي چون أو سخن گفتن بسيار سخت و فقط از شما شفاعت مي طلبن و از خداوند متعال براي خانواده معزز سردار بزرگ شهيد ورمقاني ارزوي سلامتي و شادماني دارم جانباز. علي روستا

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید