کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شهید ابراهیم کریمیان/

دست فروشی که در یگان حزب الله سقز به فیض عظیم شهادت نائل آمد

شهید ابراهیم کریمیان، سقز، یگان حزب الله، دست فروشی، سازمان پیشمرگان مسلمان کرد، سبک زندگی

زمانی که شهید ابراهیم کریمیان شاهد ظلم و ستم گروهک های ضد انقلاب در منطقه بود، همکاری خود را با نهاد های انقلابی آغاز کرد و در نهایت در یگان حزب الله شهرستان سقز به عنوان پیشمرگ مسلمان کرد لباس رزم به تن کرد و در مقابل گروهک های ضد انقلاب سینه سپر کرد.

به گزارش کُردتودی، شهید ابراهیم کریمیان فرزند کریم در اولین روز از بهمن ماه سال 1340 در شهرستان سقز دیده به جهان گشود و با پشت سر نهادن دوران کودکی و فرا رسیدن دوران یادگیری علم و دانش راهی مدرسه شد.

 

خانواده شهید کریمیان از وضع مالی مناسبی برخوردار نبودند و به همین خاطر ایشان درک کرد که باید در زندگی قناعت را پیشه سازد و در حد توان گره گشای مشکلات خانواده اش باشد. به همین خاطر ابراهیم لحظاتی که از درس و مدرسه فارغ می شد به کار مشغول بود ـ دست فروشی ـ تا باری از روی دوش خانواده بردارد.

 

ابراهیم در فصل تابستان که فرصت بیشتری داشت با تلاش و جدیدت بیشتری کار می کرد، تا در فصل سرما کمتر به زحمت بیفتد و بیشتر بتواند به خانواده اش خدمت کند.

 

شهید کریمیان بعد از اتمام دوران ابتدایی از ادامه تحصیل بازماند و برای همیشه با درس و مدرسه خداحافظی کرد. ابراهیم از این تاریخ به بعد با تلاش و جدیت بیشتری کار می کرد تا پدرش مجبور نباشد برای تأمین معاش خانواده اش به زحمت بیشتری بیفتد.

 

با پیروزی انقلاب اسلامی سبک زندگی ابراهیم نیز تغییر کرد و زمانی که ابراهیم شاهد ظلم و ستم گروهک های ضد انقلاب در منطقه بود، همکاری خود را با نهاد های انقلابی آغاز کرد و در نهایت در یگان حزب الله شهرستان سقز به عنوان پیشمرگ مسلمان کرد لباس رزم به تن کرد و در مقابل گروهک های ضد انقلاب سینه سپر کرد.

 

ابراهیم که تا قبل از این به فکر آسایش و رفاه خانواده اش بود، از این به بعد دغدغه آسایش و رفاه مردم مظلوم منطقه ای که در آن زندگی می کرد را نیز داشت. ابرهیم لباس رزم به تن کرده بود تا شر گروهک های ضد انقلاب را از سر مردم بی پناه کردستان کم کند.

 

شهید کریمیان بعد از عضویت در سپاه پاسداران با شور و شوق خاصی در راه اعتلای آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) گام بر می داشت و در این راه از بذل جان دریغ نمی کرد.

 

شهید ابراهیم کریمیان بعد از حضور در چندین عملیات و درگیری در بیست و هشتمین روز از آبان ماه سال 1364 در درگیری با گروهک های ضد انقلاب در شهرستان سقز به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش در کنار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

منبع: یشمرگ روح الله

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 17 فروردین 1395 | 10:37

کد خبر : 14977

منتشر کننده : الف ر/p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید