کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر بهزیستی بیجار اعلام کرد:

حمایت بهزیستی بیجار از 2 هزار معلول در این شهرستان

حمایت از معلولان،وجود 2 هزار معلول در بیجار،مدیر بزیستی بیجار،بیجار بام ایران

مدیر بهزیستی بیجار گفت: در حال حاضر 2 هزار و 750 نفر تحت پوشش خدمات بهزیستی بیجار است که دو هزار نفر آنها معلول هستند.

به گزارش کُردتودی، غلامرضا محمدمیرزایی مدیر بهزیستی بیجار در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بام ایران اظهار داشت: در حال حاضر 2 هزار 750 نفر تحت پوشش خدمات بهزیستی شهرستان بیجار هستند.


وی با اشاره به خدمات این نهاد گفت: اهم فعالیت های این نهاد در حوزه های امور اجتماعی،توانبخشی،امور توسعه و پیشگیری، حوزه اشتغال و مسکن معلولان و مددجویان است.


مدیر بهزیستی بیجار افزود:ارائه وام‌های اشتغال به نیازمندان، توزیع غذای گرم در روستا مهدها، تأمین هزینه درمان بیماران، ارائه خدمات به خانواده‌های چند قلو بخشی از خدمات بهزیستی محسوب می شود.


محمد میرزایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 250 خانواده زن سرپرست و نیازمند تحت پوشش حوزه اجتماعی بهزیستی بیجار قرار دارند.


وی با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند اظهار داشت:حمایت از معلولین شدید جسمی و روحی،پرداخت مستمری ماهیانه، اعطای کمک هزینه درمانی ،استفاده رایگان از وسایل توانبخشی مانند ویلچر و سمعک از خدمات حوزه توانبخشی به معلولان شهرستان بیجار است.


محمدمیرزایی گفت: دفتر فرزندان بی سرپرست یکی دیگر از بخشهای حوزه اجتماعی این نهاد است که در آن پس از شناسایی فرزندان بی سرپرست یا هزینه ماهیانه به آنها پرداخت می شود یا به بهزیستی مراکز استان انتقال داده می شوند.


مدیر بهزیستی بیجار ادامه داد:جهت جلوگیری از سوء تغذیه  و ارتقای سلامت شیرخواران به نوزادان و شیرخواران خانواده‌های نیازمند تحت‌پوشش، مراکز شبانه‌روزی و کودکان معلول، شیرخشک رایگان ارایه می‌شود.


نگهداری 37 معلول در مرکز نگهداری معلولین بیجار
وی، خدمتگزاری به محرومان جامعه و از جمله معلولان را توفیق الهی دانست و تصریح کرد: خداوند فرصت هایی را برای انسان ها ایجاد کرده است که باید قدر آن را بدانند.

 

محمدمیرزایی همچنین گفت:مرکز نگهداری معلولین یکی از مراکز توانبخشی بهزیستی است که در حال حاضر 37 معلول شدید جسمی به طور شبانه روز در آن نگهداری می شود.


مدیر بهزیستی بیجار یکی از مهمترین مشکلات معلولان عدم دسترسی آسان به مبلمان شهری، ادارات، پارک ها و ... و عدم مناسب سازی کافی در سطح شهر اعلام کرد و بیان داشت: در جلسه ای که با حضور فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان بیجار در فرمانداری برگزار شد مسئولین مکلف به بررسی مشکلات مورد نظر شدند.

 

مدیر بهزیستی بیجار در خصوص حوزه اشتغال و مسکن معلولان و مددجویان گفت: تا پایان شش ماهه اول سال70،94، نفر از افراد تحت پوشش این نهاد جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک های عامل معرفی شده اند.


محمد میرزایی بیام داشت: ایجاد مسکن 18 واحدی مسکن مهر از خدمات بهزیستی بیجار در حوزه مسکن معلولان و مددجویان است.

 

وی در پایان با تاکید بر ایجاد فرهنگ سازی مناسب جهت برخورد با معلولان ،گفت: برخی از افراد جامعه افراد معلول را افراد ضعیف و ناتوان می شمارند،در حالی که اینگونه نیست و آنها نیازمند برخورد مناسب از سوی شهروندان هستند نه برخورد ترحم گونه که موجب آزار آنها می گردد.


انتهای پیام/ل.ع

یکشنبه 8 آذر 1394 | 09:01

کد خبر : 10976

منتشر کننده : ط ج/bj

ناشناس پاسخ چهارشنبه 21 تیر 1396 | 02:52

0
0

خدا ازشون نگذره حمایت چی... همش دروغه درووووووووووووووووووووووووووووووغ

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید