کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

واکنش تند شورای شهر/

اقدام اخیر نماینده مریوان در مجلس عوام فریبانه است

مخابرات,اینترنت، مریوان

شورای شهر مریوان در خصوص انتشار نامه رئیس شرکت مخابرات مریوان به امید کریمیان نماینده مردم مریوان و سروآباد واکنش نشان داد.

به گزارش کُردتودی،  به نقل از زریوار خبر، شورای شهر مریوان در خصوص خبر منتشر شده در سایت زریوار خبر مبنی بر اینکه شورای شهر از نصب دکل موبایل در برخی از محلات شهر مریوان جلوگیری می کند واکنش نشان داد. در این جوابیه آمده است؛ مشکلات عمده‌ مخابراتی مریوان اعم از آنتن دهی ضعیف تلفن ثابت و موبایل، وضع بسیار بد سرعت اینترنت و … با فرافکنی رفع نخواهد شد.

 

در ادامه این جوابیه آمده است، ریاست محترم شرکت مخابرات مریوان باید یاد آور شویم که‌ در فضای سبز محله‌ موسک ۲ اقدام به‌ نصب دکل مخابراتی می نمودید که‌ کاملا غیر قانونی و مغایر با استاندارد های شهر نشینی و شهر سازی می باشد، و طبیعتا اعضای شورای شهر وظیفه‌ خود می دانند مانع از اجرایی شدن هر امر غیر قانونی شوند .

 

در ضمن آن تعداد از شهروندان که‌ شما با صفت حقیرانه‌ تعدادی اندک خطابشان کردی، تمامی اهالی محله‌ موسک ۲ بودند که‌ ضمن حضور در جلسات شورا، طی درخواست رسمی از شورای شهر نیز خواستار رد درخواست مخابرات مبنی بر نصب دکل در فضای سبز موسک ۲ شدند .


 
بر اساس اصول شهر نشینی تمامی محلات دارای فضای تاسیساتی می باشند، که‌ البته‌ فضای تاسیساتی موسک ۲ در چند متری همان فضای سبز تعریف شده‌ است. اگر هم به‌ شیوه‌ غیر قانونی به‌ فروش رفته‌ است باید پیگیری نمایید و متخلفین را به‌ مراجع قضایی معرفی کنید .

 
طبق درخواست شهروندان ، اعضای شورا به‌ بررسی موضوع پرداخته‌ و مانع از نصب کاملا غیر قانونی دکل مخابراتی در فضای سبز محله‌ موسک ۲ شدند که‌ به‌ حق باید گفت از جسارت و قاطعیت اعضای شورا حکایت دارد. اصولا وجود شورای شهر به‌ عنوان نهاد قانونگذار و ناظر، پیگیری و بررسی چنین مسائلی می باشد .

 

آیا بهتر نبود نماینده‌ محترم شهرستان های مریوان و سروآباد به‌ جای انتشار چنین اخبار عوام فریبانه‌ ای، به‌ عنوان نماینده‌ مردم و نظارگر بر امور اجرایی، جهت پیگیری این امر غیر قانونی و مشخص نمودن فضای تاسیساتی محله‌ موسک ۲ اقدامات لازم را انجام می دادند .


 البته‌ رئیس مخابرات مریوان اوایل آبان ماه‌ امسال رسما مشکلات متعدد مخابرات مریوان را تایید نمودند ، در ادامه‌ نیز قول صریح دادند که‌ بسیاری از مشکلات آنتن دهی و اینترنت شهرستان طی یک هفته‌ رفع خواهد شد ، اما با وجود گذشت بیش از یک ماه‌ فقط شاهد بدترشدن شرایط آنتن دهی و مخابراتی شهرستان هستیم .


شورای شهر مریوان بر این باور است که‌ آقای کرمی و سیستم مخابراتی مریوان با فرافکنی قصد لاپوشانی مشکلات عدیده‌ آنتن دهی و اینترنتی مخابرات مریوان را دارند.


 آیا مشکلات بیش از دو ماه‌ اخیر شهرستان مریوان در زمینه‌ مخابرات نیز ، از مصوبات شورای شهر است ؟
 آیا شورای شهر مانع از نصب دکل در مرکز شهر نیز شده‌ است که‌ در بحرانی ترین شرایط موجود امکان برقرای تماس تلفنی به‌ وجود می آید ؟
 آیا شورای شهر مریوان مانع از تحقق قول های صریحتان مبنی بر ساماندهی این مشکلات ظرف مدت یک هفته‌ شد ؟
 آیا به‌ جای نصب غیر قانونی دکل در فضای سبز ، نباید پیگیر فضای تاسیساتی محله‌ موسک ۲ و سایر محلات و نصب قانونی دکل ها می شدید ؟
 آیا با نصب دکل در این گوشه‌ از شهر، همه‌ مشکلات ارتباطی و مخابراتی شهرستان مریوان رفع خواهد شد ؟
 و بسیاری از اما ، اگر و آیا های دیگر که‌ هیچ جوابی برایشان نیست .
 
شورای شهر مریوان با افتخار اعلام می کند، که‌ مانع از عمل غیر قانونی شرکت مخابرات مریوان شده‌ است و قطعا در آینده‌ نیز مانع از هرگونه‌ امور غیر قانونی دیگری خواهد شد . البته‌ به‌ شرکت مخابرات مریوان پیشنهاد می دهیم که‌ به‌ جای فرافکنی و استفاده‌ از گلوگاه‌ های غیر قانونی، به‌ فکر حل اساسی مشکلات متعدد مخابرات این شهر باشند. چرا که‌ روشن است این خبر واکنشی بود به‌ اخبار در قبل منتشر شده‌ و از سر واکردن مشکلات و مسئولیت های شرکت مخابرات مریوان .

 
ریاست محترم مخابرات مریوان ، موبایل و اینترنت مریوان در کما می باشد و با نصب یک دکل به‌ صورت غیر قانونی از کما خارج نخواهد شد .


البته‌ پیشنهاد بکری هم برای نماینده‌ محترم داریم ، شخص نماینده‌ به‌ عنوان یک قانونگذار موظف به‌ نظارت بر اجرای صحیح قانون توسط دستگاه‌ های اجرایی می باشد. از این رو انتشار چنین اخباری که‌ در نوع خود نشانه‌ بارزی از قانون گریزی دستگاه‌ مخابراتی است در شان سایت رسمی یک قانونگذار نمی باشد . لذا اگر بسیار مایل به‌ حل صحیح این مشکل می باشند جهت مشخص نمودن وضعیت محوطه‌ تاسیساتی محله‌ اقدام کنند و مشخص نمایند اگر فضای تاسیساتی موجود است که‌ نصب دکل باید در آن فضا صورت پذیرد ، و اگر فضا به‌ فروش رفته‌ است کاملا غیر قانونی بوده‌ و عوامل متخلف را به‌ مراجع قضایی معرفی نماید .

 

زریوار خبر

 

زریوار خبر

 

انتهای پیام/ر.ع

پنجشنبه 12 آذر 1394 | 09:25

کد خبر : 11099

منتشر کننده : ک ج/za

محمدی موسک 2 پاسخ یکشنبه 15 آذر 1394 | 11:04

0
0

با تشکر از اقدام بجا و فهیمانه شورای محترم شهر از صیانت و دفاع از حقوق شهروندان برای جلو گیری از استفاده غیر تخصصی و غیر مرتبط از فضا های شهری

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید