کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آبیدر؛ تفرجگاهی مفقود مانده در سایه سار بی توجهی مسئولین

آبیدر، تفرجگاه رسمی، سنندج، باند بازی در کار، مسئولان منفعل، قلیان سرای کردستان، پاتوق جوانان، تفرجگاه خانواده ها

تا چند سال قبل آبیدر تنها تفرجگاه رسمی و همیشگی مردم سنندج بود، تفرجگاهی که هر کسی وقت و بی وقت به آنجا رفته و ساعاتی را در آنجا می گذراند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، اما از وقتی که سودای ایجاد تحول و مدرن تر کردن این کوه بلند شد، دیگر تفرجگاه مردم هم رو به متروکه شدن نهاد، این کوه بی صدا در تنهای و بی توجهی سوخت.

 

کوهی که روزگاری بزرگترین تفرجگاه با بزرگترین سینمایی روباز جهان، و محل گشت و گذار مردم بود، اما امروز رو به زوال و فرسودگی می رود.

 

آبیدر امروز در سکوت مسئولان با دود جوانان می سوزد، اگر روزگاری آدرس بزرگترین قلیان سرای کردستان را خواستید، سری به آبیدر بزنید مکان همان تفرجگاه قدیمی هرجای که خواستید بروید آزادانه قلیان استفاده کنید! چرا که مسئولان آبیدر را رها کردند!

 

پاتوق جوانان هم همانجاست، دختر و پسر مختلط! آبیدر دیگر جای زیبا، دلنشین و صمیمی و با نشاط سابق نیست و آن زیبای سال های قبل را ندارد خصوصا وقتی مسئولان قول دادند و پای قولشان نیستادند، برای نصب تله کابین خط و نشان کشیدند و رهایش کردند، تمام تفرجگاه ها را ویران کردند و رفتند.

 

حتی پله های آبیدر هم درهم ریخته و شکسته است سال های سال است که لنگ لنگان از روی شکسته های آن میروند رهگذران؛ مردم با صدای بی صدایشان فریاد زدند تله کابین و توسعه ارزانی خودتان، برای ما همان آرامش سالهای قبل را مجددا در آبیدر تنها مکان طبیعی گردشگری شهرمان فراهم کنید.

 

ویرانی و خرابی ها را ترمیم کنید، آبیدر را نازیباتر نکنید، بهتر کردن پیشکشتان، هر چند زبان منتقدان کوتاه و بیان و قلم رسانه ها در حصار است، و کسی جرات ندارد از مسئولان و ادارات استان انتقادی کند که مبادا به آقایان بر بخورد، اما باید کسی بیاید و دلسوز باشد نه به فکر جیب و حساب شخصیش.

 

هر کس آمده نه تنها به فکر توسعه و آبادانی این شهر نبود بلکه می زند چشم و آبروی این شهر را هم کور می کند و توان را از قامت مردان شهر می رباید، تا بتواند راحت تر به امور خود برسد.

 

دلخراش ترین صحنه سال های اخیر این شهر، ویرانی های به جا مانده از باند و بازی هاست که با آمدن هر مسئول جدید زخم قدیمی روفو می شود و زخم جدید سر باز می کند.

 

نکند اینها همه سیاستی پشت پرده بود تا سنندج را ویران کنند؟ چرا همه فقط حرف می زنند و مسئول قبلی را متهم و وقتی وقت رفتن خودشان می شود، بعدی میاید و آب پاکی را روی نام قبلی می ریزد.

 

در این متن از کسی و یا اداره ای نامی به میان نیامد اما ما به در گفتیم تا شاید دیوار به جواب آمده و ویرانی ها را پینه نه اساسی بازسازی کند، آبیدر، سنندج و مردم شهر، قیمتشان بالاتر از این حرفهاست که با خرابکاری آنها را بتوان قانع کرد.

انتهای پیام/

دوشنبه 3 خرداد 1395 | 16:44

کد خبر : 16156

منتشر کننده : S.A

بنده خدا پاسخ دوشنبه 3 خرداد 1395 | 11:40

0
3

قلیان می تواند مقدمه بدبختی های دیگری برای جوانان ما باشد. این حقیر نیز نمی توانم از مسئولی نام ببرم ولی قبلا هم کار علمی نشده است . مسئولین ما باید درک کنند که نه تنها در ابیدر بلکه در داخل شهر نیز درختان بجای درختان بلند قامت درختان کاج پاکوتاه کاشته شده است. و به همین جهت اگر در خیابان در تابستان یک ستعت ماشین را پارک کنیم و بر گردیم مثل این است که روی اهن گداخته بشینیم چون درختان سایه بلند وجود ندارد لا اقل اکنون کار علمی بکنند حال خود کوه ابیدر جای خود دارد شما بفرمایید ایا از میدان گاز تا پارک کودک و مابقی یک درخت بلند با سایه بلند وجود دارد؟ کاشتن درخت که مسلمانی در زیر سایه ان استراحت کند که بر اساس اموزه های دینی باقیات الصلحات است چرا چنین است باید بررسی علمی شود

سنه پاسخ دوشنبه 3 خرداد 1395 | 12:58

0
3

ئاویه ر تاقانه سر به رزی سه ر مه ستی شاره کم سنه س، به داخه وه بو کاربه دستانی ام شاره؟

ابیدر پاسخ سه شنبه 4 خرداد 1395 | 09:01

0
4

کردتودی جان کو گوش شنوا. نه استاندار قابلی داریم نه فرمانداری نه مدیرکل های دلسوزی شهردارهای قبلی هم جز ایه یاس خوندن چیز دیگری بلد نبودن. شهرداریهای دیگر شهرها میتوانند جذب سرمایه گذاریهای کلان کنند اما شهرداری ما دو طبقه خانه میسازه اسمش رو پروزه مشارکتی میذاره.عجبا ازاین همه لیاقت مدیران

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید