کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دیواره های پارک سراب درحال ریزش است/ حتی نانوایی ها هم از کارگران شهرداری طلبکارند

پارک موزیکال سراب،افتتاح موقت،کلاه گشاد ،شهرداران سابق،شهرداری،بیجار

پارک آبی و موزیکال سراب که 13 سال پیش طرحش ریخته شد و در سال قبل با جشن وپایکوبی و با دستان استاندار کردستان افتتاح شد، هم اکنون دیواره هایش درحال ریزش وروبه ویرانیست.

به گزارش کُردتودی، شاید سال 82 که طرح های احداث پارک سراب توسط مهندسین شهرداری مطرح شد کسی فکرش راهم نمی کرد که تنها وتنها افتتاح فاز اولش 12 سال طول بکشد و بعد از هزینه هایی بالغ بر 3 میلیارد تومان شاهد تحویل موقت این پارک به صورت ناقص باشیم و یک سال بعداز افتتاح هم تعطیلی آن را ببینیم.

 

تصاویری که در ادامه خبر می بینید متعلق است به ترک های دیواره های پارک سراب است و بیانگر حرفهاییست که نگفتنش ظلمیست در حق مردم این دیار و کارگران مظلوم شهرداری که قربانی این پروژه های آبکی و ناقص با صرف هزینه های میلیاردی هستند.

 

پیشرفت پروژه پارک سراب از دوسال پیش و درحالی قوت گرفت که شهرداری بیش از 10 میلیارد تومان بدهی داشت و حقوق کارگرانش نیز به تعویق افتاده بود و چند پروژه نیمه کاره دیگر هم در دست داشت که هنوز هم هیچکدام از آنها به ثمر ننشسته است، اما با این حال دست به اتمام فاز اول پارک آبی و

 

فرو ریختن دیواره های پارک سراب بعد از یکسال از زمان افتتاح

 

اوایل بهار سال قبل این کار به صورت چشمگیری و با دستور شهردار وقت و چند نفر از شوراهای همسو با او قوت گرفت و به گفته مهندس روضه ای معاون فنی شهردار سابق مجبور شدند که در خرداد سال 94 آن را به صورت ناقص افتتاح نمایند.

 

طبق اسناد مشاهده شده در شهرداری ، این پارک بیش از 10 نقص دارد و تا تکمیل آن توسط پیمانکار نمی شود آن را تحویل قطعی گرفت اما باعث تعجب است که سنگ کاری دیوارهای پارک درحالی به صورت قطعی تحویل گرفته شده است که اکنون بعداز مدت کوتاهی شاهد ترک در میان دیوارهای استخرهستیم و در بعضی نقاط هم شکاف های بزرگی در دیواره دیده می شود و نوید این را می دهد که بزودی فروخواهد ریخت.

 

فرو ریختن دیواره های پارک سراب بعد از یک سال از زمان افتتاح

حال سوال اینجاست که چه کسانی مسئول این بی کفایتی در شهرداری هستند و حالا که یک سال از افتتاح ناقص این پارک می گذرد کدامیک از مسئولین باید پاسخگوی مردمی باشند که کلاهی به بزرگی جشن افتتاح سال قبل بر سر آنها گذاشته شده است؟؟؟ آیا استانداری که پارک را افتتاح کرده باید پاسخگو باشد یا فرماندار که بالاترین قدرت اجرایی شهر است و یا اعضای شورای اسلامی شهر که از جانب مردم و برای احقاق حقوق مردم انتخاب شده اند؟؟؟

 

فرو ریختن دیواره های پارک سراب بعد از یکسال از زمان افتتاح

هزینه ی میلیاردی در پارک سراب و وضعیت کنونی آن ظلم آشکاریست در حق مردم دیار گروس و کارگران شهرداری که در این سال ها هیچ پیشرفتی را در شهر خود لمس نکرده اند و هیچ امیدی برای ماندن در بیجار ندارند و هرساله شاهد مهاجرت تعداد زیادی از همشهریانمان هستیم که به دلیل کم کاری مسئولین و کاستی های این شهرستان، مجبور به ترک دیار خود می شوند.

 

فرو ریختن دیواره های پارک سراب بعد از یکسال از زمان افتتاح

قربانی اصلی این ظلم ها و بی کفایتی ها کارگرانی هستند که در این چند ساله هیچگاه سر وقت حقوق خود را از شهرداری دریافت نکرده اند و هر ساله نیز شاهد آغاز و افتتاح پروژه هایی هستند که بیشتر اوقات ناقص رها می شود و یا به صورت غیراستاندارد به بهره برداری می رسد و باعث شده است که هم اکنون شهرداری این شهر بیش از 17 میلیارد تومان بدهی داشته باشد و نتواند حق و حقوق پرسنلش را پرداخت نماید.

 

حتی نانوایی ها هم از ما طلبکارند

چندسالیست است که مشکلات مالی در شهرداری بیجار بیداد می کند به طوری که از حقوق های 3 ماهه کارگران گرفته تا بدهی های میلیاردی درآن مشاهده می شود و روز به روز بر مشکلات مالی شهرداری بیجار افزوده می شود و برخی در این میان دائما از پروژه های جدید سخن می گویند، پروژه هایی که با نبود پول و اعتبارات اندک معلوم نیست چه سرنوشتی در پیش دارند.

 

شاید به زبان آسان باشد، بیش از 3 ماه حقوق نگرفتن اما کارگران شهرداری بیجار تنها درآمد و امرار معاش آنها از همین راه است که شبانه روز در این سازمان زحمت می کشند و سر ماه که می شود با حساب های خالی خود در بانک مواجه می شوند که این عدم پرداخت ها میراث شوراهای اسلامی ناکارآمد و شهردارانی بوده است که باعث و بانی بدهی های میلیاردی در شهرداری شده اند.

 

یکی از کارگران شهرداری می گفت: چند ماهیست که ما حقوق نگرفتیم و برای رفع کوچکترین نیاز خانواده ام باید دربرابرشان سرم را پایین بگیرم و هر روز بعداز پایان ساعت اداری چیزی جز شرمندگی وخجالت ندارم که به خانه و برای خانواده ام ببرم.

 

او می گفت در این مدت به همه فامیل رو انداخته و پول قرض کرده است و دیگر کسی نمانده ازش قرض نکرده  باشد و حتی دیگر از خجالت نمی تواند زیاد از خانه بیرون رود چون همه مغازه ها حتی نانوایی سرکوچه هم از او طلبکاراست…

 

یکی دیگر از کارگران شهرداری می گفت: نمیدانم این مشکلات ما به شورای اسلامی شهر و مسئولان ارشد شهر هم مربوط می شود یا نه ؟؟ هرچند بعید میدانم آنها بتوانند درد ما را درک کنند و به گمانم حقوق و پاداش آنها به موقع می رسد چون اگر نرسیده بود تا الان صدای اعتراضشان گوش فلک را کر کرده بود اما چرا درباره وضعیت ما کاری نمی کنند، نمیدانم!

 

اما در این میان برخی نیز جذب نیروهای مازاد در شهرداری بیجار را علت اصلی عدم پرداخت حقوق می دانند و برخی هم معتقدند رکود در ساخت و ساز این روزها شهرداری را با مشکل مواجه کرده است.

 

قصد نداریم مسئولیت شهرداری و شورای اسلامی شهر در مقابل مشکلات کارکنان شهرداری را توجیه کنیم اما باید بپذیریم که اکثر شهرداری ها با چنین مشکلی مواجه اند و شهرداران علت اصلی این مشکلات به ویژه عقب افتادگی پرداخت حقوق کارگران و کارمندان را در کمبود شدید اعتبارات و درآمدهای شهرداری ها می دانند.

 

درخواست کارگران شهرداری از مردم

با توجه به اینکه شهرداری یک سازمان غیر دولتی محسوب میگردد و اداره آن با همکاری شهروندان میسر خواهد بود لذا لازم است شهروندان محترم در پرداخت به موقع عوارضات و معوقات مربوط به شهرداری با این سازمان همکاری نمایند تا در خدمات دهی هرچه بهتر و بیشتر به همشهریان و همچنین پرداخت حقوق کارکنان زحمت کش شهرداری با مشکل مواجه نگردد وهمچنین خیلی از ادارت دولتی و حتی غیر دولتی به شهرداری بدهکار هستند و همکاری مدیران این ادارت به ویژه در رأس آنان فرمانداری شهرستان می تواند در برون رفت از وضعیت فعلی به شهرداری کمک شایانی نمایند.

منبع خبر: بام ایران

انتهای پیام/s.a

شنبه 29 خرداد 1395 | 08:50

کد خبر : 16726

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید