کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

جانشین دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کُردستان:

عامل اصلی ولنگاری در جامعه بی توجهی مسئولین است/ مسئولی که سیر است و درد گرسنگان را نمی فهمد در پی معارف نیست

ستادامربه معروف ونهی از منکر کردستان، بیکاری در کشور، فرمایشات رهبری، شورای اداری کامیاران،معضلات اجتماعی

جانشین دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان کُردستان گفت: مقام معظم رهبری بیکاری را معضل بزرگ جامعه و از عمده ترین منکرات دانستند؛ ایشان در سخنان خود درباره اقتصاد مقاومتی فرمودند که با صرف سخن گفتن، مقاله ونوشته ارائه دادن نمی توان جای عمل دراین زمینه را گرفت.

به گزارش کُردتودی،  جانشین دبیرستادامربه معروف و نهی از منکر استان کردستان توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری را  بهترین کار برای رسیدن به شاخص های موردنظر برای حل بسیاری از معضلات اجتماعی دانست.

 

محمد اله مرادی صبح امروز سه شنبه در نشست شورای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان کامیاران که در تالار اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: فعالیت های مستمر ستادهای شهرستانی امربه معروف و نهی از منکر دلیل بر خوب بودن وبروفق مراد بودن نیست.

 

وی اضافه کرد: باید به ساختارهای اجتماعی و چهارچوب خانواده ها توجه کرد و در زمینه شاخص های تعریف شده در شهر و روستا فعالیت داشت. برای رسیدن به شاخص های موردنظر بهترین کارتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری است تا بتوان بسیاری از معضلات را حل کرد.

 

جانشین دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کردستان به سخنان اخیر رهبری اشاره نمود و گفت: مقام معظم رهبری بیکاری را معضل بزرگ جامعه و از عمده ترین منکرات دانستند؛ ایشان در سخنان خود درباره اقتصاد مقاومتی فرمودند که با صرف سخن گفتن، مقاله  ونوشته ارائه دادن نمی توان جای عمل دراین زمینه را گرفت.

 

امان الهی به منکرات موجود در جامعه اشاره نمود و ابراز نمود: منکرات فقط موی بیرون زده بانوان نیست، اگر چه این نیز منکر است و رعایت عفاف جزو دستورات الهی است؛ اما جامعه امروز مورد نهیب منکراتی است که بنیان خانواده ها را هدف قرار داده و یکی از این موارد بیکاری جوانان است.

 

وی افزود: وقتی که جوانی بیکار در خانه است، یاس وناامیدی همراه با سرافکندگی خانه وخانواده را در برمی گیرد و اینجاست که مسئولین باید وارد شده و در راه اشتغالزائی بکوشند؛ مسئولی که سیر است و درد گرسنگان را نمی فهمد دیگر نباید از او انتظاری داشت که معارف را گسترش دهد.

 

امان الهی درباره وظیفه مسئولین دربرابر ولنگاری اجتماعی در میان جامعه خاطرنشان کرد: مسئولین نوکر مردم هستند و تا زمانی که این احساس نوکری را حس نکنند نمی توانند با مردم ارتباط برقرار نمایند، مردم شاید به خاطرنیاز احترام ظاهری  رانگه دارند اما در دل با وی نیستند.

 

جانشین دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: از طرف دیگر مسئول اصلی ولنگاری جامعه بی توجهی مسئولین به امور شهروندان است؛ زیرا کاری را که برعهده گرفته را انجام نداده اند و در چهارچوب امربه معروف و نهی از منکر کار نکرده اند.

 

امان الهی در پایان از مسئولین و مدیران ادارات و نهادهای عمومی و دولتی کامیاران خواست منکرات محل کار خود را شناسائی کرده و در جهت جایگزینی معروفات اقدام نمایند تا نهادهای خدمتگزار جایی برای کرامت انسانی وارزش گذاری اسلامی باشد.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 18 خرداد 1395 | 12:55

کد خبر : 16485

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید