کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سفر مقام معظم رهبری به کردستان نقطه عطف تاریخی/تخصیص 80 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های سازندگی و محرومیت زدایی در کردستان

سردار محمد حسین رجبی، هفته پاسدار، پیشمرگان کرد، اردیبهشت معطر، شهیدان نمکی، خانواده شهدای 3 شهید تا 6 شهید، طرح های محرومیت زدایی و سازندگی، بحث فرهنگی

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان با توجه به سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان، این روز را نقطه عطفی به یاد ماندنی در تاریخ این استان دانست و گفت: این سفر به یاد ماندنی با توجه به ابعاد گسترده ای که داشت کمتر به آن توجه شده است.

به گزارش کُردتودی، سردار محمد حسین رجبی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران کردستان اظهار کرد: دو بُعد مهم و ارزشمند این سفر تاریخی سنگ تمام مردم در استقبال نسبت به ولایت، مقام معظم رهبری، آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، ولایت و وفاداری به آن و نیز عنایت شخص مقام معظم رهبری به مردم استان بود.

 

وی با بیان اینکه استقبال مردم در آن روز به یادماندنی بی نظیر بود، عنوان کرد: تعلق خاطر مقام معظم رهبری به کردستان و پیشمرگان کرد غیر قابل وصف بوده و در زمان حضورشان هم با تائید بر امنیت موجود در کردستان با تمام وجود در این استان قدم نهادند.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه 22 اردیبهشت در کردستان آنقدر مورد اهمیت است که لازم است این روز را با نام روز کردستان نامگذاری کرد، افزود: لازم است که مسئولان بیشتر در مورد اهمیت سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان توجه کنند و دستاوردهای ارزشمند آن را مورد بررسی بیشتر قرار دهند.

 

برگزاری یادواره شهدای نمکی در استان کردستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: شهدای نمکی از شهدای مظلوم، مغفول و فراموش شده ای هستند که با وجود اینکه در این استان متولد، اسیر، شکنجه، شهید و دفن شدند، اما همچنان کمتر مورد توجه قرار گرفته و کمتر از آنها یاد می شود.

 

سردار رجبی بیان کرد: شهدای نمکی طرفدار و پاسدار حرف و راه حق بودند که ضد انقلاب مخالف این تفکر بوده و در نهایت سه برادری که حتی بسیجی هم نبودند را به شهادت رساندند.

 

وی با بیان اینکه در استان کردستان 66 خانواده دارای سه تا 6 شهید وجود دارند، ادامه داد: در همین راستا و به منظور پاسداشت شهدای نمکی امسال با محوریت این سه برادر شهید، یادواره شهدای از یک خانواده با تعداد سه تا 6 نفر برگزار خواهد شد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با انتقاد از جابه جایی اولویت های فرهنگی در استان کردستان بیان کرد: شهدا و ایثارگران حق بزرگی به گردن ما دارند و لازم است با تکریم راه و مسیر آنها و تجلیل از خانواده های آنها دَین بزرگی از گردن ما برداشته شود.

 

وی با بیان اینکه یادواره شهدای نمکی در روز 29 اردیبهشت ماه روز شهادتشان برگزار می شود، افزود: در این یادواره از خانواده دیگر شهدا هم تجلیل می شود و همزمان از تندیس شهدای نمکی رونمایی و کتاب خاطرات آنها به همراه تیزر و مستنداتی از زندگی آنها منتشر می شود.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان همچنین در خصوص آغاز هفته پاسدار بیان کرد: پاسداران همراه ولایت، حافظان ملت و دژ نفوذ ناپذیر مقابل دشمنان، هستند که همانند خاری در چشم دشمن همواره مروجان روحیه ایثار، شهادت و شهامت در برخورد با ناآرامی ها بودند.

 

وی ادامه داد: سپاه و پاسداران همواره در تامین امنیت اجتماعی نقشی اساسی داشتند و از نهضت های آزادی بخش جهان حمایت می کنند و نیروهای مسلح بومی، استان هم با تمام قدرت و با اطمینان کامل و با پشتوانه توکل به خدا در جهت تامین امنیت گام برمی دارند.

 

تخصیص 80 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های سازندگی و محرومیت زدایی

سردار رجبی سپاه پاسداران را بالغ و آگاه نسبت به سناریوهای دشمن معرفی کرد و افزود: سپاه در تمام عرصه های سازندگی و محرومیت زدایی با تمام وجود داخل شده و با توجه به قدرت زمینی، هوایی، دریای و موشکی که دارد، ضامن امنیت و اقتدار کشور با توان بازدارندگی است.

 

وی عنوان کرد: روند جدید سپاه در خدمت به مردم قرار گرفتن در مسیر توسعه و با محوریت محرومیت زدایی است که از سال 89 تاکنون هزینه های صرف شده در زمینه محرومیت زدایی که با مشارکت مردمی هم دنبال شد، 15 میلیارد و 879 میلیون تومان بوده است.

 

سردار رجبی افزود: در زمینه طرح سازندگی که با مشارکت دولت اجرایی شده، سپاه 21 میلیارد و 162 میلیون و 500 هزار تومان در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی صرف شده است.

 

وی همچنین بیان کرد: سپاه در حوزه اشتغالزایی و طرح های تولیدی 32 میلیارد و 497 میلیون تومان و در ساخت سالن های فرهنگی و ورزشی برای عموم مردم به تعداد 90 سالن مبلغ 8 میلیارد و 430 میلیون تومان صرف کرده است.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اذعان کرد: در سال جاری هم در اجرایی طرح های محرومیت زدایی تعداد 30 مسجد و مرمت 30 مزار شهید، 50 خانه عالم، 30 پل، 3 حوزه علمیه، 20 طرح آبرسانی، 30 راه روستایی، 50 غسالخانه، 40 خانه محروم، 25 لایه روبی قنات و 400 سرویس بهداشتی در دستور کار سپاه است.

 

وی همچنین بیان کرد: سپاه در حوزه حمایت از محرومین حمایت از 100 خانوار بی سرپرست، 100 خانواده بدسرپرست، 2 هزار یتیم، 100 کمک خرج به خانوارها، 170 کمک جهزیه، 1000 لوازم التحریر، 3 هزار سبد معیشتی و تجهیز 70 مسجد را در دستور کار خود دارد.

 

سردار رجبی همچنین اذعان داشت: سپاه در حوزه سازندگی با مشارکت برنامه ریزی استانداری و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری طرح توسعه برای استان کردستان طرح ریزی کرده که در طراز ملی با آورده 200 میلیارد تومان برای استان سودمند خواهد بود.

 

رواج ابتذال در استان فرهنگی کردستان ظلم در حق مردم است

سردار رجبی افزود: بنا به گفته مقام معظم رهبری استان کردستان یک استان فرهنگی است که رواج ابتذال در آن ظلم در حق مردم است، بنابراین باید رویکرد مثبت و مشخص تمامی ادارات برمحور توسعه فرهنگی و تعالی در این بخش با اجرای برنامه های فرهنگی مناسب باشد.

 

وی عنوان کرد: فضای مسموم اوایل انقلاب منجر به انحراف برخی جوانان کردستان شد و در نهایت خانواده این افراد که در طرح شهید شوشتری مورد دلجویی قرار گرفتن با روشنگری و آگاهی کاملی که دارند به این اوضاع آگاهی کامل دارند.

 

سپاه، مدافع کولبران بیکار خواهد بود

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه کولبران بازارچه های موقت مرزی بدون پشتوانه مالی و تنها با سرمایه اندک خود دست به این کار می زنند، اذعان داشت: در استان کردستان 4 بازارچه موقت مرزی وجود دارد که کولبران این بازارچه ها به دلیل اینکه هیچ شغل و کاری ندارند مشغول فعالیت در این زمینه هستند.

 

وی با بیان اینکه لازم است که در جهت اشتغالزایی و ایجاد کارگاه های تولیدی در این مناطق فکری شود، بیان داشت: با توجه به اینکه 12 هزار کارت مرزی برای کولبران صادر شده است، باید درآمد حاصل از این کارت ها صرف توسعه مرز شود که این موضوع مورد تائید استاندار هم هست.

 

حضور پرشور مردم در انتخابات، جواب ساختارشکنان را داد

سردار رجبی در خصوص مشارکت عالی مردم در انتخابات اظهار داشت: حمایت کردن از کاندید خاص توسط سپاه یا هر ارگان دیگری در شان مردم استان نبود و ظلم و توهین به آنها بود که خوشبختانه مردم با انتخاب خود جواب ساختارشکنان را دادند.

 

وی اذعان کرد: اعتماد و انتخاب مردم با رصد مناسبی که داشتند و نتیجه نهایی اعلام شده در نتیجه شمارش آرای صندوق ها، انتخاب و مورد حمایت سپاه قرار می گیرد چرا که انتخاب مردم بوده است.

 

گفتنی است در خاتمه این نشست خبری فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان با اصحاب رسانه، وی از حضور مستشاران کردستان در صف جنگ با تکفیری ها خبر داد و افزود: تعداد یک شهید از شهرستان قروه در بین مدافعان حرم سند افتخاری برای این استان است.

انتهای پیام/

پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 | 12:01

کد خبر : 15930

منتشر کننده : S.A

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید