کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

حکایت بنرهای انتصابی شایسته/

شهردار کامیاران؛ با مدرک تحصیلی دکتری یا بدون مدرک تحصیلی

شهرداری کامیاران، انتصاب شهردارجدید،بنرتبلیغاتی،عبدالله نصرتی،صاحب منصب

بهتر است شهردار جدید کامیاران قبل از برپا شدن بنرهای تقدیرو توفیق روزافزون برای اموراتی که هنوز انجام نداده است، خبر منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری را مبنی بر دانشجو دکتری بودن خود راتکذیب نماید و یا اجازه ندهد بیش از 10 روز کلمه کذبی در کنار نام وی در میادین و خیابان های شهر کامیاران خود نمایی کند.

به گزارش کُردتودی، اگر چه دهها کارایی  برای بنرهای شهری می توان عنوان نمود، اما یک کارایی در اینجا مدنظر است و اینکه برای شناسایی یا شناساندن فردخاص، مقام، منصب یا معارفه شخصی در پست سازمانی و مسئولیت جدیدی که به تازگی به وی سپرده شده است بنرهایی در سطح شهر برپا می شوند. بنرهایی با این کارایی طی چند سال گذشته در دیار ما به مانند بسیاری از عادت های دیگر فزونی یافته و تا منصبی به کسی سپرده می شود، آنی انواع و اقسام بنرتهنیت و تبریک با اندازه و مقیاس های مختلف و از طرف دوستان، نزدیکان، جمعی از دوستان، جمعی از شهروندان، خود صاحب منصب و... بر سروکول شهر آویزان می شود.

چند روزی مانده به پایان سال جدید، خبر برکناری سرپرست شهرداری کامیاران و انتصاب شهردار جدید در میانه خبرهای شهری پیچید و روز آخر سال بدون حضور خبرنگاران و بی سروصدا، نشست تودیع ومعارفه در محل شهرداری کامیاران برگزار شد و اخبار این نشست بلافاصله در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری کامیاران درج گردید.

ابتدا اشاره به این مطلب لازم است که، اصولا ترس و واهمه شهردارهای چندسال اخیر کامیاران از خبرنگاران و روزنامه نگاران در این یادداشت مدنظر نیست،زیرا که این واهمه اظهرمن الشمس است و بسیاری از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان، شاهد آخرین فرار سرپرست شهرداری کامیاران از دست خبرنگاران در مراسم درختکاری مزار شهدای کامیاران بودند که با فرمان کارمند روابط عمومی شهرداری مبنی بر اینکه، جناب شهردار اینها- منظور خبرنگار شاهوخبر و ایرنا بود- می خواهند صدایت را ضبط نمایند، پس مواظب باش که رازهای نگو ونگفته مدیریت شهرداری را بازگو ننمایی؛ با سرعت خود را در اتومبیل شهرداری انداخته و از مهلکه فاش گوئی سروسامان دادن به شهر کامیاران گریخت و نوشیدن جامی از جملات گهربار و شیرین خویش را از ما دریغ داشت.

این بماند...؛ از این رفتار جناب سرپرست در حیرانی محض به سر می بردیم که خبر معرفی فردی به نام «عبدالله نصرتی» به عنوان شهردار کامیاران در پایگاه خبری شهرداری کامیاران منتشر شد و در پایان گزارش نشست تودیع و معارفه آمدکه «گفتنی است نصرتی دانشجوی دکترا و بومی کامیاران می باشد.»   

معمولا بر اساس عرف تا زمانی که شخصی مدرک دانشگاهیش را دریافت ننموده، وی را مهندس و دکتر خطاب نمی کنند، اما ظاهرا در شهر ما اینگونه نیست و با حضور شخصی در اولین جلسه کلاس، هم مهندس به القاب وی اضافه می گردد و هم دکتر مورد خطاب قرار می گیرد. اگر چه در عالم و عوالم عوام این عرف شکنی چندان ناشایست نیست و شاید هم بیان لفظی تشویقی باشد تاکه فرد عینا و حقیقتا در آتیه کوشش نماید که به چنین مدارکی دست یابد، اما در بحث مدیریت و دنیای امور اجرایی اینگونه آویزان نمودن القاب و چسباندن مدارک پرطمطراق به مسئول نهاد یا ارگانی نه تنها پسندیده نیست، بلکه انتشار نوعی کذب گویی و شایعه پراکنی بوده و به مانند آن است که شهروندان را جاهل فرض کرده و از این جهالت کمال امتنان را داشته باشیم.

البته شاید جناب نصرتی واقعا مدرک دکترا داشته باشند، اما ما شهروندان کامیارانی چند سالیست چنان به این نوع انتصابات عادت کرده ایم که حتی اگر شخص درعالم واقع نیز مدرک دکتری داشته باشد و یا مهندس زبده ایی به شمار آید، وی را جز معلمی که از امر آموزش وتربیت کودکان این دیار خسته شده و در پی کشف ناشناخته های امور شهری و شهرسازی برآمده، نکته ملموسی دیگری به ذهنمان متبادر نمی شود؛ زیرا که شورای اسلامی شهر جز در میان معلمین آموزش و پرورش فرد دیگری را کاردان تر برای منصب شهرداری کامیاران ندانسته و هر چند سال معلمی را از بدنه آموزش و پرورش کنده و بر میز شهرداری شهر می نشاند، اینک قرعه به نام جناب نصرتی زده و باید منتظر آزمایش و خطاهای معلم دیگری در منصب شهرداری کامیاران باشیم تا که چه شود و چه پیش آید.

شاید باز این نکته به ذهن آید که اصلا جناب نصرتی، الهه مدیریت شهری هستند و توانایی ها وتجربیات فراوانی در زمینه مدیریت شهری و شهرسازی دارند، اما وقتی که انتخاب شهردار کامیاران تا آخرین لحظه انتصاب وی در پیچ و تاب گالری های اذهان اعضای شورای شهر باقی می ماند، از من خبرنگارگرفته تا مردم عادی و شهروندان، از کجای تاریخ این شخص را بشناسند تا از رزومه کاری و مدیریتی وی لذت ها برند و بلندای آسمان شهرداری را ستاره باران نمایند!

بهتر است شهردار جدید کامیاران قبل از برپا شدن بنرهای تقدیرو توفیق روزافزون برای اموراتی که هنوز انجام نداده است، خبر منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری را مبنی بر دانشجو دکتری بودن خود راتکذیب نماید ویا اجازه ندهد بیش از 10 روز کلمه کذبی در کنار نام وی در میادین و خیابان های شهر کامیاران خود نمایی کند.

شهروندان کامیاران از شهرداری که در میانه صدها اختلاف ریز و درشت اعضای شورای شهر بیرون آمده، درهمان ابتدای کار صداقت و راستگوئی را انتظار دارند نه اینکه همان افرادی که در کنار شهرداران گذشته صرفا در پی نام و نان بودند و هستند، اینک  بدون توجه به وجدان کاری و بدون توجه به قضاوت هزاران شهروند کامیارانی، صرفا برای خوشایند شهردار جدید و با استفاده از لفاضی هایی مانند «از طرف جمعی از فعالان اجتماعی» و یا «از طرف جمعی از شهروندان» انواع و اقسام بنرهای کاذب را در سطح شهر منتشر نمایند.

عقل سلیم این را می داند که مسئول تازه واردی که عموما شهروندان وی را نمی شناسند، اصولا بنر و پارچه نوشته تشکر و تقدیر را برایش آویزان نخواهند کرد؛ اگر قرار بر تشکر باشد باید از سرپرست قبلی شهرداری کامیاران تقدیرر نمود که کوچه ها را یکی در میان شن ریزی می کرد و چاله های خیابان های شهر را در این روزهای آخر سال با معجونی از خاک و قیر چنان پر می کرد که هر وجب از خیابان را به چند رنگ مختلف و بی نظیر درآورد تا علاوه بر شهروندان، گردشگران و مسافران نوروزی از این پرسپکتیو رنگین کمانی لذت ببرند.

در پایان بهتر است به این نکته از خبر منتشر شده پایگاه اطلاع رسانی شهرداری کامیاران اشاره نمود که، گویا جناب نصرتی بومی کامیاران هستند!!!

ضمنا عالیجنابان عزیز، شهروندان وجمعی از فعالان اجتماعی شهرستان کامیاران، «زمینه» را با «ز» می نویسند نه با «ض»  و نیز املای «مسئلت» صحیح نبوده، «مسألت» نگاشته می شود.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/M.I

شنبه 7 فروردین 1395 | 10:36

کد خبر : 14777

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید