کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیجار:

بیکاری 225 کارگر در سال 94 در بیجار /انجام 655 مورد بازرسی از واحدهای کارگری بیجار

برنامه های هفته کارگر، هفته کارگر،انجام 655واحد بازرسی،بیکاری 4500 کارگر در واحدهای تولیدی،دیدار با خانواده شهدای کارگری

مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیجار گفت: در سال گذشته 225 نفر از کارگران بیجار بیکار شده و از بیمه بیکاری استفاده نمودند.

به گزارش کُردتودی، طاهر مهدیزاده ضمن تبریک مناسبت های اردیبهشت ماه به نقش کارگران در پیشرفت اقتصادی  کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نیروی انسانی در توسعه اقتصادی کشور کلیدی‌ترین نقش را برعهده دارد.

 

وی با بیان اینکه سال 95 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ،نامگذاری شده است،،افزود: توجه به قشر کارگر و واحدهای تولیدی مهم ترین اقدام در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیجار با تاکید بر اینکه سال گذشته تعداد 225 نفر از کارگران بیکار شده از مزایای بیمه بیکاری استفاده نموده اند،اظهار داشت:27مورد حادثه ناشی از کار در واحدهای کارگری بیجار ثبت شده است.

 

مهدیزاده از انجام 655 مورد بازرسی از واحدهای کارگری شهرستان بیجار در سال 94 خبر داد.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر 4500 نفر کارگر تحت پوشش واحدهای کارگری این شهرستان فعالیت دارند.

 

مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیجار خاطر نشان کرد: تعداد 187 فقره دادخواست کارگری و کارفرما در سال گذشته ثبت شده که از این تعداد 116 رای صادر شده است.

 

مهدیزاده به میانگین رسیدگی به دادخواست های ثبت شده اشاره کرد و بیان داشت: میانگین رسیدگی پرونده ها در هیئت تشخیص 18 روز و در هیئت حل اختلاف 17 روز است.

 

مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیجار، همچنین از برگزاری 220 نفر ساعت کلاس آسیب های اجتماعی ،ایمنی و بهداشت برای کارفرمایان در سال گذشته خبر داد.

 

وی در پایان به برنامه های هفته کارگر در بیجار اشاره کرد و بیان داشت: دیدار اعضای ستاد هفته کارگر با امام جمعه،دیدار با خانواده شهدا،غبارروبی گلزار مطهر شهدا،اجرای زنگ ورزش صبحگاهی در ایام هفته کارگر در واحدهای کارگری و برگزاری همایش تقدیر ازکارگران شهرستان بیجار و معرفی کارگر نمونه از مهمترین برنامه های این هفته در شهرستان بیجار است.

منبع: بیجار بام ایران

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 | 09:34

کد خبر : 15399

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید