کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وقتی که صدای اعتراض به جایی نمی رسد/

پاره کردن لوح های اهدایی مدیر آموزش و پرورش توسط معلمان کُردستانی

هفته معلم، پاره کردن لوح های تقدیر توسط معلمان کردستانی، اعتراض، روز معلم در کردستان، آموزش و پرورش، حقوق معلمان

در هفته معلم، تقدیر از معلمان با یک لوح تقدیر خالی به دور از هر گونه توجه به دغدغه های واقعی آنها و خانواده هایشان انجام گرفته و این مراسمات به پایان می رسد غافل از اینکه قشری که اینگونه بی توجه از کنار مشکلاتشان گذشته اند کسانی هستند که مسئولیت سنگین آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده گرفته اند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، تقارن هفته معلم و هفته کارگر، یاد آور نکته جالبی می تواند باشد و آن اینکه هر دوی این قشر شاید نوع کارشان متفاوت باشد اما دردهایشان از یک جنس است.

 

کارگران چرخه های اقتصاد را با دست های پینه بسته شان می چرخانند و معلمان نیروهای متخصص عرصه اقتصاد را پرورش می دهند.

 

دریافتی های ماهانه معلمان و مزایای ناچیزی که برای آنها در نظر گرفته شده است، در شرایط نابسامان اقتصادی کشور، جوابگوی هزینه های زندگی آنها نبوده و نیست.

 

در کشورهای توسعه یافته با توجه به اینکه اهمیت بالای آموزش و پرورش را در توسعه اقتصادی درک نموده اند، جایگاه معلمان به عنوان اهرم اجرایی این مسئولیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نیازهای معنوی و مادی آنها را در حد اعلا برآورده نموده اند تا بدنه آموزش و پرورش آنها از آسیب های ناشی از برآورده نشدن نیازهای معلمان، مصون بماند.

 

هر سال یک روز و نهایتا یک هفته را به نام معلم اختصاص می دهند و با برگزاری مراسم و همایش هایی که عمدتا از سوی سازمان آموزش و پرورش صورت می گیرد، از تعدادی معلمان تقدیر به عمل می آید.

 

تقدیر از معلمان با یک لوح تقدیر خالی به دور از هر گونه توجه به دغدغه های واقعی آنها و خانواده هایشان انجام گرفته و این مراسمات به پایان می رسد غافل از اینکه قشری که اینگونه بی توجه از کنار مشکلاتشان گذشته اند قشری هستند که مسئولیت سنگین آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده گرفته اند.

 

این بی توجهی در استان کردستان نیز از سوی مسئولین آموزش و پرورش در حق معلمان این استان بسیار بوده است؛ با وجود آنکه بارها معلمان زحمت کش کردستانی برای ایفای حق واقعی خود و حل مشکلات شان معترض شده اند اما هیچگاه جواب قانع کننده نگرفته اند.

 

در هفته جاری به مناسب هفته معلم، از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان، لوح های تقدیر به گروهی از معلمان سنندجی داده شد که آنها نیز در اعتراض به این کم توجهی و سهل انگاری در حل دغدغه های واقعیشان، لوح ها را پاره کردند.

 

پاره کردن لوح های اهدایی توسط گروهی از فرهنگیان یکی از هنرستان های شهر سنندج، نشان از درد بی شمار معلمان این استان دارد که تاکنون راه به جایی نبرده اند و این اقدام را تنها راهی برای بیان اعتراض خود از وضع موجود دانسته اند.

 

لوح های تقدیر در واقع زمانی دارای ارزش واقعی خواهد بود که حاوی ارزش مادی و معنوی باشد، این لوح ها به مانند نشان های افتخار باید شان معلمان را در جامعه حفظ نموده و موجب ارتقای معنوی و مادی برای آنها شود.

 

اما متاسفانه لوح های تقدیر و افتخار در جامعه کنونی ما کارکرد واقعی شان را از دست داده اند و به مانند کاغذهای بی مصرفی در گوشه ای از خانه تلمبار شده و خاک می خورند و هیچ گاه سندی برای ارتقای شان معنوی و مادی صاحبان آنها در زمینه شغلی شان نبوده است.

 

مسئولین محترم در آموزش و پرورش لابد بر این امر واقف هستند که آموزش نیروی انسانی کارآمد و متخصص در کشور، از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی است که این مسئولیت خطیر بر دوش قشر زحمت کش معلمان این سرزمین نهاده شده است لذا باید بیش از پیش به دغدغه های مادی و معنوی آنها بها داده شده و گره از عقده مشکلاتشان باز شود.

 

 

از سوی دیگر بی توجهی به مطالبات واقعی معلمان، نه تنها تاثیر منفی بر عملکرد آموزشی آنها خواهد داشت بلکه غیر مستقیم بر پرورش نوجوانان و جوانان این سرزمین که سرمایه های ارزشمند کشورمان هستند نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

انتهای پیام/M.I

 

چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 | 11:00

کد خبر : 15734

منتشر کننده : M.I

علی پاسخ چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 | 11:52

0
3

مشکلات بی شمار است با این شرایط حقوقی حداقل نیازهای یک خانواده معمولی برآورده نمیشود با مدرک های بالا در آموزش و پرورش حقوقهای ناچیز گرفته میشود در عوض با مدرکهای پایین و حتی زیر دیپلم در بانکها و اداراتی مانند تامین اجتماعی، برق و مخابرات و.......حقوقهای بالا که علاوه بر کفاف بودن برای هزینه های امروزی زندگی براحتی آینده فرزندانشان و تامین جهیزیه و هزینه های دانشگاهشان نیز به آسانی تامین میشود اما سوال اینجاست چرا همشیه این مشکلات گفته میشود و خبری از حل آنها نیست . دولتها تغییر میکنند اما مشکلات ما فرهنگیان حل نمیشود.به دور از حسادت وعلمی تر بگویم با غبطه خوردن وقتی زندگی خود را با دوستان دو مدرک پایین تر و حتی سابقه کمتر از خودم در دیگر ادارات مقایسه مکنم فقط افسوس می خورم که چرا این شغل را برگزیدم..........................................................................

بنده خدا پاسخ چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 | 17:35

0
2

حق معلمان درست است علاوه بر معلم حق من کارمند اداره دیگر که بازنشست هستم و یک دهم مدیر کل بازنشسته حقوق نمی گیرم نیز حق است مطالبات درست و حق است و اینجانب نیز ناراحتم ولی ما مسلمانیم در ان لوح تقدیرها بسم الله الرحمن الرحیم نوشته شده است که بفرموده فخر کائنات حضرت محمد المطفی(ص) اسم اعظم الله جل جلاله در ان از سفیدی چشم به سیاهی ان نزدیکتر است . معلمی که ان لوح را پاره کند و به زمین بیندازد لیاقت معلم بودن را ندارد و باید اخراج شود که با ان افکار و عقیده به فرزندان ما درس می دهد . اقا ما به کجا می رویم؟ اقای معلم حق شما بلحاظ مالی درست است و حق دارید ولی بسم الله الرحمن الرحیم را به زمین انداختن و پاره کردن بدبختی دنیا و عقبی برای شماس و ماست که فرزندان ما را درس می دهید. مدیر محترم کرد تودی از دیدن عکس الان گریهع می کنم و کیبورد را درست نمی بینم اگر انتشار هم ندهی من ادای وظیفه پیش الله جل جلاله کردم و شاید مرا به احترام بسم الله الرحمن الرحیم ببخشد همانطور که در تذکره الولیاء می خوانیم بشر حافی را در میخانه بخشید. محض رضای الله پخش فرمایید تا گرفتار نشویم زمانی نه چندان دور در اطاقهای ادارات برای جمع کردن اسماء مبارک جعبه ای بود حالا به کدام بدبختی می رویم ای خاک بر سر من باشد اگر این را قبول کنم وایییییییییییییی مردم و دیوانه شدم از این بی ادبی به اسماءالله بخاطر معیشت/

علی پاسخ پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395 | 11:18

1
1

شما خیلی خطی عمل می کنید نظرهای ساده را حذف میکنید ایا در انجام رسالت خود عادل بوده اید؟

ناشناس پاسخ شنبه 18 اردیبهشت 1395 | 08:33

0
0

در اینکه قشر ارزشمند معلم مشکلات معیشتی زیادی دارن شکی نیس اما کارشون (پاره کردن لوحها) واقعا چیپ و لمپن مابانه بوده ..... بیخود نیس که بی ادبی دانش آموزان به بعضی از معلمها هر روز داره بیشتر میشه.

ناشناس پاسخ شنبه 18 اردیبهشت 1395 | 08:33

0
0

ادمین مرد باش و بچاپ

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید