کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وضعیت مطالبه: در حال پیگیری

چهارشنبه 8 مرداد 1399


مطالبه از شهرداری:

عدم پرداخت مطالبات کارمندان شهرداری سریش آباد

سلام، با توجه به وضعیت اقتصادی و پیش آمدن ویروس کرونا زندگی کردن سخت شده و درست نیست در این شرایط حق و حقوق ما را هم ندهند، از بدو تأسیس شهرداری سریش آباد حقوق پرسنل پایین بوده و عده‌ای در این مدت تبدیل وضعیت شده‌اند اما نه تنها حقوقشان افزایش نیافته بلکه کاهش هم پیدا کرده است. لطفا اطلاع رسانی کنید


پاسخ مسئولین شهرداری:

جمشید اسدی مدیرکل امور شهری استانداری کردستان در خصوص اعتصاب پرسنل شهرداری سریش آباد یکی از مشکلات شهرداری را گزینه‌های تحمیلی دانست و گفت: در شهرداری سریش آباد خارج از نیاز شهرداری نیرو تحمیل شده است و الان هم کمک‌هایی شده اما شهرداری یک نهاد غیردولتی است که باید خودش درآمد پایدار داشته باشد.

 

وی ضمن اشاره به مکاتبه با سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های وزارت کشور، گفت: در حال حاضر مکاتبه‌ای با مجموعه دهیاری‌ها و شهرداری‌ها شده و اعتبار لازم که گرفته شود، حقوق پرسنل پرداخت می‌گردد.

 

اسدی از انعکاس مشکلات شهرداری سریش آباد از طریق ویدئو کنفرانس به سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد و گفت: امیدوارم اعتبارات اختصاص داده شود تا بخشی از مشکلات حل شود.

 

وی با بیان اینکه شهرداری باتوجه به اینکه درآمدهایی از محل خودرو و معدن و … دارد، انتظار می‌رود با روند ۶۰ به ۴۰ حرکت کند و شهرداری از محل درآمدی خود ۴۰ درصد را در عمران هزینه کند و ۶۰ درصد برای بودجه جاری بگذارد.

 

اسدی صراحتاً اعلام کرد که در برابر نیروهای تحمیلی به شهرداری وظیفه‌ای ندارند.

 

وی گفت: هرکسی مجوز استخدامی دارد و قانونی رفته سرکار، ما در قبالشان وظیفه داریم ولی برای گزینه‌های تحمیلی که تزریق شده بر بدنه نحیف شهرداری چه سفارشی و چه به شیوه‌های دیگه توانی نیست و اساسنامه هم این موارد را مشخص کرده است.

 

 
نظرات:

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید