کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سومین مرحله کمکهای مومنانه در کردستان برگزار شد؛

توزیع 6250 بسته معیشتی بین خانواده های کردستانی آسیب دیده از کرونا/ سردار حسینی: تا ریشه کنی کامل کرونا در کنار مردم هستیم

Image for tabs

گرگ های خاکستری ؛ ابزاری علیه کردها و ارمنی ها در اروپا / ارگون باباهان

گروه گرگ های خاکستری بیش از نیم قرن است که روابط پیچیده ای با حکومت ترکیه و میت دارد و در دستگاه امنیتی، احزاب سیاسی و سازمان های جوانان رخنه کرده است. این گروه در بزنگاه های حساس بر علیه گروه های مخالف حکومت مورد استفاده قرار گرفته است.

Image for tabs

تاریخچه استان کردستان در یک نگاه

بر طبق اسناد و کتب تاریخی، استان کردستان قسمتی از سرزمینی است که در گذشته در شرق سرزمین مادها با نام پارسوا یا پرسوا قرار داشته است.

نگاهی اجمالی به پوشش و لباس کردی

بدون شک در دنیای امروز که جهان به دهکده‌ای کوچک تبدیل شده و فرهنگ و تمدن‌های مختلف جهان متاثر از فرهنگ غربی و ماسونی هستند حفظ اصالت و هویت قوم ها در کشورهای مختلف جهان آسان نبوده و حفاظت از این گنجینه تاریخی نیازمند عزم و اراده اقشار مختلف مردم است .

آرشیو اخبار تاریخ
Image for tabs

آرزو دارم کتابم مزین به تقریظ رهبر انقلاب باشد/ ظاهری زنانه اما باطنی با شجاعت و غیرت مردانه

عزت قیصری بانوی رزمنده ی کُردستانی است که هنوز جوهر مدرک دیپلمش در 18 سالگی خشک نشده بود که در اردیبهشت ماه 1358 از شهر بیجار خود را به پاوه رساند و ماجراهایی برای وی رقم زد که بهتر است آنها را از زبان خودش به نگارش درآوریم.

Image for tabs

8 مهر روز بزرگداشت مولانا

8 مهر ماه روز بزرگداشت مولانا می باشد به همین جهت گزارشی از زندگی این عارف و شاعر فارسی زبان آماده کرده ایم که در ادامه خواهید خواند.

******راز******

شعری از آیت نامداری با عنوان «راز» و با لهجه شیرین کلهری تقدیم حضور شما مخاطبان گرامی می گردد.

آرشیو اخبار شعر

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید