کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

صدای انشقاق اصلاحات در کردستان بلند شد/

نارضایتی اصلاح طلبان کردستان از کلید نچرخیده تدبیر در این استان: دیگر دنبال کلید نیستیم بلکه به دنبال قاشق می گردیم

معین, دانشگاه کردستان, اصلاح طلبان, انجمن اسلامی, دانشجوی دانشگاه کردستان

یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان تصریح کرد: هر چند من در زمان انتخابات ریاست جمهوری برای روحانی رای جمع کردم ولی دیگر از کلید نچرخیده تدبیر و امید خسته شدم.

به گزارش کُردتودی، در مراسم نقش اصلاح طلبان در مجلس دهم که با حضور مصطفی معین وزیر علوم دوره اصلاحات برگزار شد، اصلاح طلبان از عملکرد دو ساله دولت اعلام نارضایتی کردند.

 

در مراسم پرسش و پاسخی که برگزار شد، یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان با اشاره به کم بودن جمعیت حاضر در جلسه اظهار داشت: امروز در مراسم اصلاح طلبان کردستان به دلیل خستگی از عملکرد دولت دیگر کسی خواهان حضور در مراسم های برگزار شده از این قبیل مراسم ها نیست.

 

وی همچنین خطاب به مهمان مراسم اظهار داشت: در زمان حضور در کابینه دولت در دو دوره، به عنوان وزیر علوم و حضور در مجلس ششم، چه اقدام ارزشمندی انجام دادید و نسبت به ایجاد دو واحد درسی زبان و ادبیات کردی در دانشگاه ها که چندین سال است پشت دردهای مجلس خاک می خورد، چگونه عمل کردید.

 

 این دانشجوی دانشگاه کردستان تصریح کرد: هر چند من در زمان انتخابات ریاست جمهوری برای روحانی رای جمع کردم ولی دیگر از کلید نچرخیده تدبیر و امید در کردستان خسته شدم و به صراحت اعلام می کنم دیگر دنبال کلید نیستم بلکه به دنبال قاشق می گردم چون مردم گرسنه هستند و وضعیت اقتصادی فلاکت باری داریم و وضعیت اقتصادی نابه سامان ما نتیجه سیاست های اشتباه دولت اصلاحات است .

 

مصطفی معین وزیر سابق علوم  در جواب این دانشجو گفت: اگر آقای احمدی نژاد اینجا بود این دانشجو  را رییس سازمان جهاد دانشگاهی می کردند.

 

معین ادامه داد: جمعیت کم، خستگان مردمی نه از اصلاحات بلکه از درگیری های سیاسی ایجاد شدند.!

 

چند روز قبل هم در مریوان حزب کارگزاران وابسته به اصلاح طلبان برای معرفی لیست مورد نظر خود گرد آمده بودند که نتیجه این تجمع در نهایت مهر تائیدی بر انشقاق و چنددستگی این حزب شد.

 

در روزهای اول تبلیغات انتخابات مجلس دهم، شورای هماهنگی اصلاح طلبان در اقدامی یکی از چهره های کمتر شناخته شده را کاندیدای دهمین دوره مجلس به عنوان نامزد اصلاح طلبان حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد انتخاب کردند، که در نهایت با عدم پذیرفته شدن این شخص در گروه اصلاح طلبان شخص دیگری جایگزین شده و تبلیغات و حمایت های اصلاح طلبان برای معرفی او آغاز شد.

 

این دو دستگی های اصلاح طلبان در کردستان و اعلام نارضایتی از عملکرد دو ساله دولت تدبیر و امید در دانشگاه ها از زبان خود اصلاح طلبان نشان از آشکار شدن ضعف های دولت در برهه های مختلف و عملکرد ضعیف در زمینه های مختلف است که در نهایت آه مردم و صدای اعتراض اصلاح طلبان را هم بلند کرده است.

 

شایان ذکر است تنها سه روز تا برگزاری انتخابات باقی مانده است که در گروه اصلاح طلبان کردستان صدای ناهماهنگی و اعتراض های اعضای این حزب به وضوح شنیده می شود.

 

اما بیشتر از خود اصلاح طلبان این مردم عادی و قشر عمده کارگری است که در نتیجه عدم تدبیر و عدم نتیجه بخش بودن کلیدهای یدکی و شاه کلیدهای تدبیر و امید همچنان در اقتصاد بیمار و سیاست غرب زده در حال دست و پا زدن هستند و بیشترین میزان درد و رنج را متحمل می کنند.

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 4 اسفند 1394 | 07:35

کد خبر : 13932

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید