کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رییس شورای شهر قروه پاسخ می دهد

چگونه در شهربازی پارک رضوان به دستگاه هایی که گواهینامه ایمنی نداشته اند مجوز فعالیت داده اید؟

شهربازی قروه،نبود ایمنی در شهربازی قروه،دلیل فعالیت دستگاه فاقد ایمنی،لزوم نظارت صحیح بر اجرای قوانین

روز گذشته خبری مبنی بر پلمپ شهربازی پارک رضوان قروه از طریق رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان منتشر شد منجر به ایجاد سوالاتی درخصوص دلیل فعالیت دستگاه های بدون گواهینامه ایمنی در شهربازی قروه شد.

به گزارش کُردتودی، روز گذشته شهناز حسن زاده رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان از پلمپ شهربازی پارک رضوان قروه به دلیل وجود دستگاه هایی فاقد گواهینامه ایمنی خبرداد؛ حال این سوال مطرح می شود که چرا با وجود نبود گواهینامه ایمنی یک دستگاه مجوز فعالیت ان صادر شده است؟

چرا باید کودکان قروه ای با اطمینان سوار بر دستگاه هایی در شهربازی پارک رضوان شادی نمایند که هنوز گواهینامه ایمنی دریافت ننموده است و هر ان امکان دارد سانحه ای دلخراش در آن رخ دهد؟

از پلمپ کامل شهربازی بی اطلاع هستم

رییس شورای شهر قروه در خصوص سوال های مطرح شده گفت: دستگاه هایی که فاقد گواهینامه ایمنی هستند از جمله دستگاه چرخ و فلک در طول سال جاری به طور کامل غیرفعال بودند.

محمد هادی مرادیان افزود: ما بر اساس نظرات کارشناسان و بر اساس استانداردهای لازم اجازه فعالیت دستگاه های شهربازی را صادر می نماییم و بر این اساس تاکنون شاهد هیچ نوع حادثه ای در شهربازی ها نبوده ایم.

وی با بیان اینکه از پلمپ کامل شهربازی بی اطلاع است خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه های شهربازی فاقد گواهینامه ایمنی نیستند و از تصمیم اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان برای پلمپ شهربازی بی خبر هستم.

لزوم نظارت صحیح بر اجرای قوانین

به راستی اگر روز گذشته رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان از پلمپ شهربازی قروه به دلیل نبود گواهینامه ایمنی برخی دستگاه ها خبر نمی داد چه کسی در ارتباط با چنین فاجعهای سخن می گفت؟

نبود ایمنی در شهربازی ها از انجا که تنها میهمانان این دستگاه ها کودکان خردسالی هستند که با شور و اشتیاق به دور از هر نوع ترس و با اطمینان از سلامت دستگاه ها توسط والدین در شهربازی شب های گرم تابستان را سپری می کنند چه نوع دفاعی را برای مسئولین امر باقی می گذارد؟

اگر مشکلات فنی یکی از دستگاه های فاقد گواهینامه ایمنی که کودکان قرار بر خاطره ساز بودن آنها گذاشته بودند باعث سانحه ای دلخراش میشد چه کسی پاسخگو بود؟؟؟

منبع: سراب خبر

انتهای پیام/s.a

چهارشنبه 19 خرداد 1395 | 10:59

کد خبر : 16504

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید