کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز:

در تذکر لسانی حق ورود به حریم خصوصی افراد را نداریم

امربه معروف، نهی از منکر، فریضه دینی، تذکرلسانی، حریم خصوصی

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز گفت: در تذکر لسانی حق ورود به حریم خصوصی افراد را نداریم.

به گزارش کُردتودی، هادی جعفری در کارگاه آموزشی تذکرلسانی(طرح یاوران معروف) ویژه بانوان سطح شهرستان سقز با طرح این سوال که چگونه می‌توان امر به معروف و نهی از منکر را با موفقیت حداکثری انجام داد، اظهار داشت: برای اجرای این وظیفه الهی باید مسائل شرعی را دقیقا یاد گرفته و در مورد راه‌های تذکرلسانی شناخت داشته باشیم.

جعفری افزود: برای موفقیت در امر به معروف و نهی از منکر مخاطب‌شناسی، موقع‌شناسی، رعایت مراتب تذکرلسانی، استفاده از ظرفیت‌ها، هوشمندی و اجتناب از افراط و تفریط و استمرار آن مد نظر قرار بگیرد.
وی به موارد کلیدی در زمینه تذکرلسانی اشاره و تصریح کرد: امر به معروف و ناهی از منکر باید رفتار او دلسوزانه، با نیت خالصانه و انصاف، خوش بیان و خوش اخلاق و به دور از تعصب و لجبازی باشد.


جعفری مهم‌ترین اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر شامل دفاع از نظام مقدس به عنوان یکی از معروفات، ترغیب به پیروی از توحید، توجه به معروف و منکرهای سیاسی، پیشگیری از شیوع و گسترش منکرات خاص (مواد مخدر، مشروبات الکی و فساد) است.


وی اظهار داشت: در تذکرلسانی ما حق ورود به حریم خصوصی افراد را نداریم، البته در قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر حدود نیز اعلام شده است.


ماموستا یدالله امین زاده مسئول تربیت و آموزش سپاه سقز نیز طی سخنانیگفت: تذکر لسانی را موجب زدودن غبار غفلت و فراموشی از چهره امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و افزود: در سایه احیای این فریضه، فرایض دیگر هم حیات می‌یابد و جان می‌گیرد.

منبع: گولان سقز

انتهای پیام/ژ.ل

شنبه 26 دی 1394 | 14:55

کد خبر : 12551

منتشر کننده : ف م/g

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید