کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس ستاد انتخابات کردستان آمار نهایی ثبت نام شدگان را اعلام کرد:

ثبت نام 33 مدرس دانشگاه های استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی کردستان

ثبت نام مجلس شورای اسلامی, کرددانش, کردستان, انتخابات مجلس

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: در مجموع 5 حوزه انتخابی شهرستانهای کردستان 213 نفر نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شده اند که از این تعداد 11 نفر رزمنده، 8 نفر جانباز، 14 نفر از خانواده شهداء، 83 نفر کارمند، 33 نفر شغل آزاد، 11 نفر پزشک، 42 نفر دبیر، 2 نفر وکیل، 33 نفر مدرس دانشگاه و 8 نفر نیز بازنشسته می‌باشند.

به گزارش کُردتودی علیرضا آشناگر، امروز 5 دی ماه در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه های گروهی کردستان اظهار داشت: در استان کردستان 23 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان داوطلب شدند که از این تعداد یک نفر به دلیل نقص پرونده و یک نفر نیز انصراف خود را اعلام کرده است که در نهایت این آمار به 21 نفر رسید در حالی که در چهارمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در کردستان ۱۴ نفر ثبت نام کردند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان عنوان کرد: جوانترین داوطلب مجلس خبرگان رهبری در کردستان 36 ساله و پیرترین داوطلب 74 ساله می‌باشد.

 

آشناگر تصریح کرد: 213 نفر نیز برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کردستان ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 21 نفر را زنان تشکیل می‌دهند در حالی که در دوره نهم مجلس شورای اسلامی 97 نفر در کردستان داوطلب شدند که 5 نفر از آنها را زنان تشکیل می‌دادند و این آمار حاکی از رشد چهار درصدی حضور زنان و 19 درصدی مجموع ثبت نام کنندگان در مجلس شورای اسلامی دور دهم در استان می‌باشد.

 

 وی در ادامه به آمار داوطلبان مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه استان اشاره و ذکر کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان بیجار 30 نفر، حوزه انتخابیه سقز و بانه 33 نفر، سنندج، دیواندره و کامیاران 91 نفر، قروه و دهگلان 18 نفر و مریوان و سروآباد نیز 41 نفر ثبت نام کرده اند.

 

او به تفکیک تعداد ثبت نام کنندگان در حوزه های انتخابیه سطح استان اشاره کرد و اظهارداشت: در بیجار ۳۰ نفر که شامل ۲۶ نفر مرد و ۴ زن، در حوزه انتخابیه سقز و بانه ۲۸ نفر مرد و ۵ نفر زن، در سنندج، دیواندره و کامیاران ۸۰ نفر مرد و ۱۱ نفر زن، در قروه و دهگلان ۱۸ نفر مرد و در مریوان و سروآباد ۴۰ نفر مرد و یک نفر زن ثبت نام کردند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان اعلام کرد: از این تعداد 171 نفر دارای مدرک فوق لیسانس، 26 نفر دکترا، 11 نفر لیسانس و چهار نفر دارای تحصیلات حوزوی می‌باشند.

 

آشناگر با اشاره به اینکه 68 درصد داوطلبان دارای میانگین سنی 30 تا 55 ساله هستند، افزود: 189 نفر از ثبت نام کنندگان متاهل و 24 نفر مجرد می‌باشند و 11 نفر رزمنده، 8 نفر جانباز، 14 نفر از خانواده شهداء، 83 نفر کارمند، 33 نفر شغل آزاد، 11 نفر پزشک، 42 نفر دبیر، 2 نفر وکیل، 33 نفر مدرس دانشگاه و 8 نفر نیز بازنشسته می‌باشند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان خاطرنشان کرد: 11 نفر از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در ادوار گذشته هستند که شش نفر از آنها نمایندگان فعلی این استان نیز می‌باشند.

منبع: کُرددانش

انتهای پیام/ر.ع

شنبه 5 دی 1394 | 13:53

کد خبر : 11842

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید