کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

به بهانه سالروز سفر رهبر انقلاب به کردستان؛

دستبردِ بی سند به دستاوردهای مقام معظم رهبری در کُردستان توسط دولتی ها

مقام معظم رهبری، 22 اردیبهشت، سفر مقام معظم رهبری به کردستان، مصوبات رهبر در کردستان، دستبرد بی سند به دستاوردهای رهبر در کردستان، پروژه های کلان سفر مقام معظم رهبری به کردستان، دولتی ها و تمام کردن پروژه های رهبر به نام خود

22 اردیبهشت یاد آور روزی است که با سفر پر از خیر و برکت مقام معظم رهبری، نقطه عطفی در مسیر توسعه استان کردستان ایجاد شد و با اختصاص بودجه و اجرای پروژه های کلان محرومیت زدایی نور امیدی در میام مردم استان جرقه زد...

به گزارش خبرنگار کُردتودی، بعد از گذشت 7 سال از سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کُردستان، هنوز می توان آثار تاثیر گذار این سفر را در تمام حوزه های استان مشاهده نمود؛ در این سفر اعتبارات قابل توجهی در زمینه های عمرانی، زیربنایی و خدماتی به استان اختصاص یافت که در این رابطه و با هدف محرومیت زدایی استان در حوزه های مختلف شهری، روستایی پروژه های تاثیرگذاری به اجرا در آمد که در حقیقت این امر را می توان نقطه عطفی در مسیر توسعه استان قلمداد کرد.

 

سفر مقام معظم رهبری به کُردستان در اردیبهشت ۸۸ یک سفر فرا ملی بود، سفری که به جهت مطالب و مسائلی که ایشان مطرح کردند نه تنها در میان مردم استان بلکه در جهان اسلام تاثیر گذار بود و خاصیت یک سفر فرهنگی نیز جز این نمی تواند باشد که هر چه می گذرد اثر دستاوردهای این سفر بیشتر می شود.

 

یکی از برکت هایی که سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان داشت این بود که نگاه های نادرستی در حوزه امنیت و فرهنگ که نسبت به این استان در ایام جنگ به وجود آمده بود و یکی از دلایل عقب ماندگی استان به شمار می رفت و مانع جذب سرمایه گذار به این منطقه می شد، به کلی تغییر پیدا کرد.

 

با ورود مقام معظم رهبری به استان به یکباره بودجه کلان و سنگین وارد استان شد بطوریکه تا قبل از آن بودجه هایی که در استان جا به جا می شد در مقایسه با بودجه مصوب مقام معظم رهبری بسیار ناچیز بود.

 

نکته قابل توجه این است که حجم و گستردگی این بودجه ها تا حدی بود که در سفر هیئت دولت به استان کردستان، برای خالی نماندن جای عریضه، تنها با بازدید از پروژه های مصوب مقام معظم رهبری و ارائه یک گزارش پیشرفت، پروژه ها را به نام خود تمام کردند.

 

البته این تمام کردن پروژه ها به نام خود و یا به عبارتی دستبرد بی سند به دستاوردهای مقام معظم رهبری به این جا ختم نمی شود؛ متاسفانه مسئولان دولت در استان تاکنون نتوانسته اند حتی به نحو مطلوب این بودجه ها را جذب کرده و از آن بهره برداری نمایند بطوریکه این کوتاهی مسئولین موجب طولانی شدن پروژه های مذکور نیز گردیده است.

 

مسئولین دولتی در استان به جای اینکه هر بار در مراسمات و به بهانه های مختلف، دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری در استان را به نام خود تمام کنند بهتر است که تمام امکانات و قوای خود را در جهت تسریع بخشیدن به پروژه های مذکور بکار بگیرند تا شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استان باشیم.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 | 11:00

کد خبر : 15904

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید