کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار خبر داد:

اجرای طرح سیمرغ قصه های بومی کهن گروس/عضویت بیش از هزار نفر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،اجرای طرح سیمرغ قصه های کهن،صیانت از سنت های فدیمی،انتقال به آیندگان،بیجار

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اجرای طرح سیمرغ قصه های بومی کهن گروس با هدف حفظ ارزش های فرهنگ شهرستان بیجار خبر داد.

به گزارش کُردتودی، سید یاسر هاشم زاده با اعلام این خبر،اظهار داشت: محیط خانواده یکی از عوامل مهم تربیت صحیح یا ناسالم کودکان است به طوری که اگر محیط خانواده سرشار از صداقت و صفا و صمیمیت باشد ، کودکان به طور فطری زمینه رشد و شکوفایی صفات نیک در وجودشان به وجود می آید.

وی با تاکید بر اینکه این روزها با رواج وسایل ارتباط جمعی ها پیشرفته و دنبال مسائل مادی زندگی موجب گردیده، خانواده تا حدودی از کودکان خود غافل شوند،افزود: امروز دیگر در خانواده های ما از سنت های شیرین قدیم مانند حکایت و قصه گویی برای کودکان خبری نیست و این موجب می گردد کودکان و نوجوانان با فرهنگ بومی خود هیچ آشنایی نداشته باشند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه ،قصه های قدیمی دیار کهن گروس نشانه آداب و فرهنگ و رسوم این منطقه است،گفت: هدف از اجرای طرح سیمرغ قصه های کهن دیار گروس آشنایی کودکان و نوجوانان این منطقه با قصه های محلی خودشان است.

هاشم زاده خاطر نشان کرد:تا کنون چند نفر از فرهیختگان شهرستان بیجار آمادگی خود را جهت جمع آوری قصه های قدیمی بیجار اعلام کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم بیجار در این امر موجب صیانت از قصه های قدیمی این منطقه می گردد،بیان داشت: شهروندان در راستای حفظ و چاپ سیمرغ قصه های کهن می توانند قصه های کهن بیجار را یا به صورت حضوری یا از طریق ضبط کردن آن به آدرس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار ارسال نمایند.

هاشم زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر سبک زندگی رایج در بین ما موجب بوجود آمدن یک شکاف عمیق عاطفی بین والدین و فرزندان شده است که این خود از عوامل نادیده گرفتن حقوق کودکان است،بیان داشت: بیان قصه های قدیمی و بومی برای فرزندان موجب آشنایی آنها با فرهنگ و اصالت منطقه خود می گردد.

مدیر کانون پرورش فکری و کودکان بیجار از عضویت بیش از هزار نفر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار خبر داد و اظهار داشت: 32 فعالیت فرهنگی،هنری،ادبی،اسلامی و علمی به کودکان و نوجوانان در بخش های انیمیشن، سفالگری،نقاشی،کتابخوانی ،نمایش خلاق،نمایش عروسکی،کارگاه ادبی،داستان نویسی،قرآن و احکام و بازی و سرگرمی آموزش داده می شود.

انتهای پیام/

چهارشنبه 18 فروردین 1395 | 12:22

کد خبر : 15011

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید