Go Up
kurdtoday
مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد:گروه : شهرستان ها

17 دقیقه بعد از سانحه رانندگی روز سه شنبه سروآباد فوریت های پزشکی در محل حاضر شدند

سانحه رانندگی سرواباد, جوابیه

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد در خصوص سانحه رانندگی بعدازظهر روز سه شنبه در نزدیکی روستای نیاباد، گفت: اینکه برخی از شاهدان حاضر در این حادثه اعلام کردند، فوریت های پزشکی با بیش از یک ساعت تأخیر در محل حادثه حاضر شده اند، صحت ندارد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از زریوار خبر، افشین بهمنی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد با تکذیب تأخیر یک ساعته فوریت های پزشکی در محل حادثه روز سه شنبه در نزدیکی روستای نیاباد این شهرستان، گفت: اولین تماس با مرکز فوریت های پزشکی سروآباد ساعت 15:31 دقیقه بوده است و کمتر از 17 دقیقه، در ساعت 15:48 دقیقه از سروآباد تا محل حادثه با توجه به شرایط جوی و ترافیکی به محل حادثه رسیده است.

 

وی تأکید کرد: فوریت های پزشکی سروآباد سر وقت و بدون تأخیر در اولین فرصت خود را به محل حادثه رسانده است و وظیفه خود را انجام داده است.

 

چند نفر از شاهدان حاضر در سانحه رانندگی روز سه شنبه سروآباد که اتفاقا از کارمندان بانک رفا و منابع طبیعی مریوان و استان کردستان هستند به ارسال تصاویر و توضیحات، اصل ماجرا را اینگونه تشریح کردند: یکی از کارمندان منابع طبیعی استان کردستان که نخواست نامی از وی برده شود، گفت: در زمان حادثه بنده به همراه چند نفر دیگر در محل حاضر و با کمک به خانواده ای که به داخل استخر پر از آب سقوط کرده بودند کمک کردیم. وی ادامه داد: در همان ابتدا با تلاش چند از مردم سه خانم مصدوم را از درون خودرو استخر بیرون کشیده و نسبت به احیای آنان اقدام کردیم. اما متاسفانه با گذشت بیش از 30  الی 45 دقیقه منتظر اورژانس بودیم اما بدلیل نبود امکانات لازم متاسفانه پدر این خانواده درگذشت.

 

وی ادامه داد: بعد از مدتی یک  آمبولانس به محل سانحه رسید و بعد از مدت طولانی تر آمولانس دوم رسید و مصدومین و فرد فوت شده را به بیمارستان منتقل کردند.

 

رزگار رضایی یکی از کارمندان بانک رفا مریوان و از جمله افرادی که در ابتدای این سانحه در محل حادثه حضور داشته است با اشاره به اینکه مطمئنا بیش از 17 دقیقه زمان سپری شد که اورژانس به محل برسد، گفت: مطمنا بیش از نیم ساعت طول کشید تا اورژانس به محل حادثه برسد.

 

وی افزود: زمانی که فوریت های پزشکی به محل حادثه رسید شاهد بودم برخی از شهروندان به مأمورین اورژانس اعتراض کردند که چرا دیر به محل حادثه رسیده اند که با برخورد بد یکی از نیروهای فوریت های پزشکی همراه بوده است.

 

بعدازظهر روز سه شنبه در جاده سروآباد به سنندج در نزدیکی روستای نیاباد سروآباد خانواده اهل روستای چور به دلیل لغزندگی جاده به داخل استخر پر از آب کنار جاده سقوط و منجر به مرگ راننده خودرو شد در ابتدای این سانحهرانندگی برخی از حاضرین در محل به زریوار خبر اعلام کردند که بیش از یک ساعت فوریت های پزشکی با تأخیر به محل حادثه رسیده است که البته مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد این موضوع را رد کرد.

 

به گزارش زریوار خبر، آنچه مسلم و غیر قابل انکار است جاده های استان کردستان و بخصوص مریوان به سنندج و مریوان به سقز جزء بدترین جاده های ایران است که هر ساله شاهد درگذشت تعداد زیادی از همشهریان و هموطنانمان خواهیم بود. نکته قابل توجه اینکه مسئولین اجرایی دو شهرستان مریوان و سروآباد باید تدابیر بیندیشند تا در مسیرهای ذکر شده پایگاه های فوریت پزشکی بیشتری راه اندازی شود تا حداقل با مشکلات مشابه حوادث اخیر مواجه نشویم.  

 

انتهای پیام/  

چهارشنبه 11 آذر 1394 | 13:44

کد خبر : 11082

منتشر کننده : ک ج/za

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS