کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کارشناس مسائل اجتماعی:

طلاق، عامل اصلی ایجاد بزهکاری کودکان در جامعه

طلاق،عامل اصلی ایجاد بزهکاری،بزهکاری کودکان،جدایی والدین از یکدیگر

یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: با وجود اینکه عوامل بسیاری در ایجاد بزهکاری کودکان موثر هستند اما اصلی ترین عامل ایجاد بزهکاری کودکان طلاق و جدایی والدین از یکدیگر است.

به گزارش کُردتودی، صادق خالدیان کارشناس امور اجتماعی با اشاره به عوامل ایجاد بزهکاری در کودکان اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی ایجاد بزهکاری در کودکان طلاق و جدایی والدین از یکدیگر است.

 

وی با بیان اینکه در جدایی والدین از یکدیگر بیشترین آسیب متوجه کودکان خواهد بود افزود: متاسفانه در میان خودخواهی های والدین و عدم گذشت آنان نسبت به یکدیگر تنها چیزی که جایی ندارد سرنوشت و آینده کودکان می باشد.

 

این کارشناس مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: گسستگی خانواده تاثیری مسلم و قطعی در بروز رفتارهای ضد اجتماعی در کودکان دارد و از طرفی جدایی کودک از والدین به خصوص مادر موجب ناتوانی در برقراری رابطه عاطفی سالم و صحیح به هنگام بلوغ می شود.

 

وی ادامه داد: مادران نقش موثری در ایجاد رفتارهای صحیح اجتماعی در کودکان دارند اما متاسفانه جدایی والدین و نگهداری کودکان توسط پدر خانواده رابطه مادران و فرزندانشان را قطع می کند.

 

خالدیان افزود: از طرفی در صورتی که کودک در کنار مادر قرار داشته باشد مشکلات معیشتی و نبود سرپرست خانواده بخصوص برای بانوان خانه دار ممکن است زمینه بروز ناهنجاری های اجتماعی در کودکان را ایجاد نماید.

 

وی طلاق و گسیخته شدن خانواده را خیلی بیش از نزاع میان زن وشوهر موجب ناراحتی کودکان دانست و بیان داشت: وجود والدین در منزل، به خصوص مادر نقش موثری در تربیت عاطفی و روانی کودکان دارد و حضور نداشتن هر یک از آن ها باعث ایجاد مشکلات تربیتی و اختلالات عاطفی در کودک می شود.

 

این کارشناس مسائل اجتماعی فقر،نبود مسکن،مهاجرت، تبعیض درخانواده، بیکاری والدین، خشونت، سن والدین و نحوه تربیت فرزندان را از دیگر عوامل ایجاد بزهکاری در کودکان برشمرد و گفت: با وجود اینکه عوامل بسیاری در ایجاد بزهکاری کودکان موثر هستند اما اصلی ترین عامل ایجاد بزهکاری کودکان طلاق و جدایی والدین از یکدیگر است.

 

وی افزود: برای تمامی مشکلات و معضلات اجتماعی اگر صبر و شکیبایی والدین و قدرت مدیریت در خانواده وجود داشته باشد می توان چاره ای اندیشید اما در صورت جدایی پدرو مادر از یکدیگر بروز ناهنجاری های اجتماعی در کودکان غیرممکن نخواهد بود.

 

خالدیان در بخش پایانی سخنان خود خطاب به سرپرستان خانواده ها گفت: متاسفانه وجود شبکه های ماهواره ای زمینه ساز اصلی ایجاد شکاف در بین والدین است که باید سرپرستان خانواده نسبت به چنین معضلی حساسیت داشته باشند و مانع از ترویج فرهنگ غرب در خانواده خود شوند تا شاهد استحکام روابط خانوادگی خود باشند.

منبع: سراب خبر

انتهای پیام/s.a

دوشنبه 17 خرداد 1395 | 10:58

کد خبر : 16453

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید