کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرشتگان سفید پوش شب بیدار/ فعالیت 1500 پرستار در 15 بیمارستان کردستان

فرشتگان سفید پوش شب بیدار، پرستاران کردستان، فعالیت 1500 پرستار در 15 بیمارستان کردستان

درد را به جان می خرند تا بیمارانشان درد نکشند، سفید پوشانی که لباس خدایی بر تن دارند و همچون فرشته ای با دستان نوازشگر و قلب مهربان خود، درد بیمار را تسکین می بخشد و به او نوید حیاتی دوباره می دهد.

به گزارش کُردتودی، شب تا صبح را بر بالین بیماران می گذرانند، با اینکه خواب در چشمانشان حدقه می زند، اما مدام به این اتاق و آن اتاق سرک می کشند تا ناله ی بیماران را به جان بخرند و دردی بر دوایشان باشند، حس همدلي و كمك به همنوع كه با وجود سختي‌ها و مشكلات سر راه اين رشته همچنان آنهارا ماندگار كرده است ، آری سخن از پرستار است، فرشتگانی که درد را به جان می خرند تا بیمارانشان درد نکشند،. فرشتگان سفید پوشی که  ناخودآگاه هر شنونده ای را به یاد آرامش پس از توفان، و به یاد شخصی می اندازد که در لحظات سختی، ناراحتی و ساعتی که به کمک نیاز دارند ویاری رسان بیماران و مردم هستند.


 گاهی خبر خوش می شنوند و گاهی خبر بد، گاهی خبر به دنیا آمدن فرزندی و گاهی خبر از دنیا رفتن عزیزی، با همه ی رویدادها مواجهند اما همچنان به کارشان عشق می ورزند،  انسان های بی ادعایی که به معنای واقعی کلمه، خالصانه کار می کنند و تمام تلاش خود را معطوف می سازند تا بیماران، دوران نقاهت خود را به آرامی سپری کنند.

 

مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) نقش پرستاری و بیمارداری در حفظ سلامت و بازگشت سلامت بیمار را معادل با نقش یک پزشک ماهر می داند اما متاسفانه بسیاری از این نکته غفلت دارند. لذا آن وزن و ارزشی که باید برای پرستار در نظر گرفته شود، از ذهن آنها مغفول می ماند و به آن توجه نمی کنند.


ما دراین میان باید بپذیریم که همچنان بخشی از نقش مهم پرستاران زیرسایه سنگین کم‏ توجهی، ناشناخته باقی مانده است،  دراین میان کردستان با حدود یک میلیون و 500 هزارنفر جمعیت، 15 بیمارستان و  حدود1450 پرستار در آنها فعالیت می کنند.


بدون تردید جامعه پرستاری، با مشکلات فراوان معیشتی، استخدامی و آموزشی دست و پنجه نرم می کند. توجه مردم و مسئولان به این مسائل، پرستاران را از نظر روحی، تقویت می کند تا بهتر بتوانند به شغل مقدّس خود بپردازند.


پرستاری شغل مشقت باری است و در بسیاری مواقع که نزدیکان بیماران قادر به نگهداری از بیماران خود نیستند ولی پرستاران با مهر و عاطفه از بیماران نگهداری می کنند.


انتهای پیام/S.A

منبع: آفتاب دل

یکشنبه 25 بهمن 1394 | 12:13

کد خبر : 13620

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید