کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رفع شُبهه از دخالت سپاه در انتخابات کُردستان

سپاه، دخالت در انتخابات، سپاه کردستان، سردار رجبی، رفع شبهه از دخالت سپاه در انتخابات کردستان، سایت های محلی کردستان، اتهام به سپاه، سپاه بیت المقدس کردستان، انتخابات دور دوم مجلس در کردستان

در حالیکه مانند روز روشن بود که میدان بازی تبلیغات دور دوم انتخابات در کردستان، در غوغای افراد و گروه های وابسته به دولتی ها قرق شده بود، اما سایت های وابسته به دولتی ها در استان، برای شانه خالی کردن از زیر بار گناه خودی ها، تیر اتهام را به سوی ارگانی دیگر نشانه رفتند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، انتخابات دور دوم مجلس در کُردستان امتحان بزرگی بود که در نتیجه آن دوست و دشمن از هم شناخته شد؛ انتخاباتی که در آن یکبار دیگر مردم کُردستان نشان دادند که تنها تصمیم گیرنده بر سر نوشت استانشان فقط خودشان هستند و هیچ فرد یا گروهی توانایی تحمیل نظر خود بر آنان ندارد.

 

فهم بالا و بلوغ سیاسی مردم فهمیم بیش از پیش در این انتخابات نمایان شد و با اینکه افراد و گروه های زیادی به دنبال مسموم کردن فضای انتخاباتی برآمدند و با توهین و افترا به دنبال متشنج کردن فضای انخاباتی بودند و از سوی دیگر لشکرکشی های سیاسیون مرکز نشین برای حمایت از کاندیدای موردنظرشان صورت گرفت، اما هیچکدام نتوانست تغییری در انتخاب مردم ایجاد نماید.

 

در این میان یکی از سایت های محلی در استان، پای سپاه را به میان کشید و با انتشار مطلبی سعی در متهم کردن سپاه به دخالت در انتخابات و حمایت از کاندیدای خاص نمود.

 

در حالیکه مانند روز روشن بود که میدان بازی تبلیغات در غوغای افراد و گروه های وابسته به دولتی ها قرق شده بود، اما برای شانه خالی کردن از زیر بار گناه خود، تیر اتهام را به سوی ارگانی دیگر نشانه رفتند.

 

بر همین اساس سایت خبری کُردتودی در راستای رسالت خود مبنی بر روشنگری و آگاهی رسانی به مردم، از فرمانده سپاه بیت المقدس سوالی را مبنی بر شفاف سازی موضوع موردنظر، مطرح نمود.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس در گفتگو با خبرنگار کُردتودی گفت: سپاه هیچ گاه به خود این اجازه را نداده است که در انتخابات دخالت کند و به انتخاب مردم و شعور آنها توهین نماید.

 

سردار رجبی افزود: سپاه تمام سعی خود را به این منظور بکار گرفت که میزان مشارکت در انتخابات را بالا برده و مردم را تشویق به شرکت در انتخابات نماید.

 

وی جمعیت بسیجیان در کُردستان را 460 هزار نفر خواند و گفت : با وجود اینکه یک سوم جمعیت استان کردستان بسیجی هستند اما هیچگاه از این ظرفیت بزرگ، در جهت منافع شخصی افراد در انتخابات استفاده نشده است.

 

سردار رجبی بیان کرد: سپاه از هر گونه اتهامات این چنینی مبنی بر تبلیغ برای کاندیدای خاص و تحمیل نظر خود بر انتخاب مردم مبری بوده است و از رسانه ها می خواهم اگر کسی چنین ادعایی دارد مطرح کند تا پیگیری نماییم.

 

در پایان باید گفت با وجود غوغای تبلیغاتی فراوان در دور دوم انتخابات مجلس، اما مردم کُردستان با بصیرت و شعور بالای سیاسی که داشتند، فارغ از بازی های سیاسی انتخاب خود را نمودند.

انتهای پیام/M.I

شنبه 25 اردیبهشت 1395 | 09:16

کد خبر : 15956

منتشر کننده : M.I

یک شهروند پاسخ شنبه 1 خرداد 1395 | 08:06

0
0

باسلام وتشکرازمطالب ارزشمند کردتودی،قرق !؟غرق صحیح می باشد بی شک اشتباه تایپی بوده

مدیریت کردتودی شنبه 1 خرداد 1395 | 10:27

همان قرق درست است و به معنای ممانعت کردن است نه غرق کردن...

یک شهروند پاسخ شنبه 1 خرداد 1395 | 12:46

0
0

بله درست میفرمایید،قرق بمعنی ممانعت ،قدغن کردن ،منع کردم مردم ازرفت وآمد،یعنی میشود،درحالیکه مثل روز روشن بود که میدان بازی تبلیغات دوردوم انتخابات درکردستان درغوغای افراد وگروهای وابسته به دولتی ها ممانعت شده بود؟اما بنظرم بامتن فوق چون قرق درانتهای جمله قرار گرفته غرق با معنی تر است وسنخیت دارد ،جسارت حقیرو عفو بفرماییدوشاید بنده اشتباه بکنم

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید