کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

قابل توجه مسئولین دستگاه‎های اجرایی!

انتقاد برنامه «چریکه‌ی شه‎و» از عدم پرداخت حقوق معوقه دربرخی از ادارات کُردستان

چریکه‌ی شه‎و, عدنان قوامی, آرمان مهرپناهی, دستگاه‎های اجرایی, حقوق معوقه در ادارات

در شب‌های اخیر موضوع عدم پرداخت حقوق کارکنان چند دستگاه اجرایی در چند شهر کُردستان به سوژه اول برنامه "چریکه‎ی شه‎و" تبدیل شد و به گفته مجری برنامه بسیاری از دستگاه‎ها برای پیگیر شدن ماجرا با وی تماس گرفته‎اند.

به گزارش کُردتودی برنامه زنده تلویزیونی "چریکه‎ی شه‎و" صدا و سیمای مرکز کُردستان چند صباحی است مخاطبین قابل توجهی را در داخل و خارج از استان به خود جذب کرده و محبوبیت بسیاری را به واسطه حضور خوانندگان جوان و پیر کسب کرده است.

 

این برنامه در ابتدا با نام "دیاریتان گورانیکه" به مجری‎گری "آرمان مهرپناهی" شروه بکار کرد و به سرعت توانست با پخش آهنگ‎های فلکلور و اصیل کُردی، مخاطبین بسیاری را به خود جذب کند.

 

پس از آن، با تغییبر رویکرد این برنامه و تغییر نان آن به "چریکه‎ی شه‎و"، روند برنامه از پخش موسیقی به شناساندن صداهای ناشناخته نهفته در دل کُردستان تغییر کرد.

 

از جمله تغییرات مورد علاقه مخاطبین این برنامه ورود "عدنان قوامی" معروف به "کا ئه‎وله" در نقش پیرمردی خوش مشرب و البته خوش صدا به این برنامه است که هر شب با لطیفه‎ها، نصایح و صدای خود، مخاطبین را به وجد می‌آورد.

 

هرچند نقدهایی در بحث نوع گزینش صداها و ورود بسیاری از افراد به این برنامه که شاید توانایی خوانندگی را هرگز نداشته، وجود دارد اما "چریکه‎ی شه‎و" توانسته رضایت نسبی مخاطبین را کسب کند.

 

در هفته‎های اخیر رویکردی جدید و مبتکرانه در این برنامه اجرا شده که می‎تواند بر محبوبیت آن بیفزاید و البته در طرف مقابل مخالفینی نیز برای این برنامه قد علم کنند.

 

مجری برنامه به همراه "کا ئه‎وله" در هفته‎های اخیر روندی انتقادی از مشکلات جامعه و نقص‌های دستگاه‎های اجرایی از جمله وضعیت آسفالت معابر شهری، بیکاری جوانان و دیگر موارد و معضلات شهری را در قالب طنز و بعضاً به صورت جدی با مردم در میان گذاشته و البته به مسئولین نیز تذکر داده تا برای بهبود اوضاع اقدام کنند.

 

در شب‌های اخیر موضوع عدم پرداخت حقوق کارکنان چند دستگاه اجرایی در چند شهر کُردستان به سوژه اول برنامه "چریکه‎ی شه‎و" تبدیل شد و به گفته مجری برنامه بسیاری از دستگاه‎ها برای پیگیر شدن ماجرا با وی تماس گرفته‎اند.

 

مجری برنامه در قسمتی از برنامه نیز عنوان کرد که برنامه "چریکه‎ی شه‎و" حاضر است جهت تایید صحت کلام خود در دریافت پیامک‎های کارکنان دستگاه‎های اجرایی مبنی بر عدم پرداخت چند ماهه حقوق، لیست پیامک و شماره‎های مخاطبین را در اختیار دستگاه‎های اجرایی بگذارد.

 

حرکت خوب برنامه "چریکه‎ی شه‎و"  در نقد از دستگاه‎های اجرایی و بحث عدم پرداخت حقوق چندماهه با توجه به نزدیک بودن ایام سال نو، ما را نیز بر آن داشت تا کلامی کوتاه با مسئولین داشته باشیم.

 

جناب آقای مسئول دستگاه اجرایی دولتی!! شما که حقوق دریافتی یک ماهت – بدون احتساب بندهای مختلف فیش حقوقیت- شاید چندین برابر یک کارمند و نیروی زیردستی تو باشد، هیچ فکر آن را کرده‎ای که عدم پرداخت حقوق – به هر دلیلی- آن هم به مدت چند ماه چه تبعات فاجعه باری بر بنیان هر خانواده‎ای دارد؟ آیا هیچ فکر کرده‎ای که پدر خانواده زمانی که دست خالی به منزل می‎رود، عرق شرمندگی بر پیشانی وی سرازیر می‎شود؟ آیا هیچ فکر کرده‎اید در این ایام نزدیک سال نو، کارمندان و نیروهای اداره شما با هزاران امید و آرزو در انتظار شنیدن زنگ پیامک واریز حقوق ماهیانه‎ای هستند که چندماه پیش مستحق آن بوده‎اند؟ واریز حقوق با تاخیر همانند نوشدارو پس از مرگ سهراب است چرا که پدر و سرپرست خانواده به دلیل همین عدم واریز حقوق‎ها به هر کس و ناکسی روانداحته تا معیشت زندگی خود را بچرخاند؟

 

البته طبیعی است مدیران چنین دستگاه‎هایی در خواب غفلت فرو رفته باشند و حقوق چند میلیونی ماهانه خود را دریافت و در پاسخ به افکار عمومی تنها نبود بودجه را بهانه کنند.

 

امید است دستگاه‌های نظارتی موضوع عدم پرداخت حقوق در برخی از ادارات و دستگاه‎های اجرایی در کردستان را پیگیری کرده و معوقات این افراد را هرچه زودتر پرداخت کنند.

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/s.a

چهارشنبه 14 بهمن 1394 | 09:07

کد خبر : 13187

منتشر کننده : ف.ف/n

سمیه دشتی پاسخ سه شنبه 3 فروردین 1395 | 00:52

0
0

سلام من وخواهر دو قلوم خیلی از این برنامه خوشمان می اید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید