کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش خبری/

مرگ بر آمریکا، لازمه تسخیر لانه جاسوسی بود/تاثیر شعار «مرگ بر آمریکا» در سخنرانی سالانه رئیس جمهور آمریکا

مرگ بر آمریکا، استکبار، 13 آبان

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کردستان ظهر امروز در مراسم گرامیداشت 13 آبان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج که با حضور دانشجویان و اساتید این دانشگاه برگزار شد، افزود: مرگ بر آمریکا، لازمه تسخیر لانه جاسوسی بود که با بیداری و هوشیاری دانشجویان موفق به بیرون راندن استکبار از کشور شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، حجت الاسلام عبدالمهدی عربشاهی بیان کرد: آمریکا در تمام مناطق قابل رویت است و نمونه آن در منطقه را می توان در قالب تفکر تکفیری داعش مشاهده کرد.

 

وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا لانه جاسوسی را تسخیر کرد، و هوشیاری و بیداری ملت ایران در غالب مشت های گره شده در روز 13 آبان موفق به اخراج مستشاران آمریکایی و کوتاه کردن دست های پلید استکبار از خاک کشورمان شد.

 

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کردستان ادامه داد: لزوم شعار مرگ بر آمریکا در تمامی برهه ها بر ملت ایران نمایان شده است و در وجود و ذهن تمام ایرانیان لزوم این شعار حک شده است.

 

وی اظهار داشت: آمریکا بزرگترین استکبار در جهان و پیرترین و منفورترین کشور سلطه گر است که همیشه کشورهای ضعیف تر را مورد آزار قرار می داد و مبارزه و مقابله ایرانیان در قالب نه گفتن به ادامه استکبار آمریکا در ایران با جاری شدن شعار جاری و ساری "مرگ بر آمریکا" در 13 آبان 58 منجر به موفقیت ایرانیان در کوتاه کردن دست استکبار و در نهایت زنده شدن این شعار تا بی نهایت شد.

 

تاثیر شعار "مرگ بر آمریکا" در سخنرانی سالانه رئیس جمهور آمریکا

فرمانده مقاومت بسیج دانشجویی کردستان هم در ادامه این مراسم تاثیر شعار مرگ بر آمریکا در شرایط مختلف را بار ارزشی این جمله دانست و عنوان کرد: با اهدای حق کاپیتولاسیون به مستشاران و اتباع آمریکایی در ایران، امام خمینی(ره) با سخنرانی خود نسبت به این توهین آشکار به ملت ایران، در تاریخ 13 آبان 43 تبعید شد.

 

علی محمدپناه افزود: در دانشگاه تهران تجمع دانش آموزان و خونین شدن مبارزه آنها با شهادت 57 دانش آموز در 13 آبان 57 غیرتمندان انقلاب را بیدار کرد و در نهایت در 13 آبان 58 خون خواهی و عدالت طلبی دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی را به دنبال داشت، روزی که با نام مبارزه ملی علیه استکبار نام گرفت.

 

وی بیان کرد: بعد از بیرون راندن استکبار از خاک میهن عزیزمان شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی به عنوان سیاست کلان خارجه کشور مطرح شد که کمونیست و امپریالیسم را نفی و به معنای واقعی واژه دموکراسی مبتنی بر آرایی مردمی را سرلوحه خود قرار داد.

 

فرمانده مقاومت بسیج دانشجویی کردستان با بیان اینکه موضع ایران علیه استکبار تغییری نداشته است، افزود: اگر استکبار از سلطه گری و ماهیت استعماری خود دست بردارد و بابت جنایت های بزرگ خود علیه ایران عذرخواهی کند، موضع ایران هم متفاوت خواهد شد.

 

وی در خاتمه بیان کرد: رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی سالانه خود در سازمان ملل بخشی از زمان اختصاص یافته خود را به مسئله شعار مرگ بر آمریکا پرداخت که این امر نشان از اهمیت این موضوع و تاثیرگذاری این جمله کوبنده در ماهیت استکباری آمریکا دارد.

 

13 آبان نماد مبارزه با استکبار جهانی و تفکر غربی است

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج هم اظهار داشت: 13 آبان نماد مبارزه با استکبار جهانی و تفکر غربی است.

 

یعقوب احمدی بیان کرد: 13 آبان در تاریج جمهوری اسلامی ایران یادآور روزهای تلخ است که سه رویداد بزرگ در این تاریخ در فواصل مختلف ذهن ایرانیان را دچار انحطاط و دل آنها را به درد می آورد که یکی از مهمترین وقایع 13 آبان 43 بود که رهبر فقید انقلاب اسلامی با نقشه استکبار و به دست رژیم شاهنشاهی به ترکیه تبعید شد و در تاریخ 13 آبان 57 دانش آموزان علیه استکبار و رژیم منفور شاهنشاهی قیام و حرکت اعتراضی آنها از سوی رژیم به خاک و خون کشیده شد و در نهایت 13 آبان سال 58 که بیداری دانشجویان و مردم ایران دست های آلوده و خونین استکبار را از خاک کشور بیرون کرده و مستشاران آمریکایی را با تسخیر لانه جاسوسی برای همیشه از کشور بیرون رانده تا در نهایت این روز بزرگ در کشور با نام روز ملی مبارزه با استکبار نام بگیرد.

 

وی با اشاره به زمان و چگونگی شکل گیری استکبار، افزود: کشورهای غربی در زمانی که وارد دوره نوسازی خود شدند با توجه به نیازهای داخلی خود به مواد خام و نیروی انسانی نیازمند کشورهای کمتر توسعه یافته شدند و برای فروش تولیدات داخلی خود نیاز به بازار مصرف بودند که کشورهای خاورمیانه این نیاز استکبار را برآورده می کرد.

 

وی افزود: با ایجاد چنین شرایطی کشورهای خاورمیانه شرایط حضور را بر اساس مواد خام و نیروی انسانی وافری که داشت برای استکبار و ایادی وی فراهم کرد و همین امر منجر به تشکیل استکبار، مستعمره و نظام سلطه در جهان با شرایطی ناعادلانه شد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج اظهار داشت: با وجود اینکه در دوره شاهنشاهی ایران تبدیل به یک نظام مورد سلطه و مستعمره ای زیر چکمه های استکبار شده بود، اما تولد انقلاب اسلامی ایران یک رویش جدید و تغییر سبک زندگی به شیوه اسلامی بود که در همان ابتدای شروع خود دست ایادی استکبار را از خاک کشور کوتاه و مخالفت خود را با این نوع نظام ناعادلانه اعلام کرد.

 

احمدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی حکومت استقلال طلب بر محور مردم سالاری دینی و اسلامی است، ادامه داد: بعد از اخراج مستشاران آمریکایی، ایران اسلامی به کمترین میزان از وابستگی به غرب از لحاظ علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اقتصادی رسید و زمینه های شکوفایی کشور در تمامی ابعاد نمایان شد.

 

وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر کشور با توجه به پیشرفت های مختلفی که در تمام زمینه ها کرده است، نیازی به توافق هسته ای نداشته و این توافق بیشتر نیاز آمریکا و استکبار بود که آنها را پای میز مذاکره و در نهایت انعقاد توافق هسته ای کشاند تا پوچی استکبار را بار دیگر به رخ همگان بکشد.

انتهای پیام/ر.ع

سه شنبه 12 آبان 1394 | 21:03

کد خبر : 10212

منتشر کننده : ر.ع

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید