کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان:

زمان ارتکاب جرم در فضای مجازی بسیار سریع شده/کاهش آمار ازدواج در کُردستان/توجه به کودکان کار الزامی است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان, حسن بابایی, وقوع جرم, پیشگیری, فضای مجازی, ازدواج

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان گفت: فضای مجازی بر خلاف گذشته، فرصت ارتکاب جرم را با کوتاه‌ترین زمان ممکن رسانده است.

به گزارش کُردتودی، "حسن بابایی" معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان ظهر امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه و پلیس فتا کُردستان با محوریت انتشار پیام‌های پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی که در سنندج برگزار شد، گفت: فضای مجازی بر خلاف گذشته، فرصت ارتکاب جرم را با کوتاه‌ترین زمان ممکن رسانده است.


وی اظهار کرد: متاسفانه به دلیل نبود فرهنگ‌سازی در استفاده از فضای مجازی، بسیاری از جرایم در این فضا صورت می‌گیرد.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان با اشاره به نقش کلیدی رسانه‌ها در آگاه سازی مردم، افزود: به دلیلی پیشرفت تکنولوژی و پیچیدگی جرایم، رسانه‌ها می‌توانند نقش آگاه سازی مردم در خصوص این تهدیداترا به خوبی ایفا کنند.


بابایی ادامه داد: اکثر متهم‌های جرایم فضای مجازی افرادی باهوش و تحصیلکرده هستند که با استفاده از غفلت کاربران و افراد نا آگاهی از آنان سوء استفاده می‌کنند.


وی با اشاره الکترونیکی شدن خدمات دولت و نبود آموزش‌های لازم در نقاط روستایی و دور دست در خصوص استفاده از اینترنت و فضای مجازی، تاکید کرد: قوه قضائیه به صورت جدی پای کار آمده و لازم است دولت، رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی این آگاه سازی و شفاف سازی را به خوبی انجام دهند.


کاهش 13درصدی آمار ازدواج در کُردستان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان در ادامه با اشاره به فراوانی اتهامات و پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی کُردستان، عنوان کرد: توهین، ضرب و جرح عمدی، سرقت، تصادفات رانندگی، تهدید، تخریب، تصرف عدوانی، کلاهبرداری، خیانت در امانت و مزاحمت تلفنی به ترتیب از فراوانی بیشتری در مراجعه به دستگاه قضایی کُردستان برخوردارند.


بابایی تصریح کرد: افزایش خشونت در پرونده‌های کیفری عامل اصلی ارتکاب به جرم در کُردستان است.


وی عنوان کرد: دعاوی چک و مطالبه وجه‌های چک با افزایش نگران کننده‌ای در کُردستان همراه بوده که نیازمند توجه ویژه به آن است.


وی همچنین با اشاره به آمار طلاق و ازدواج در کُردستان، گفت: آمار ازدواج با کاهش 13درصدی و طلاق با افزایش 2 درصدی همراه بوده است.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان معضل کودکان کار در کُردستان را جدی خواند و تاکید کرد: این کودکان در معرض بزه دیدگی و بزه کاری قرار دارند که نیازمند برنامه‌ای جدی برای رفع این مشکل است.


بابایی پیشگیری از وقوع جرم را مقوله‌ای جدی خواند و گفت: این امر مهم باید توسط خود مردم و در کانال‌های سمن‌ها و نهادهای غیردولتی و غیرحکومتی گنجانده شود.

 

منبع: نوای آبیدر
انتهای پیام/s.a

دوشنبه 31 خرداد 1395 | 14:27

کد خبر : 16805

منتشر کننده : ف.ف/n

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید