کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کُردستان:

گردنه صلوات آباد سنندج گرهی جدی در نظام ارتباطاتی کُردستان است/ شورای برنامه‎ریزی استان به شورای توزیع اعتبار تبدیل شده است

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان, بهرام نصرالهی زاده, شورای برنامه ریزی کُردستان

رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کُردستان گفت: یکی از چالش‎های پیش‎روی استان کُردستان، گردنه صلوات آباد سنندج بوده که گرهی جدی در نظام ارتباطی استان محسوب می‎شود.

به گزارش کُردتودی، "بهرام نصرالهی زاده" رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کُردستان صبح امروز در شورای برنامه ریزی استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کُردستان در دوره جدید فعالیت خود در تلاش است تا با آسیب‎شناسی برنامه‎ریزی توسعه اقدامات موثری در راستای مدیریت و برنامه‎‎ریزی استان انجام گیرد.

 

وی اظهار کرد: شورای برنامهریزی و توسعه استان به شورای توزیع اعتبار تبدیل شده و بخشی‎نگری و رفتارهای سلیقهای مدیران دستگاه‎های اجرایی در تخصیص منابع توسعه استان را با چالش مواجه کرده است.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کُردستان افزود: تمامی دستگاهای دولتی استان باید برنامه‎ها، راهبردها و اولویت‎های خود را در راستای توسعه استان ارائه دهند تا بر اساس آن بتوان چشم‎اندازها و برنامه‎های افق‎نگری کُردستان تدوین گردد.

 

نصرالهی زاده تاکید کرد: در صورت موافقت استاندار، هر هفته جلسه شورای برنامه‎ریزی استان با محوریت پرداختن به برنامه‎ها و اولویت‎های یکی از ادارات برگزار میشود.

 

وی با اشاره به بررسی برنامه‎های اداره کل راه و شهرسازی استان کُردستان در جلسه امروز، گفت: به عنوان مثال یکی از چالش‎های پیش‎روی این اداره و استان کُردستان، گردنه صلوات آباد سنندج بوده که گرهی جدی در نظام ارتباطی استان محسوب می‎شود.

 

وی ادامه داد: نمونه دیگری از چالشهای شهری احداث پارک بانوان سنندج با هزینه 1 میلیارد و 500 میلیون تومانی است که متاسفانه از آن استفاده نمی‎شود.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کُردستان با اشاره موازی کاری در تهیه نقشه‎های روستایی از سوی دستگاه‎های اجرایی، گفت: طرح تهیه نقشه بیش از یکهزار روستا با هزینه 10 میلیارد تومان انجام شده که در این میان مشاهده شده که 300 تا 400 روستا به صورت موازی توسط چند دستگاه انجام شده که موجب اتلاف زمان و هزینه‎های بالا می‎شود.

 

نصرالهی زاده افزود: ادارات دولتی در زمینه ارائه امار و اطلاعات به یکدیگر خصاصت نداشته باشند و با یکدیگر تعامل داشته باشند تا از اتلاف هزینهها جلوگیری کنیم.

 

وی به لزوم واگذاری پروژههای نیمه تمام دستگاه‎ها به بخش خصوصی اشاره و گفت: ادارات با سختی تمام میل به واگذاری به بخش خصوصی دارند، در حالی که یکی از راهبردهای نظام و دولت کوچک سازی دولت است.

 

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/ژ.ل

یکشنبه 6 دی 1394 | 14:55

کد خبر : 11877

منتشر کننده : ف.ف/n

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید