کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی:

نبود درآمد پایدار مهم ترین چالش پیش روی شهرداری بیجار

شهرداری،بدهی،جذب سرمایه گذار،نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی،بیجار بام ایران

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت:یکی از مهم ترین مشکلات شهرداری بیجار نداشتن درآمد پایدار است که مهم ترین راه برون رفت از این معضل جذب سرمایه گذار و حذف بروکراسی های اداری است.

به گزارش کُردتودی، به نقل از بام ایران،بیکاری و مهاجرت بزرگترین بحران پیش روی شهرستان بیجار است که بزرگترین نتیجه آن عدم توسعه یافتگی این شهر است.

شهرستان بیجار با توجه به داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در حال حاضر با یدپده شوم مهاجرت که تاثیرات منفی در خصوص کسب اعتبارات لازم دارد مواجه است.

نبود شغل مناسب،فقدان امکانات رفاهی و تفریحی،نبود سرمایه گذار جهت ایجاد مراکز تولیدی و کارگاهی از مهم ترین معضلاتی است که شهرستان بیجار  را تهدید می نماید.

فقدان شهرک صنعتی فعال و نبود کارگاه های تولیدی کوچک و زود بازده از دیگر دغدغه های اقتصادی این شهرستان است که جذب سرمایه گذار مهم ترین راه حل آن است .

وجود معضلات شهری،نبود درآمد پایدار جهت کسب درآمد،بحران مالی در شهرداری،عدم پرداخت هزینه بیمه کارگران شهرداری در طی چند ماه گذشته،نیز از دیگر مسائل شهری در این شهرستان است که حل آنها مستلزم جذب سرمایه گذار است.

در حال حاضر سرمایه گذاران برای ایجاد فرصت های شغلی در این شهرستان با قوانین دست و پا گیر اداری مواجه می گردند که عطای کار خویش را به لقایش می بخشند و شهرستان را ترک می نمایند.

جذب سرمایه گذار مهم ترین راه برون رفت از بحران شهرداری

سید محمد بیاتیان در مراسم معارفه شهردار بیجار که با حضور مسئولان در آمفی تئاتر مجتمع امیر نظام گروسی برگزار شد،اظهار داشت: امروز در حالی شهرداری بیجار به شهردار جدید تحویل داده می شود که دارای 17 میلیارد تومان بدهی است.

وی با تاکید بر اینکه مهم ترین وظیفه شهرداری رسیدگی به عمران شهری است،گفت: تعامل مردم با شهرداری موجب تسریع در اقدامات می شود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وضعیت نابسامان شهری،بیان داشت: نبود پارکینگ در مرکز شهر،عدم ساماندهی دستفروشان پس از برگزاری چندین جلسه در شهرداری،نامعلوم بودن وضعیت پشت بازار بیجار،نبود فضای سبز مناسب ،وجود چاله چول های مختلف و بروز مشکلات برای مردم در مواقع بارش برف و باران ونامناسب بودن جمعه بازار از مهم ترین مشکلاتی است در شهر وجود دارد.

بیاتیان خاطر نشان کرد: درست است در حال حاضر شهرداری بیجار با بحران مالی مواجه است،اما همه مسائل صرفا بودجه و اعتبار نیست و با اراده و همت و تعامل با مردم و سایر دستگاه ها می توان برخی از مشکلات را چاره اندیشی کرد.

وی به بودجه اندک شهرداری در سال 94 اشاره کرد و بیان داشت:با توجه به بدهی های موجود و مشکلات،اینچنین بودجه های جوابگوی حل آنها نیست.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توجه به جاذبه های شهرستان بیجار مانند حمزه عرب،قمچقای و دیگر مکان های تاریخی و باستانی ،از دیگر راه های کسب درآمد برای شهرداری است.

بیاتیان در پایان بیان داشت: در حال حاضر با توجه به نبود درآمد پایدار در این شهرستان ،جذب سرمایه گذار مهم ترین راه برون رفت از چالش بحران های موجود در شهرداری است.

انتهای پیام/ژ.ل

دوشنبه 18 آبان 1394 | 08:40

کد خبر : 10347

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید