کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت شهرام رفیق دوست/

برای قهرمانی از دیار قهرمانان خاموش که جان دو کودک را نجات داد+عکس

قهرمانان خاموش، خطه ی کردستان، جان دو کودک. پراید. سروآباد

خطه ی کردستان از دیر باز جایگاه پرورش قهرمانان و مهد دلیرانی است که جان فشانی و از خود گذشتگی هایشان زبانزد خاص و عام بوده اما همیشه خاموش مانده اند.

به گزارش کُردتودی، با رسیدن بهار طبیعت ردای سبز بر تن می کند و جلوه ی زیبای خداوند و نوید بیداری و حرکت بهار، عالم را فرا می گیرد.

 

 بهار، در آرامش تمام و با تمام زیبایی و پیام هایش که همه رحمت و محبت خداوند را یادآوری میکند در آغاز راه، حادثه ای بیدارگر را روز شنبه هفتم فروردین، در مسیر رودخانه ی سیروان ما بین روستای دله مرزو زوم رقم زد.

 

خطه ی کردستان از دیر باز جایگاه پرورش قهرمانان و مهد دلیرانی است که جان فشانی و از خود گذشتگی هایشان زبان زد خاص و عام بوده است.

 

سقوط اتومبیل پراید متعلق به یکی از اهالی روستای دل به داخل رودخانه ی سیروان که بر اثر بارش های مداوم باران، پرخروش تر و قدرتمندتر از همیشه می نمود موجب شد تا اتومبیل پراید را آب ببرد و جان دو کودک دختر داخل آن به خطر افتد.

 

اما رشادت و دلاوری سیوان مقدمی فر قهرمانی از دیار دیوزناو از توابع شهرستان سروآباد، که با فداکاری هر چه تمامتر دل به دریا زد و آن دو کودک را از مرگ و غرق شدن حتمی نجات داد شایان تقدیر و گرامیداشت بسیار و سزاوار است تا مدال شجاعت و غیرت را بر گردن این قهرمان آویخت.

 

به راستی که مردمان شریف و دلسوز روستاهای دله مرز، دل و زوم نشان دادند که فاصله و جدایی روستاها فقط از جهت جغرافیایی حائز اهمیت می باشد و در این بیدارگری و جشن غیرت آفرینی، تنها چیزی که نمایان بود به ثمر نشاندن انسانیت بود.

 

پس درود بر شما مردمان خونگرم، دلیر و همیشه در صحنه که بار دیگر معنای واقعی انسانیت را به انسان تداعی نمودید.

 

برای قهرمانی از دیار قهرمانان خاموش که جان دو کودک را نجات داد

منبع: اورامانات

انتهای خبر/s.a

دوشنبه 16 فروردین 1395 | 23:43

کد خبر : 14969

منتشر کننده : ف و/HW

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید