Go Up
kurdtoday
استاد دانشگاه امام صادق (ع) در جمع مردم شهرستان قروه:گروه : اقتصادی

عده ای به دنبال جایگزینی اقتصاد مذاکراتی به جای اقتصاد مقاومتی هستند/اقتصاد مقاومتی عینیت بخشیدن نظام اقتصادی اسلام است

استاد دانشگاه امام صادق (ع)،حجت الله عبدالملکی،شهرستان قروه،اقتصاد مقاومتی،اقتصاد مذاکراتی

استاد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه دشمنان ما همیشه به دنبال دشمنی هستند گفت: متاسفانه عده ای به دنبال جایگزینی اقتصاد مذاکراتی به جای اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش کُردتودی، حجت الله عبدالملکی یکی از اقتصاددانان برجسته کشور و استاد دانشگاه امام صادق (ع) در گردهمایی تبیین راهکارهای عملی اقتصاد مقاومتی که پیش ازظهر امروز در سالن 9 دی سپاه شهرستان قروه برگزار شد اظهار داشت: برخی از افراد دارای 2 نوع تفکر اشتباه هستند و احساس می کنند که مذاکرات می تواند راهکاری در معضل اقتصادی کشور باشد.

 

وی افزود: عده ای به دنبال جایگزینی اقتصاد مذاکراتی به جای اقتصاد مقاومتی هستند به گونه ای که می اندیشند که تمام مشکلات ما به خاطر وجود تحریم ها می باشد و با کنار گذاشتن تحریم ها مشکلات برطرف می شود و ایجاد ارتباط با کشورهایی چون آمریکا می تواند رونقی برای اقتصاد کشور باشد.

 

استاد دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: این در حالی است که برجام نشان داد دولت امریکا هیچوقت به دنبال منافع ایران نبوده است و حتی کنگره آمریکا نیز بارها از بی اعتباری برجام سخن گفته است.

 

عبدالملکی افزود: آمریکایی ها به دنبال محدود ساختن ایران اسلامی از لحاظ فرهنگی، علمی و اقتصادی هستند چرا که ایران در هر سه این ویژگی ها سرآمد می باشد و چنین کشوری می تواند یک تمدن جدید باشد.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکا نگران تمدن سازی ایران است بیان داشت: مشکل امریکایی ها برنامه هسته ای نیست بلکه مشکل اصلی امریکایی ها آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی است.

 

اقتصاددان برجسته کشور افزود: امروز باید در جنگ اقتصادی با دشمن سنگرها شناسایی شوند و هر کس باید در زمینه اقتصاد مقاومتی با شناخت نقش خود وارد عمل شود.

 

عبدالملکی تصریح کرد: اندیشمندان غربی به خوبی می دانند که اقتصاد ایران قدرتمند است اما آنان به خوبی نیز می دانند که ناکارآمدی هایی نیز در حوزه مصرف در کشور وجود دارد به گونه ای که مدیریت مصرف در بین مردم ضعیف می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها همچنین به الگوی نامطلوب تولید در ایران نیز امیدوار هستند،اظهار کرد: متاسفانه در دولت یازدهم الگوی نامناسب و نامطلوب تولید که در دولت قبل نیز شاهد آن بودیم تشدید شده است.

 

این استاد دانشگاه گفت: دولت های دهم و یازدهم تمام مشکلات را ناشی از تحریم ها به حساب آورده اند و این تفکر مانع از پیشرفت تولید خواهد بود.

 

وی ادامه داد: این درحالی است که دولت باید برای تقویت زمینه های اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی گسترده ای داشته باشد و با استفاده از تجارب اساتید عمل کند.

 

عبدالملکی با تاکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی تبدیل به یک گفتمان عمومی شود به نقش اقشار مختلف جامعه در عملی ساختن آن اشاره نمود و اذعان داشت: باید در تمامی جبهه های فرهنگی،علمی سیاسی و اجتماعی وارد عمل در اقتصاد مقاومتی شد و با مطالبه گری از تمامی اقشار و نیز تولید کنندگان به دنبال عملی ساختن اقتصاد مقاومتی بود.

 

وی افزود: هرکس در هر جایی و در هر موقعیتی باید اجرای اقتصاد مقاومتی را آغاز نماید و در این مسیر وارد شود.

 

این استاد دانشگاه آشنایی با اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و ادامه داد: باید در جنگ اقتصادی دشمن را به خوبی شناخت و با شناسایی برنامه های دشمن برنامه های اقتصاد مقاومتی را عملی کرد.

 

وی افزود: اقتصاد مقاومتی خارج از دشمنی دشمنان نیست و دشمنان ما به دنبال ضربه زدن به ما هستند و اقتصاد مقاومتی برای مقابله با دشمن و پیشرفت با کنار زدن دشمنان است.

 

عبدالملکی خاطر نشان کرد: هدف آمریکایی ها فلج کردن زندگی مردم ایران با تورم شدید ، بیکاری شدید و قحطی است.

 

وی با بیان اینکه باید فرهنگ جهادی در اقتصاد مقاومتی عملی شود، بیان داشت: 2 رکن اقتصاد مقاومتی تقویت تولید ملی و فرهنگ جهادی است.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای اصلاح از درون نیز می باشد به گونه ای که باید موریانه هایی که از داخل اقتصاد را نابود می کنند از بین برد.

 

عبدالملکی ادامه داد: باید مردم در داخل کشور نیز با حمایت از تولید داخلی تا حد امکان از مصرف کالای خارجی خودداری کنند تا رونق تولید و اشتغال نیز ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه تولید کنندگان نیز باید به دنبال جهاد باشند گفت: جهاد تولید کننده در تولید بیشتر با کیفیت بهتر و قیمت کمتر می باشد.

 

عبدالملکی در بخش دیگری از سخنان خود نفت و گاز را از ابزارهای اقتصادی کشور برشمرد و افزود: باید دولت به گونه ای اقدام نماید که از خام فروشی نفت و گاز خودداری کند.

 

وی تصریح کرد: ما باید به دنبال فرآوری منابع خدادادی باشیم که از این طریق دشمن نتواند بر ما فشار وارد کند.

 

این اقتصاددان افزایش بهره وری در تولید را موجب رونق اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: دولت و مجلس باید از توان فکری دانشگاهیان در این زمینه استفاده کنند.

 

وی با اشاره به اینکه باید مدیریت صادرات به کشورهای همسایه نیز بهبود یابد گفت: باید از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده کرد.

 

دولت تاکنون وارد بحث اقتصاد مقاومتی نشده است

عبدالملکی در بخش دیگری از سخنان خود نیز با بیان اینکه دولت در بحث اقتصاد مقاومتی ضعیف عمل کرده است گفت: دولت تاکنون نتوانسته است در بحث اقتصاد مقاومتی نقشی ایفا کند و تاکنون وارد بحث اقتصاد مقاومتی نشده است.

 

وی ادامه داد: هم اکنون تنها سپاه پاسداران و بسیج سازندگی هستند که در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت های چشمگیری داشته اند.

انتهای پیام/M.I

شنبه 4 اردیبهشت 1395 | 09:20

کد خبر : 15461

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS