کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون عمرانی شهرداری سنندج:

کمبود اعتبارات مهمترین دلیل کند شدن پروژه‌های شهری است

شهرداری سنندج, محمد صدیق فتحی, پروژه های عمرانی سنندج, اتمام پروژه های عمرانی, شهرداری سنندج

معاون عمرانی شهرداری سنندج با اشاره به کمبود اعتبار در اجرای پروژه‎های شهری گفت: در صورت تامین اعتبار پروژه‌ها کار احداث و بهره‎برداری از آنها در سریعترین زمان صورت می‎گیرد.

به گزارش کُردتودی، "محمد صدیق فتحی" معاون عمرانی شهرداری سنندج صبح امروز سه‌شنبه در جریان بازدید شهردار سنندج و اصحاب رسانه از پروژه‌های عمرانی شهر سنندج، با اشاره به کمبود اعتبار در اجرای پروژه‎های شهری گفت: در صورت تامین اعتبار پروژه‌ها کار احداث و بهره‎برداری از آنها در سریعترین زمان صورت می‎گیرد.

 

وی در خصوص مشکلات تقاطع کوسه هجیج در سالهای اخیر اظهار کرد: این تقاطع سیمای نامناسبی را به شهر داده و امضای فصل مشترک شهرداری با اداره مسکن و شهرسازی نوید بخش اتمام آن در سال آینده است.

 

معاون عمرانی شهرداری سنندج افزود: مبلغ قرارداد این پروژه 4 میلیارد تومان بوده که تاکنون با پیشرفت 20 درصدی مواجه است.

 

فتحی با اشاره به ایرادات پلن مهندسی و سازه‎ای این طرح، گفت: رفع مشکل آب سطحی، اتصال کمربندی آبیدر به این تقاطع و همچنین تامین اعتبار در دستور کار قرار گرفته که امید است تا سال آینده این طرح به بهره‎برداری برسد.

 

وی ضمن اشاره به روند احداث کمربندی آبیدر، گفت: با توجه به توریستی بودن کوه آبیدر و معبر نامناسب 6 متری قدیمی، طرح تعریض کمربندی آبیدر به احداث بلوار 36 متری با معابر پیاده رو و لاین دوچرخه سواری و اتصال این معبر به تقاطع کوسه هجیج از یک سمت و از سمت دیگر به میدان کوهنورد در دستور کار شهرداری قرار دارد.

 

وی تاکید کرد: اتمام این پروژه شهری نیازمند سه میلیارد تومان اعتبار است که باتوجه به کم شدن شدید اعتبارات استانی از سال 92، پیشرفت این پروژه کند شده است.

 

معاون عمرانی شهرداری سنندج همچنین با اشاره پارکینگ طبقاتی سنندج در خیابان نمکی، عنوان کرد: این پروژه با پیشرفت 70درصدی همراه است و در صورت تامین منابع در هفته دولت در سال 95 به بهره‎برداری خواهد رسید.

 

فتحی مبلغ قرارداد پروژه را 8 میلیارد و 500 میلیون تومان خواند و افزود: مشکل ارتفاع این پارکینگ نیز با همکاری میراث فرهنگی حل شده و روند احداث آن از سر گرفته شده است.

 

وی در ادامه بازدید و در محل تونل خیابان انقلاب سنندج گفت: تونل خیابان انقلاب سنندج به دلیل مشکل 2 معارض و نبود اعتبارات از سال 92 متوقف شده و علی‎رغم اتمام نورپردازی و دیوارهای حایل، تاکنون به بهره‎برداری نرسیده است.

 

معاون عمرانی شهرداری سنندج نوتل خیابان انقلاب را جزو طرح‎های منحصربفرد کشور خواند و گفت: این طرح به دلیل اجرا در بافت فرسوده، نوع دهانه، و جنس خاک در کشور شناخته شده است.

 

فتحی تاکید کرد: در صورت تامین منابع مالی و رفع مشکلات موجود تا 7 ماه آینده و نهایتاً تا 22 بهمن سال آینده این طرح نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی در خصوص طرح تعریض پل قشلاق نیز به خبرنگاران گفت: پل قشلاق به دلیل کشش بار ترافیکی سنگین آخر هفته، اعیاد و معبر ورودی شهر به سمت صلوات آباد و بهشت محمدی، شاهد ترافیک سنگین بوده و در همین راستا طرح تعریض آن با موافقت شورای ترافیک در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

 

وی اجرای این طرح را جزء چهار طرح مسیر ورودی شهر تا میدان بسیج خواند افزود: ورودی شهرک نایسر، تعریض پل قشلاق، میدان قرآن سنندج و تقاطع میدان بسیج از طرح‎های شهرداری سنندج در راستای روان‌سازی ترافیک شهری و اتصال شرق شهر به خروجی آن است.

 

معاون عمرانی شهرداری سنندج با بیان اینکه این طرح با قراردادی 2 میلیاردی به پیمانکاری مجرب سپرده شده، تاکید کرد: پیش‎بینی می‎شود که این پروژه تا 9 ماه آینده و نهایتاً تا 22 بهمن سال 95 به بهره‎برداری برسد.

 

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 11 اسفند 1394 | 12:16

کد خبر : 14220

منتشر کننده : ف.ف/n

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید