کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در نشست ساماندهی امور بهداشت و سلامت روانی جوانان اعلام شد:

الگوسازی محور اصلی بستراستفاده از فضاهای مجازی است

سلامت روانی، الگوسازی،اختلال روانی،شاهو

معاون فرماندار کامیاران بر پیشگیری از اختلالات روانی و عاطفی تاکید کرد و گفت: پیشگیری اولیه و ارتقای سلامت روانی جوانان و توجه به تشخیص به موقع این مسائل بسیار لازم است و باعث کاهش عواقب فردی و اجتماعی می شود.

به گزارش کُردتودی، به نقل از شاهو خبر؛"عطاالله فرهادی" معاون فرماندار شهرستان کامیاران در حاشیه نشست ستاد ساماندهی امور بهداشت و سلامت روانی جوانان در گفت و گویی با خبرنگار ما بر توجه به این امور وکاهش آسیب ها در حوزه فضای مجازی تاکید کرد.

 

معاون فرماندار کامیاران در این باره اظهار داشت: تکنولوژی های نوین گرچه می توانند به زندگی  و امور روزمره سرعت دهند و میزان اطلاع رسانی اجتماعی را بالا ببرند، اما اگر گونه بهره وری از آنان را نهادینه ننماییم می تواند به آسیبی روانی در جامعه تبدیل شود.

 

فرهادی افزود: قشر عظیم جوانان از آینده سازان جامعه هستند و با غفلت از امورات آنان این آتیه به خطر می افتد، پس راهکارهایی که جامعه شناسان و روان شناسان در این باره ارائه می دهند می تواند از بروز خطرات جلوگیری نماید.

 

وی بااشاره به دوران نوجوانی و بلوغ جسمی و روحی افراد عنوان داشت: بیشتر اختلالات روانی و مسائل درونی در دوران نوجوانی آغاز می شود و تا بزرگسالی ادامه دارد، چنان که درمانی صورت نگیرد عواقب عاطفی و اجتماعی مضاعفی بر فرد تحمیل می شود.

 

معاون فرماندار کامیاران بر پیشگیری از این اختلالات تاکید کرد و ابراز داشت: پیشگیری اولیه و ارتقای سلامت روانی جوانان و توجه به تشخیص به موقع این مسائل بسیار لازم است و باعث کاهش عواقب فردی و اجتماعی می شود.

 

فرهادی در پایان با اشاره به توسعه تکنولوژی و تکنیک روز در میان آحادجامعه و گسترش فضای مجازی، خواستار ایجاد بسترهای مناسب اخلاقی و امنیتی برای کنترل و توجیه عقلانی استفاده از آن شد و الگوسازی را محور اصلی بستر سازی اعلام کرد.

انتهای پیام/ر.ع

سه شنبه 19 آبان 1394 | 13:47

کد خبر : 10400

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید