کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بعد از توافق هسته ای؛

توافق هسته ای غیرت 13 آبان را تحت الشعاع قرار ندهد/روز جهانی استکبار در ایران امسال متفاوت تر از سال های قبل

استکبار، 13 آبان، آمریکا، توافق هسته ای

13 آبان ماه، صدای منفوریت از حضور نیروهای مستشار آمریکایی، که یکباره به صدا درآمد و فریاد آزادگی سر داد تا به پیشوایی رهبری مبتدا و سروری بزرگ پای دژخیمنان را از خاک کشور کوتاه کند و دستشان را از سر ملت بزرگ ایران ببرد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، آبان هر سال مزه تلخ حوادث زیادی را به یاد ملت ایران می آورد، ماهی که با خون های ریخته شده منجر به طلوع آفتاب اقتدار انقلاب اسلامی در خاک ایران شد.

 

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه، کشتار دانش آموزان و در نهایت تسخیر لانه جاسوسی که همه این وقایع منجر به ثبات ریشه های درخت انقلاب شد.

 

سه آبان تاریخی ایران اسلامی که در نهایت منجر به بیرون راندن مظهر استکبار از خاک کشورمان شد، و به نام روز ملی مبارزه با استکبار نام گرفت.

 

اما امروز و بعد از گذشت 38 سال از روزهای خونین همراه با فریاد مظلومیت و مبارزه با استکبار مردم ایران علیه آمریکا در آبان ماه، کمتر از یک ماه قبل از شروع آبان های تاریخی ملت ایران، توافق برجام بار دیگر پای آمریکا به میز مذاکره و البته مداخله علیه ایران را به کشور باز کرد.

 

بی گمان ملت رشید و آگاه ما تاریخ کشور را از یاد نبردند و دخالت های جاسوسان و مستشاران آمریکایی که در کشور ما صاحب خانه بودند تا دست به هرکاری بزنند را هنوز در صفحات خاطرات خود مرور می کنند تا شاید لحظاتی هرچند کوتاه، اما شیرین از آن روزهای حضور استکبار را به یاد بیاورند.

 

3164 شهید انقلاب اسلامی و 188015 شهید جنگ تحمیلی همگی برای بیرون کردن آمریکا و دست استکبار از خاک کشور جنگیدند و خون دادند و امروز با شهادت آنها بعد از قریب به 40 سال بار دیگر با آمریکا، مزدوری که فرش استکباری خود را همراه با طمع و ولع بر سراسر خاک ایران پهن کرده بود، دست دوستی دادیم و شور، شعور و عشق مردم قبل از انقلاب، تحقیر13 آبان 43، خون های 13 آبان 57 و همت و غیرت 13 آبان 58 را نادیده گرفتیم.

 

استکبار آمریکا سالیان دراز در تمام کشورها، تجاوز را همگام با طرح دوستی و عدالت محوری مطرح کرد تا به اهداف خود برسد و با تجاوز خود دست به اقدامات شوم در مسیر رسیدن به اهداف خود علیه بشریت به کار برد.

 

در این میان تنها کشوری که با همت و غیرت و خون توانست دست شوم و سیاه آمریکا از سایه اندازی بر خاک خود را کوتاه کند، ملت بیدار ایران بود که به عنوان نماد آزادگی در جهان صدای اعتراض استکبار جهانی و هم پیمانانش را درآورد و پلیدی استکبار و استعمار را از گستره و پهنای تمام خاک ایران زدود.

 

 روحیه استکبار ستیزی ملت ایران همواره و در تمام مراحل در وجود آنها بیداد می کرد و امروز هم بعد از توافق هسته ای و اجرایی شدن آن باز هم ملت عدالت خواه ایران فریاد استکبار ستیزی خود را در هر زمانی علیه استبداد و استکبار بیداد می کند تا منجر به نابودی و کوتاهی دست استکبار از خاک های مستعمره های خود شود.

 

هر جا که ملت ایران بدانند دشمنان و استکبار به سوی آنها دست درازی می کنند بار دیگر به یکباره تمام ایران مشت می شود و به سوی استکبار نشانه می رود هر چند که هزاران امضا پای توافق هسته ای خورده باشد.

 

سیزده آبان از جمله روزهای پرفروغی است که در تاریخ ایران زمین، همواره برجسته و سربلند است و روزی است که فرزندان ایثارگر و فداکار این مرز و بوم به جهانیان فهماندند که با توکل به قدرت ایمان می توان در برابر هر طاغوتی، هرچند خودش را قدرتمند نشان دهد، ایستاد.

 

حماسه ی سیزده آبان ثابت کرد که همه ی قدرت های جهان هر چند که پشت نقاب استکبار و زورگویی خود پنهان شوند، باز هم در مقابل ملت ایران، پوچ و توخالی هستند.

 

بعد از اجرای توافق هسته ای بار دیگر پای مستشاران بی نام و نشان آمریکایی به کشور باز خواهد شد، که باید همگان بیدار و هوشیار باشند تا استعمار پیر را در کشور شیر نکنند چرا که خون های زیادی برای بیرون انداخت این سگ پیر استکبار ریخته شد و مظلومیت این خون ها بار دیگر با ورود استکبار به خاک کشور پایمال نشود.

 

توافق هسته ای آمریکا را به آرزوی دیرینه خود رساند، توافقی که شاید برخی جنبه های اقتصادی کشور را مسکن وار آرام کند، اما در نهایت راه آمریکا و استکبار جهانی را برای ورود به ایران و دست اندازی دوباره به خاک کشور ما باز کرد.

 

امسال برخلاف هر سال مرگ بر آمریکای ما در روز جهانی مبارزه با استکبار کمی متفاوت تر از هر سال است و برخلاف سال های قبل به جای مشت های گره شده باید با دست باز به سوی آمریکا برویم تا شاید منافع استکبار در توافق هسته ای به خطر نیفتد.

 

برجام و توافق هسته ای بسیاری از قوانین را نادیده گرفت که امیدواریم با باز کردن راه برای ورود آمریکا به کشور، منجر به تحریف خون های ریخته شده در آبان های رنگین ایران نشود و سیزده آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز مبارزه با استکبار جهانی را نادیده نگیرد و در تاریخ کشور این روز را کمرنگ نکند.

انتهای پیام/ر.ع

سه شنبه 12 آبان 1394 | 10:08

کد خبر : 10201

منتشر کننده : ر.ع

روح الله پاسخ پنجشنبه 14 آبان 1394 | 09:19

0
0

چه توافق بشود و چه نشود، دفاع هم چنان ادامه دارد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید